www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD potichu představilo procesor A8-7680

AMD potichu představilo procesor A8-7680
, , aktualita
V dnešní době se společnost AMD spojuje s velmi úspěšnými procesory Ryzen a předchozí generace procesorů jsou víceméně zapomenuty. Přesto se v nabídce nově objevuje procesor A8-7680 pro Socket FM2+.
K oblíbeným
reklama
Po starších procesorech AMD A8, A10 a podobných dnes neštěkne už ani pes, nicméně společnost AMD podle všeho uvedla novinku v podobě modelu A8-7680 pro zastaralý Socket FM2+. Tento procesor se objevil mezi podporovanými čipy u některých základní desek (ASRock A68H), kde působil spíše jako tisková chyba, nicméně nyní se tento procesor začal objevovat i v oficiálních dokumentech společnosti AMD. Není však moc jasné, proč byl na sklonku roku 2018 vůbec představen.
 
AMD A8 procesor
 
Procesor má 4 jádra a zvládá zpracování 4 vláken najednou. Jeho základní takt je o 400 MHz vyšší než u A8-7600, takže dnes činí 3,5 GHz. Boost frekvence nicméně zůstává nadále na hodnotě 3,8 GHz a nelze čekat, že by tento procesor vyráběný ještě 28mm technologií ze sebe dokázal vyždímat více než starší varianty. A8-7680 má otevřený násobič a využívá integrovaného grafického čipu Radeon R7 GPU. Podporuje starší paměťové moduly DDR3-2133. Jeho podpora se nově objevuje i na základních deskách společností Asus, Gigabyte a MSI. Jeho cena činí $55, jde tedy o velmi levný procesor, ale pochopitelně je nutné počítat s tím, že jde o čip pro zastaralou architekturu a s výkonem na tom není zrovna nejlépe.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková