www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Polaris 10 bude představen 1. června na Computexu

AMD Polaris 10 bude představen 1. června na Computexu
, , aktualita
Dle pozvánek zaslaným médiím představí společnost AMD své nové grafické karty s čipy Polaris na Computexu v Taipei, a to 1. června. Od této události nás dělí nějakých 16 dní a můžeme očekávat, že půjde o Radeony R9 480 a 480X.
K oblíbeným
reklama
Starší informace hovořily o tom, že AMD se chystá představit Polaris už koncem května, což nyní už neplatí. Nakonec je ale stejně jedno, jestli půjde o konec května nebo samotný začátek června. Těšit se můžeme především na to, co předvede Polaris 10, o němž se udává, že nabídne výkon karty R9 390X s poloviční spotřebou a cenou pod 300 dolarů (R9 390X stála v době uvedení na trh 429 USD). To je ale informace, která se objevila před představením nových GeForce a AMD má nyní tu výhodu, že může na ně reagovat.

Média dostala pozvánku na událost v Taipei, která odstartuje 1. června časně ráno našeho času a kde se představí "mnoho produktů chystaných pro rok 2016 včetně 7. generace APU A-Series". Zmínce o nových Radeonech se tedy AMD v pozvánce vyhnulo. Už pozítří bude ale pořádat webinar s titulem Inside look at Polaris a všeobecně se očekává, že právě nové Radeony budou mezi oněmi produkty chystanými pro tento rok.

Polaris 10 mají být GPU s velikostí kolem 230 milimetrů čtverečných, což je asi o třetinu méně než je velikosti GPU NVIDIA GP104 v kartách GTX 1080 a GTX 1070. Očekávat tak můžeme menší výkon, ale ruku v ruce s tím i nižší cenu, přičemž udávaných 300 dolarů a méně je považováno za velice důležitý cenový segment, v němž se prodá nejvíce karet. Pokud se Polaris 10 bude s něčím přetahovat, pak to bude právě GeForce GTX 1070, i když té NVIDIA stanovila cenu 379 USD. Spíše to vypadá, že nové generace karet si alespoň zpočátku nebudou přímo konkurovat a tato situace se změní buď s nástupem karet s čipem AMD Vega 10, nebo vypuštěním ještě slabších GeForce GTX 1000.

Právě o GPU Vega 10 bylo nedávno uvedeno, že jeho nástup chce AMD uspíšit, a to již na letošní říjen. Do té doby bude zajímavé sledovat, co se staršími generacemi karet udělá nástup GeForce a dle očekávání slabších Radeonů, které ale svorně slibují mnohem lepší poměr výkonu a ceny .

Zdroj: VideoCardz
reklama
Nejnovější články
Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Potvrzeno: Huawei ztratí přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
Google potvrdil, že bude muset odstřihnout budoucí telefony Huawei od většiny svých služeb. Na stávajících telefonech ovšem bude Play Store fungovat i nadále. Své kroky potvrdil také Qualcomm a Intel. Doplněno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HP koupil superpočítačového specialistu Cray HP koupil superpočítačového specialistu Cray
Společnost Hewlett-Packard ukořistila firmu, jejíž jméno je synonymem pro superpočítače. Však na platformách Cray vznikají ty nejvýkonnější systémy dneška a chystají se také vůbec první, které otevřou éru exaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto
Téměř 113 tisíc hackerů není nadšeno z událostí posledních dnů. Jejich účty na fóru Ogusers.com totiž bylo hacknuty a nyní se sami stali terči těch samých útoků, které zkouší na mnoho jiných obětí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma
Společnost Ubisoft se rozhodla nás potěšit hrou zdarma, a to konkrétně titulem Steep, který si můžeme na její platformě "vyzvednout" do středy. Tentokrát budou potěšeni fanoušci extrémních zimních sportů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře