www.svethardware.cz
>
>
>

AMD: nástup Navi 2X nebude "papírový" jako v případě NVIDIE

AMD: nástup Navi 2X nebude "papírový" jako v případě NVIDIE
, , aktualita
NVIDIA nedokázala zatím vyslat na trh dost karet RTX 3080, aby se dalo mluvit o podařeném nástupu nové generace a včera sama upozornila i na to, že RTX 3090 nebude dostatek. To je voda na mlýn marketingu firmy AMD. 
K oblíbeným
reklama
AMD se chystá 28. října představit nové grafické karty s čipy Navi 2X, ovšem my stále nevíme, kdy mají opravdu vstoupit na trh, protože zatím lze mluvit jen o tom, že se na konci října dozvíme o nabídce, slíbeném výkonu, cenách a právě i plánovaném vypuštění na trh. Právě ten může nastat klidně až v prosinci. 
 
NVIDIA bude v tu dobu už na trhu mít i karty GeForce RTX 3070 a možná i RTX 3060 či RTX 3060 Ti/Super. Zlepšit by se také měla i dostupnost nových Ampere, ale to se teprve ukáže. Není ale divu, že AMD se této situace bude snažit využít. Zatím tu máme odpověď Franka Azora (Chief Architect of Gaming Solutions & Marketing, AMD) na Tweet, která v podstatě říká, že dostupnost nových Radeonů bude mnohem lepší než v případě NVIDIE. 
 
 
V to ale můžeme zatím jen doufat, neboť v tomto ohledu se firmě AMD skutečně nedá věřit, jak ukazují zkušenosti spojené konkrétně s kartami RX Vega 56 a 64 a také s Radeonem VII. Na řádnou nabídku karet RX Vega jsme čekali pěknou řádku měsíců a Radeon VII je se svým jepičím životem kapitola sama o sobě, zatímco AMD v obou případech slibovalo dostatek. Uvidíme, zda to tentokrát bude jiné. 
 
 
Co se týče nových RDNA 2X, nyní už můžeme díky zdrojovému kódu ROCm Developer Tools skutečně potvrdit, že Navi 21 má kódové označení Sienna Cichlid a Navi 22 pak Navy Flounder, čili Navi 23 nejspíše opravdu bude Dimgrey Cavefish.
 
Kdo by se chtěl pozastavit nad výběrem takovýchto výrazů, ten by měl vědět, že je nikdo nevymýšlí. Namísto toho se jen vybírají z náhodných spojení slov, jak AMD potvrdilo na Redditu. Dříve se používaly názvy hvězd, ale ukázalo se, že v řadách firmy je řada nadšených amatérských astronomů, kteří se začali hádat o to, jestli bude pro další čip v řadě lepší název Aldebaran, nebo Betelgeuse.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropa získá další výkonný superpočítač, LUMI s AMD EPYC a Instinct Evropa získá další výkonný superpočítač, LUMI s AMD EPYC a Instinct
NVIDIA nedávno ohlásila, že pro Itálii chystá světově nejvýkonnější AI superpočítač a nyní se hlásí také AMD s novinkou ze stejného soudku. Půjde o systém LUMI s výkonem velice slušných 550 PetaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s
Společnost Silicon Motion si připravila trojici nových kontrolerů, které mají společné to, že budou využívány pro nová SSD pro rozhraní PCIe 4.0 a NVMe 1.4. Jde o jeden pro low-end, jeden pro mainstream a zbylý pro hi-end. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Včera, aktualita, Jan Vítek