www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD očekává, že AIB RX 6800 se budou brzy prodávat za doporučené ceny

AMD očekává, že AIB RX 6800 se budou brzy prodávat za doporučené ceny
, , aktualita
Dá se říci, že veškeré nové Radeony, které se prodaly za firmou AMD doporučené ceny, jsou přímo její referenční modely. Verze od AIB jsou jednak nedostupné a kdyby byly, pak za výrazně vyšší ceny, než jaké se očekávaly. 
K oblíbeným
reklama
Nafouknuté ceny jsou jednoduše důsledek toho, že na trhu je velký nedostatek nových karet, neboť poptávku nedokáže zatím ukojit ani NVIDIA a ani AMD. To celé je navíc podtrhnuto zvýšeným zájmem zákazníků, kteří se konečně dočkali prudkého mezigeneračního růstu výkonu a také by se dalo říci, že větší vinu na situaci zatím nese NVIDIA jako firma s dominantním postavením (ovládá cca čtyři pětiny trhu s desktopovými grafikami), která má navíc své nové modely v nabídce výrazně déle. Na druhou stranu, nedostatek je takový, že zákazníci dnes v podstatě sáhnou po čemkoliv.
 
 
Společnost AMD si dle HardwareUnboxed uvědomuje, že situace na trhu s grafikami je aktuálně velice špatná a že nyní pracuje na tom, aby ji společně s AIB napravila v horizontu čtyř až osmi týdnů. Konkrétní slib zněl tak, že do osmi týdnů budou k dispozici na trhu AIB karty Radeon RX 6000 za MSRP, čili výrobcem doporučené ceny. To v případě RX 6800 XT znamená, že nejlevnější modely mají stát i 649 USD.
 
Dnes je také problém to, že recenzenti se ve svých závěrech vyjadřují k produktům, které v podstatě neexistují, pokud vezmeme v úvahu nedostupnost a nafouknuté ceny. Tabulky vyjadřující nabízený výkon ve vztahu k pořizovací ceně jsou tak bezcenné, zatímco ze západních trhů už pomalu mizí dokonce i starší mainstream jako GeForce GTX 1600. 
 
A jak HardwareUnboxed správně podotýkají, to byl zvláště v případě firmy AMD problém už v předchozích rocích, z čehož jednoduše vyplývá, že výše uvedenému vyjádření o snížení reálných cen nových Radeonů uvěříme až tehdy, kdy takové ceny uvidíme v obchodech. Nikdo soudný už takovýmto slibům nemůže nekriticky věřit a raději budeme případně příjemně překvapeni, než opět zklamáni.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře