www.svethardware.cz
>
>
>

AMD odhalilo svou strategii do budoucna

AMD odhalilo svou strategii do budoucna
, , aktualita
Společnost AMD zažila další Financial Analyst Day, při jehož příležitosti poodhalila karty a představila svou strategii na tento a příští rok. Tato strategie se bude točit kolem SoC (System on Chip), tedy vysoce integrovaných řešení v jednom...
reklama
Společnost AMD zažila další Financial Analyst Day, při jehož příležitosti poodhalila karty a představila svou strategii na tento a příští rok. Tato strategie se bude točit kolem SoC (System on Chip), tedy vysoce integrovaných řešení v jednom čipu, což ostatně po nástupu jednotek APU není tak překvapivé. Dle AMD se na nás totiž valí další vlny cloudových řešení pro běžné spotřebitele, kde se SoC snadno uplatní, a tak si tato firma nechce nechat ujet vlak.
- klikněte pro zvětšení -


AMD také zveřejnilo aktualizované roadmap pro svá CPU a APU pro roky 2012 a 2013, které byly pozměněny s ohledem na potřeby zákazníků a nové trendy u ultratenkých notebooků, tabletů, řešení vše v jednom, serverů a deskopů. Ony potřeby mají dle AMD představovat nízkou spotřebu, proražení na nových trzích a samozřejmě cloudové technologie.
- klikněte pro zvětšení -


Aktualizovaný výhled do budoucna zahrnuje samozřejmě APU Trinity, jež se dostanou také do ekvivalentu ultrabooků a pak také nízkospotřebovou platformu Brazos 2.0. Pro tablety budou určena APU Hondo. Mezi nové jednotky CPU budou patřit Piledriver, později Steamroller a jako nástupce procesorových jader Bobcat (ty jsou v dnešních APU Brazos) se představí Jaguar. Tento rok mají vstoupit na trh také nové procesory Opteron v počtu čtyř.
- klikněte pro zvětšení -


Dále AMD poskytlo další detaily o své Heterogeneous System Architecture (dříve nazývaná Fusion, o což se nyní chce soudit firma Arctic), využité v dnešních APU. Tu AMD chce protlačit jako otevřený standard pro vývojářskou komunitu, k čemuž poslouží také chystaný druhý AMD Fusion Developer Summit. Ten je plánován na letošní červen.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti
Ceny grafických karet Radeon RX Vega 56 začaly v evropských obchodech klesat, za čímž mají stát AIB partneři firmy AMD a očekávaný nástup grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Tu očekáváme už dnes.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře