www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD potichu představilo procesor A8-7680

AMD potichu představilo procesor A8-7680
, , aktualita
V dnešní době se společnost AMD spojuje s velmi úspěšnými procesory Ryzen a předchozí generace procesorů jsou víceméně zapomenuty. Přesto se v nabídce nově objevuje procesor A8-7680 pro Socket FM2+.
K oblíbeným
reklama
Po starších procesorech AMD A8, A10 a podobných dnes neštěkne už ani pes, nicméně společnost AMD podle všeho uvedla novinku v podobě modelu A8-7680 pro zastaralý Socket FM2+. Tento procesor se objevil mezi podporovanými čipy u některých základní desek (ASRock A68H), kde působil spíše jako tisková chyba, nicméně nyní se tento procesor začal objevovat i v oficiálních dokumentech společnosti AMD. Není však moc jasné, proč byl na sklonku roku 2018 vůbec představen.
 
AMD A8 procesor
 
Procesor má 4 jádra a zvládá zpracování 4 vláken najednou. Jeho základní takt je o 400 MHz vyšší než u A8-7600, takže dnes činí 3,5 GHz. Boost frekvence nicméně zůstává nadále na hodnotě 3,8 GHz a nelze čekat, že by tento procesor vyráběný ještě 28mm technologií ze sebe dokázal vyždímat více než starší varianty. A8-7680 má otevřený násobič a využívá integrovaného grafického čipu Radeon R7 GPU. Podporuje starší paměťové moduly DDR3-2133. Jeho podpora se nově objevuje i na základních deskách společností Asus, Gigabyte a MSI. Jeho cena činí $55, jde tedy o velmi levný procesor, ale pochopitelně je nutné počítat s tím, že jde o čip pro zastaralou architekturu a s výkonem na tom není zrovna nejlépe.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala