www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu

AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu
, , aktualita
Z nové záplaty pro linuxové ovladače vyplývá, že AMD si nejspíše stejně jako NVIDIA a Intel chystá funkci nevyhlazeného škálování, čili Integer Scaling. Nyní je i otázka, na jakých kartách by to mohlo fungovat. 
K oblíbeným
reklama
Jde totiž o to, že Intel a NVIDIA už takovou funkci nabízí, přičemž v případě Intelu jeho Retro Scaling funguje pouze na nových grafických jádrech 11. generace, čili na těch několika málo procesorech generace Ice Lake. Platí to navíc i o NVIDII, a sice to, že ta má svůj Integer Scaling zprovozněn pouze na nejnovějších GPU Turing. 
 
 
Integer scaling přitom není nic jiného, než převod obrazu z nižšího rozlišení do vyššího tak, aby se nemuselo použít vyhlazování. Například z rozlišení 320 x 240 můžeme jednoduše udělat 640 x 480, a to prostě tak, že z jednoho pixelu se udělají čtyři, anebo případně devět při rozlišení 960 x 720 a tak dále. Je přitom s podivem, že takovou na oko primitivní věc (alespoŇ v její základní podobě) zvládnou jen nejnovější grafické generace Intelu a NVIDIE, respektive tak to prostě je a je otázka, zda to nezmění některé příští ovladače. 
 
AMD by mohlo svou verzi nevyhlazovaného škálování obrazu nabídnout v rámci očekávané velké aktualizace grafických ovladačů pro Radeony. Ta už klasicky přichází ke konci roku, přičemž zatím se zmínka o "integer scaling" objevila jen v záplatách pro linuxové ovladače.
 
 
AMD chce také dle dostupných informací nabídnout všechny formy tohoto škálování, což může být jednak výše popsaná základní podoba, která vyžaduje monitor s rozlišením, kam se vejde výsledný obraz v obou osách, nebo pak verze zaplňující monitor v jedné ose s tím, že ta druhá může být oříznuta, jak to nabízí Intel. 
 
Zatím tak není vůbec jasné, zda AMD omezí svou verzi škálování pouze na Navi, nebo ho nabídne i na GPU Vega či Polaris. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Raja Koduri zvedá ducha, Xe HPC označen za "otec všech" Raja Koduri zvedá ducha, Xe HPC označen za "otec všech"
Z Koduriho grafické divize firmy Intel nedávno překvapivě odešel i s kolegyní Chris Hook, což vyvolalo vlnu spekulací o tom, jak vůbec probíhá vývoj grafické generace Xe. Raja Koduri se tak rozhodl zakročit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Čínský marketing Intelu: 9600KF je lepší než 3800X, 9350KF než 3600X Čínský marketing Intelu: 9600KF je lepší než 3800X, 9350KF než 3600X
Jakkoliv náš šéf Intelu přesvědčuje, že 90% na trhu s x86 už není priorita jeho firmy, její vlastní marketing se pochopitelně nechce jen tak vzdávat dříve vydobytých pozic. Ukazuje na to i prezentace Intelu v Číně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CEO Intelu: nechci mít 90% podíl mezi x86 CPU, přicházíme tím o příležitosti CEO Intelu: nechci mít 90% podíl mezi x86 CPU, přicházíme tím o příležitosti
Z různých zpráv tohoto roku se ukázalo, že Intel je vcelku nervózní z toho, jak kvůli AMD přichází o podíl na trhu s procesory x86, a tím přirozeně i s celými platformami. Co ale k tomu může říci jeho šéf Robert Swan?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů