AMD potichu vylepšilo své chladiče Wraith Prism RGB LED

AMD potichu vylepšilo své chladiče Wraith Prism RGB LED
, , aktualita
Společnost AMD se rozhodla vylepšit své procesorové chladiče Wraith Prism RGB LED, čili ty nejvýkonnější, které nabízí s procesory Ryzen. Je pak celkem pochopitelné, proč k tomu firma přistoupila. 
K oblíbeným
reklama
Procesorové chladiče Wraith Prism RGB LED od společnosti AMD přišly ještě v době, kdy nebyly na trhu modely Ryzen 9 se zvýšeným TDP na 105 W, takže je celkem jasné, že pokud se AMD rozhodlo tyto chladiče vylepšit, je to především kvůli nim a také kvůli budoucím modelům, které budou následovat. 
 
 
Server XFastest (prostřednictvím Tom's Hardware) přinesl srovnávací fotografie, z nichž je zřejmé, že do výbavy těchto chladičů přibyly dvě další heatpipe, které pokrývají spíše okraje styčné plochy, ale to je pochopitelné, neboť prostředek si zabraly už ty původní. To je jeden rozdíl.
 
 
Další je pochopitelně ve zpracování základny, která tak musela být upravena pro další dvě heatpipe, jež tak tvoří už téměř celou její plochu. Je ale také patrné, že mezi zploštělými a zbroušenými konci měděných trubic už možná nejsou tak hluboké mezery jako dříve, díky čemuž by mělo teplo lépe proudit do těla chladiče, ale to může tak pouze vypadat kvůli odrazu světla. V oněch mezírkách se také krom pasty mohou držet bublinky vzduchu, které jsou pro efektivní chlazení velice nežádoucí. 
 
 
Dle zdroje těchto snímků jinak prý vše zůstalo při starém a chladič má dokonce stejné označení, a to 712-000075 Rev: C. Stejně vypadá také ventilátor, jehož střed můžeme vidět jako to jediné bez rozbalení chladiče. Z toho tak vyplývá, že pokud se na chladič nepodíváte, těžko zjistíte, zda jde ještě o starou, anebo už o novou verzi. Na druhou stranu je tu otázka, jaký je reálný rozdíl v jejich výkonu a zda lépe zpracovaná základna a dvě heatpipe na jejích okrajích navíc nějak výrazně pomohou. 
 
Chladiče Wraith Prism RGB LED se mimochodem standardně dodávají k procesorům AMD Ryzen 9 3900X, Ryzen 7 3800X, Ryzen 7 3700X a Ryzen 7 2700X. 
  
Zdroj: XFastest


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Letos se mezi výrobce GPU zařadí až osm dalších firem Letos se mezi výrobce GPU zařadí až osm dalších firem
Před řadou let jsme si mohli při koupi nové grafické karty vybírat z celé řady firem, které vyráběly své vlastní grafické čipy založené na vlastních architekturách. Tato rozmanitost postupem času ale zmizela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Do Intelu se vrátil hlavní autor procesorové architektury Nehalem Do Intelu se vrátil hlavní autor procesorové architektury Nehalem
Povídá se, že Intel se potýká také s odlivem schopných pracovníků, kteří jsou frustrováni aktuální situací ve firmě. Mezi ně má patřit také známý Jim Keller, ačkoliv sám mluví jen o osobních důvodech. Nyní se ale naopak vrací jeden z veteránů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Valve i jiní dostávají pokutu za geoblocking v EU Valve i jiní dostávají pokutu za geoblocking v EU
Evropská komise se rozhodla potrestat společnost Valve i další firmy za geoblocking v Evropské Unii. Jde i o několikamilionové pokuty za to, že nám firmy v rámci EU znemožňují nakupovat software za ceny platící v jiných zemích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář