www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD popohnalo Radeony HD 7950, aby překonaly GTX 660 Ti

AMD popohnalo Radeony HD 7950, aby překonaly GTX 660 Ti
, , aktualita
Společnost AMD se rozhodla popohnat výkon grafických karet Radeon HD 7950, aby z něj učinila konkurenceschopnější řešení na trhu s kartami za cenu po 400 USD. Tam se proti Radeonu již brzy postaví očekávaná GeForce GTX 660 Ti. Celá akce...
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD se rozhodla popohnat výkon grafických karet Radeon HD 7950, aby z něj učinila konkurenceschopnější řešení na trhu s kartami za cenu po 400 USD. Tam se proti Radeonu již brzy postaví očekávaná GeForce GTX 660 Ti. Celá akce je podobná tomu, když AMD zlepšilo výkon Radeonu HD 7750, jehož pracovní frekvence jádra byla zvýšena z 800 MHz na 900 MHz.

Vydán tak byl nový BIOS ROM určený pro všechny karty AMD Radeon HD 7950 referečního designu. Ten si můžete stáhnout třeba na techPowerUp a po instalaci se zvedne pracovní frekvence čipu z 800 MHz na 850 MHz a rovněž se zapne funkce PowerTune a Boost, které může dočasně zvýšit frekvenci až na 925 MHz. Frekvence pamětí zůstane stejná, tedy 1250 MHz, stejně jako počet shaderů, TMU a ROP.

Tento nový BIOS budou mít ve výbavě všechny nové verze Radeonu HD 7950 vyrobené od poloviny tohoto měsíce, zatímco ceny mají zůstat stejné.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek