www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Navi 31 i nový Cezanne se objevily v Apple macOS Big Sur

AMD Navi 31 i nový Cezanne se objevily v Apple macOS Big Sur
, , aktualita
Ještě jsme se nedočkali ani nových grafických čipů AMD Navi 21 a už tu máme zmínky o připravovaném novém čipu AMD Navi 31. Ten se objevil v kódu ovladačů nového operačního systému Apple macOS Big Sur.
K oblíbeným
reklama
Z kódu GPU ovladačů pro nový operační systém Apple macOS Big Sur jsme se dozvěděli docela zajímavé věci. Ty totiž zmiňují grafické čipy AMD Navi 31, což je pozoruhodné, neboť AMD ještě nevydalo ani Navi 21, natož jeho nástupce. Nové Navi 31 by mělo být GPU postavené na další generaci architektury RDNA3, to je ale asi tak všechno, co víme o této novince. Můžeme předpokládat, že se taková GPU objeví v nabídce jen u Macu Pro za hodně velký příplatek. Podstatně blíže blízké realitě mají čipy Navi 22 a Navi 23, které byly rovněž mezi nově objevenými čipy ke GPU ovladačům v novém systému Applu.
 
AMD RDNA
 
Vedle toho byly v ovladačích nalezeny i zmínky o výpočetních akcelerátorech Radeon Instinct MI100 a MI200 (Arcturus), kde se u toho druhého spekuluje, že bude vybaven rovnou dvěma GPU. A aby toho nebylo málo, nový OS zmiňuje i procesor AMD Cezanne, což budou nová APU od AMD, která už mají využívat architekturu Zen 3. Ta ale produkty Applu nebudou využívat, protože doba CPU od Intelu končí a již brzy chce Apple přejít na svá vlastní CPU převzatá z tabletů iPad. Pokud jde však o GPU, zde bude podle všeho nadále využívat grafických čipů společnosti AMD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek