www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Polaris 10 v 3DMark11: výkon jako Fury?

AMD Polaris 10 v 3DMark11: výkon jako Fury?
, , aktualita
Server VideoCardz na vyžádání zveřejnil první výsledky karet AMD s čipy Polaris 10, které byly pořízeny v testu 3DMark11. Na požádání proto, že nejsou ještě zaručeny, ale to bylo čtenářům evidentně zcela jedno.
K oblíbeným
reklama
Ladislav Nižňanský získal v krátkém čase 30 palců nahoru, za něž nám byly slíbeny první výsledky testů nových Polarisů v 3DMark11. Ještě dříve bylo zveřejněno, že na trh se chystají konkrétně karty Radeon R9 470 a R9 480 založené na GPU Polaris a přinejmenším R9 480 využijí Polaris 10. Očekávat je můžeme jako nástupce R9 390 s velice zajímavou nabídkou ohledně výkonu a ceny.

AMD prý bylo ke svým partnerům velice skoupé na informace o Polarisech a začalo je o něch zpravovat teprve před několika týdny. Možná i proto na Computexu nemají být představeny AIB karty Radeon R9 470 a R9 480, takže se dočkáme zatím jen referenčních verzí. To ale ne proto, že by firmy jako Sapphire neměly co ukázat, ale prý proto, že si to AMD zatím nepřeje. Kvůli tomu se ale objevují otázky o tom, kdy se vůbec nových grafik od AMD dočkáme na trhu a začaly se objevovat hlasy, že to bude až od července.

Nyní už k výsledkům, které ani neměly být zveřejněny, ale čtenáří VideoCardz si to vyžádali:

Ukazují se zde tři výsledky, v nichž ale figurují dvě karty. AMD Polaris 67DF:C4 by měl být Radeon R9 480, Polaris 67DF:C7 zase Radeon R9 480X a pak tu je nejvyšší skóre, kde CF jednoznačně naznačuje dva R9 480X v CrossFire. Je třeba si uvědomit, že není vůbec jasné, jaké karty se testovaly, jaký takt byl vzhledem k finálním specifikacím nastaven a také v jakém stavu byly ovladače.

Leccos ale z výsledků benchmarku 3DMark11 vyčteme. Především jde o paměťový systém, kde vše ukazuje na GDDR5. Ve všech případech byla uváděna kapacita 8 GB a pak měla mít karta označená za Radeon R9 480 takt 1925 MHz, což ukazuje na efektivních 7700 MHz. R9 480X už má takt pamětí 2000MHz, a tedy efektivních 8000 MHz, což je právě hranice technologie GDDR5 a pokud půjde o 256bitovou sběrnici (jako že asi půjde), pak by se měl R9 480X v tomto ohledu vyrovnat nové GeForce GTX 1070.

Ve všech případech bez výjimky byl uveden takt GPU Polaris 1266 MHz, přičemž v tomto ohledu bychom očekávali asi více. Právě že ale vůbec nemusí jít o konečné takty, ale ty budou už jen konečnou částí celé skládačky. Zatím je tu ještě dost důležitějších proměnných, které zatím neznáme. Prozatím zveřejněné výsledky pouze potvrzují dříve zveřejněné informace o tom, že můžeme očekávat výkon mírně lepší než R9 390X.

Zdroj: VideoCardz
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů