www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Navi 21 XT se rýsuje s až 2,4GHz taktem a jen 255W TBP

AMD Navi 21 XT se rýsuje s až 2,4GHz taktem a jen 255W TBP
, , aktualita
Patrick Schur nás nedávno pravdivě informoval o tom, že namísto série Ryzen 4000 přijdou CPU Ryzen 5000. Nyní se hlásí s novými informacemi o Navi 21 XT, čili novém GPU pro výkonné Radeony. 
K oblíbeným
reklama
AMD nám odhalí skutečnost o nových Radeonech už za deset dní, takže nové informace už mohou být založeny na skutečných produktech, které se už pomalu chystají na trh. Nyní se objevily údaje o Navi 21 XT, čili dle očekávání druhé nejvýkonnější verze. Ta opravdu nejlepší by měla nést označení Navi 21 XTX a dle VideoCardz je pravděpodobné, že ta už se nedostane k AIB partnerům. Co to znamená? 
 
Navi 21 XTX by mohla být nabízena exkluzivně jen od AMD, takže by šlo o něco podobného jako v případě dosavadních karet TITAN od NVIDIE. Soudí se tak dle toho, že AIB partneři firmy AMD o ní na rozdíl od verze XT dosud téměř nic nevědí, a tak se pouze spekuluje o tom, že XTX bude mít více CU a vyšší takty. A samozřejmě je také možné, že to bude všechno jinak a Navi 21 XTX bude dokonce taková exkluzivita, že se k ní v rámci platformy PC vůbec nedostaneme, čili půjde o karty pouze pro Apple. 
 
 
Karty AMD Radeon RX 6000 ale už byly prezentovány vedle procesorů Ryzen 5000, respektive šlo o velice krátkou ukázku, dle níž však lze tušit, že by jejich PC verze měly svést souboj i s RTX 3080. Samozřejmě ale nevíme, zda šlo o verzi XT, nebo až XTX. 
 
 
Nyní nám ale Patrick Schur předkládá informace právě o Navi 21 XT, která má mít 16 GB paměti GDDR6, dále 255W TBP či TGP a Game Clock kolem 2,4 GHz. Tento takt dle názoru serveru VideoCardz bude platit spíše pro lepší nereferenční modely karet, ale i tak je to úctyhodný takt vzhledem k tomu, že Game Clock je jen střední hodnota, nad níž je ještě nejvyšší turbo. 
 
Dále se už právě od VideoCardz dozvídáme, že všechny tři verze Navi 21, čili XTX, XT i XL, mají mít 16 GB paměti GDDR6 na 256bitovém rozhraní. Stále to tak nevypadá na paměťovou propustnost, která by byla srovnatelná s kartami NVIDIE, a o to více tak můžeme být zvědaví na to, co se skrývá pod zprávou o Infinity Cache
 
Velice dobře pak vypadá celková spotřeba 255 W, což může znamenat, že s ohledem na poměr herního výkonu a spotřeby se AMD NVIDII už přinejmenším vyrovná. Ale toto srovnání se bude řešit až jako podružné. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář