AMD potichu vylepšilo své chladiče Wraith Prism RGB LED

AMD potichu vylepšilo své chladiče Wraith Prism RGB LED
, , aktualita
Společnost AMD se rozhodla vylepšit své procesorové chladiče Wraith Prism RGB LED, čili ty nejvýkonnější, které nabízí s procesory Ryzen. Je pak celkem pochopitelné, proč k tomu firma přistoupila. 
K oblíbeným
reklama
Procesorové chladiče Wraith Prism RGB LED od společnosti AMD přišly ještě v době, kdy nebyly na trhu modely Ryzen 9 se zvýšeným TDP na 105 W, takže je celkem jasné, že pokud se AMD rozhodlo tyto chladiče vylepšit, je to především kvůli nim a také kvůli budoucím modelům, které budou následovat. 
 
 
Server XFastest (prostřednictvím Tom's Hardware) přinesl srovnávací fotografie, z nichž je zřejmé, že do výbavy těchto chladičů přibyly dvě další heatpipe, které pokrývají spíše okraje styčné plochy, ale to je pochopitelné, neboť prostředek si zabraly už ty původní. To je jeden rozdíl.
 
 
Další je pochopitelně ve zpracování základny, která tak musela být upravena pro další dvě heatpipe, jež tak tvoří už téměř celou její plochu. Je ale také patrné, že mezi zploštělými a zbroušenými konci měděných trubic už možná nejsou tak hluboké mezery jako dříve, díky čemuž by mělo teplo lépe proudit do těla chladiče, ale to může tak pouze vypadat kvůli odrazu světla. V oněch mezírkách se také krom pasty mohou držet bublinky vzduchu, které jsou pro efektivní chlazení velice nežádoucí. 
 
 
Dle zdroje těchto snímků jinak prý vše zůstalo při starém a chladič má dokonce stejné označení, a to 712-000075 Rev: C. Stejně vypadá také ventilátor, jehož střed můžeme vidět jako to jediné bez rozbalení chladiče. Z toho tak vyplývá, že pokud se na chladič nepodíváte, těžko zjistíte, zda jde ještě o starou, anebo už o novou verzi. Na druhou stranu je tu otázka, jaký je reálný rozdíl v jejich výkonu a zda lépe zpracovaná základna a dvě heatpipe na jejích okrajích navíc nějak výrazně pomohou. 
 
Chladiče Wraith Prism RGB LED se mimochodem standardně dodávají k procesorům AMD Ryzen 9 3900X, Ryzen 7 3800X, Ryzen 7 3700X a Ryzen 7 2700X. 
  
Zdroj: XFastest


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem
EIZO si připravilo svůj první monitor, který nabídne HDR1000 a zabudovaný kalibrační senzor, z čehož je už zřejmé, že ColorEdge Prominence CG3146 je určen především pro profesionály. Co dalšího nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek