reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD plánuje na rok 2008 zbrusu novou architekturu

23.6.2006, Milan Šurkala, aktualita
AMD plánuje na rok 2008 zbrusu novou architekturu
Příchod nové architektury Intel Core dělá očividně dost velký rozruch v boji AMD versus Intel. Každý s napětím očekává, jak se nová architektura Intelu uvede, první náznaky jsou více než slibné. Rovněž tak je očekáváno, jak na vzniklou situaci...
Příchod nové architektury Intel Core dělá očividně dost velký rozruch v boji AMD versus Intel. Každý s napětím očekává, jak se nová architektura Intelu uvede, první náznaky jsou více než slibné. Rovněž tak je očekáváno, jak na vzniklou situaci odpoví AMD.Už víme, že někdy v polovině roku 2007 by se měla objevit inovovaná architektura K8L, která by měla architekturu Intel Core zpátky dostihnout. Ovšem stále se bude jednat o pouhou evoluci už dosti staré architektury AMD K8, která je však k dnešnímu datu stále ve vedení.

Hector Ruiz, CEO společnosti AMD, se však vyjádřil, že AMD chystá na rok 2008 zbrusu novou architekturu. To je vzhledem k uvedení K8L až příští rok docela zarážející zpráva, zbrusu nová architektura by se tak objevila půl roku po K8L, vždyť to by prakticky nemělo smysl na půl roku vyvíjet něco nového. Ruiz se vyjádřil, že nová architektura (jméno je zatím neznámé) bude doslova "killer". No uvidíme co je na tom pravdy. Předpokládám, že nové procesory AMD by poté mohly mít novou paměť cache Z-RAM.

Zdroj: www.xbitlabs.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama