www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu

AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu
, , aktualita
Z nové záplaty pro linuxové ovladače vyplývá, že AMD si nejspíše stejně jako NVIDIA a Intel chystá funkci nevyhlazeného škálování, čili Integer Scaling. Nyní je i otázka, na jakých kartách by to mohlo fungovat. 
K oblíbeným
reklama
Jde totiž o to, že Intel a NVIDIA už takovou funkci nabízí, přičemž v případě Intelu jeho Retro Scaling funguje pouze na nových grafických jádrech 11. generace, čili na těch několika málo procesorech generace Ice Lake. Platí to navíc i o NVIDII, a sice to, že ta má svůj Integer Scaling zprovozněn pouze na nejnovějších GPU Turing. 
 
 
Integer scaling přitom není nic jiného, než převod obrazu z nižšího rozlišení do vyššího tak, aby se nemuselo použít vyhlazování. Například z rozlišení 320 x 240 můžeme jednoduše udělat 640 x 480, a to prostě tak, že z jednoho pixelu se udělají čtyři, anebo případně devět při rozlišení 960 x 720 a tak dále. Je přitom s podivem, že takovou na oko primitivní věc (alespoŇ v její základní podobě) zvládnou jen nejnovější grafické generace Intelu a NVIDIE, respektive tak to prostě je a je otázka, zda to nezmění některé příští ovladače. 
 
AMD by mohlo svou verzi nevyhlazovaného škálování obrazu nabídnout v rámci očekávané velké aktualizace grafických ovladačů pro Radeony. Ta už klasicky přichází ke konci roku, přičemž zatím se zmínka o "integer scaling" objevila jen v záplatách pro linuxové ovladače.
 
 
AMD chce také dle dostupných informací nabídnout všechny formy tohoto škálování, což může být jednak výše popsaná základní podoba, která vyžaduje monitor s rozlišením, kam se vejde výsledný obraz v obou osách, nebo pak verze zaplňující monitor v jedné ose s tím, že ta druhá může být oříznuta, jak to nabízí Intel. 
 
Zatím tak není vůbec jasné, zda AMD omezí svou verzi škálování pouze na Navi, nebo ho nabídne i na GPU Vega či Polaris. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Včera, aktualita, Jan Vítek