www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Navi 31 i nový Cezanne se objevily v Apple macOS Big Sur

AMD Navi 31 i nový Cezanne se objevily v Apple macOS Big Sur
, , aktualita
Ještě jsme se nedočkali ani nových grafických čipů AMD Navi 21 a už tu máme zmínky o připravovaném novém čipu AMD Navi 31. Ten se objevil v kódu ovladačů nového operačního systému Apple macOS Big Sur.
K oblíbeným
reklama
Z kódu GPU ovladačů pro nový operační systém Apple macOS Big Sur jsme se dozvěděli docela zajímavé věci. Ty totiž zmiňují grafické čipy AMD Navi 31, což je pozoruhodné, neboť AMD ještě nevydalo ani Navi 21, natož jeho nástupce. Nové Navi 31 by mělo být GPU postavené na další generaci architektury RDNA3, to je ale asi tak všechno, co víme o této novince. Můžeme předpokládat, že se taková GPU objeví v nabídce jen u Macu Pro za hodně velký příplatek. Podstatně blíže blízké realitě mají čipy Navi 22 a Navi 23, které byly rovněž mezi nově objevenými čipy ke GPU ovladačům v novém systému Applu.
 
AMD RDNA
 
Vedle toho byly v ovladačích nalezeny i zmínky o výpočetních akcelerátorech Radeon Instinct MI100 a MI200 (Arcturus), kde se u toho druhého spekuluje, že bude vybaven rovnou dvěma GPU. A aby toho nebylo málo, nový OS zmiňuje i procesor AMD Cezanne, což budou nová APU od AMD, která už mají využívat architekturu Zen 3. Ta ale produkty Applu nebudou využívat, protože doba CPU od Intelu končí a již brzy chce Apple přejít na svá vlastní CPU převzatá z tabletů iPad. Pokud jde však o GPU, zde bude podle všeho nadále využívat grafických čipů společnosti AMD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ohlásil Thunderbolt 4 s univerzálními kabely Intel ohlásil Thunderbolt 4 s univerzálními kabely
Intel představil nové rozhraní Thunderbolt 4, které si chystá ještě pro tento rok ve spojení s platformou Tiger Lake. Dá se říci, že PC pod taktovkou Intelu směřují k využití jednak Thunderboltu 4 a vedle něj i k USB4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel
Tržní kapitalizace společnosti NVIDIA, čili aktuální souhrnná hodnota všech jejích akcií na trhu, vůbec poprvé v historii překonala Intel. Tím se NVIDIA v tomto ohledu stala nejhodnotnějším americkým výrobcem čipů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz
MSI přidává do své nabídky další monitor pro hráče. Model Optix G32CQ4 používá rozlišení WQHD či panel se zakřivením. Obnovovací frekvence dosahuje až 165 Hz a podporována je také technologie FreeSync.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik