reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD odhalilo svou strategii do budoucna

6.2.2012, Jan Vítek, aktualita
AMD odhalilo svou strategii do budoucna
Společnost AMD zažila další Financial Analyst Day, při jehož příležitosti poodhalila karty a představila svou strategii na tento a příští rok. Tato strategie se bude točit kolem SoC (System on Chip), tedy vysoce integrovaných řešení v jednom...
Společnost AMD zažila další Financial Analyst Day, při jehož příležitosti poodhalila karty a představila svou strategii na tento a příští rok. Tato strategie se bude točit kolem SoC (System on Chip), tedy vysoce integrovaných řešení v jednom čipu, což ostatně po nástupu jednotek APU není tak překvapivé. Dle AMD se na nás totiž valí další vlny cloudových řešení pro běžné spotřebitele, kde se SoC snadno uplatní, a tak si tato firma nechce nechat ujet vlak.
- klikněte pro zvětšení -


AMD také zveřejnilo aktualizované roadmap pro svá CPU a APU pro roky 2012 a 2013, které byly pozměněny s ohledem na potřeby zákazníků a nové trendy u ultratenkých notebooků, tabletů, řešení vše v jednom, serverů a deskopů. Ony potřeby mají dle AMD představovat nízkou spotřebu, proražení na nových trzích a samozřejmě cloudové technologie.
- klikněte pro zvětšení -


Aktualizovaný výhled do budoucna zahrnuje samozřejmě APU Trinity, jež se dostanou také do ekvivalentu ultrabooků a pak také nízkospotřebovou platformu Brazos 2.0. Pro tablety budou určena APU Hondo. Mezi nové jednotky CPU budou patřit Piledriver, později Steamroller a jako nástupce procesorových jader Bobcat (ty jsou v dnešních APU Brazos) se představí Jaguar. Tento rok mají vstoupit na trh také nové procesory Opteron v počtu čtyř.
- klikněte pro zvětšení -


Dále AMD poskytlo další detaily o své Heterogeneous System Architecture (dříve nazývaná Fusion, o což se nyní chce soudit firma Arctic), využité v dnešních APU. Tu AMD chce protlačit jako otevřený standard pro vývojářskou komunitu, k čemuž poslouží také chystaný druhý AMD Fusion Developer Summit. Ten je plánován na letošní červen.

Zdroj: TZ AMD
reklama