www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD neoptimalizuje FidelityFX pro Nvidii, ta se o to musí postarat sama

AMD neoptimalizuje FidelityFX pro Nvidii, ta se o to musí postarat sama
, , aktualita
Technologie super-rozlišení od AMD nazvaná FidelityFX Super Resolution sice teoreticky může fungovat na kartách Nvidie GeForce, samo AMD ji ale pro tyto konkurenční karty nebude optimalizovat.
K oblíbeným
reklama
V posledních týdnech se mluví o technologií super-rozlišení od AMD, která má konkurovat proprietárnímu řešení Nvidia DLSS. Na rozdíl od něj ale nevyužívá umělou inteligenci, pohybové vektory nebo pomocné buffery s daty předchozích snímků. Tato technologie nazvaná FidelityFX Super Resolution (FSR) je ale open-source, může běžet s rozhraními DirectX 11, 12 i Vulkan, díky čemuž by mohla fungovat i na konkurenčních grafických kartách Nvidia GeForce.
 
AMD FidelityFX Super Resolution
 
Scott Herkelman, viceprezident divize Radeonů, nicméně na Twitteru řekl, že samo AMD nebude technologii optimalizovat pro karty Nvidie a pokud bude chtít Nvidia tuto technologii plně využít a nabídnout svým zákazníkům, bude se o to muset postarat sama. Při uvedení tak jen ukázali, že to na Nvidích funguje. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá? AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá?
Už včera jsme uvedli odkaz na nové ovladače Radeon Adrenalin, které nabízí technologii FidelityFX Super Resolution. Nyní tu máme podrobnosti z prezentace samotného AMD, kde se dozvíme více o výkonu či použitých rozlišeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics
Už nějakou dobu se projednán prodej většinového podílu Boston Dynamics korejské automobilce Hyundai. Nyní byla celá akvizice plně dokončena a Hyundai vlastní 80% podíl ve společnosti Boston Dynamics.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková