AMD potichu vylepšilo své chladiče Wraith Prism RGB LED

AMD potichu vylepšilo své chladiče Wraith Prism RGB LED
, , aktualita
Společnost AMD se rozhodla vylepšit své procesorové chladiče Wraith Prism RGB LED, čili ty nejvýkonnější, které nabízí s procesory Ryzen. Je pak celkem pochopitelné, proč k tomu firma přistoupila. 
K oblíbeným
reklama
Procesorové chladiče Wraith Prism RGB LED od společnosti AMD přišly ještě v době, kdy nebyly na trhu modely Ryzen 9 se zvýšeným TDP na 105 W, takže je celkem jasné, že pokud se AMD rozhodlo tyto chladiče vylepšit, je to především kvůli nim a také kvůli budoucím modelům, které budou následovat. 
 
 
Server XFastest (prostřednictvím Tom's Hardware) přinesl srovnávací fotografie, z nichž je zřejmé, že do výbavy těchto chladičů přibyly dvě další heatpipe, které pokrývají spíše okraje styčné plochy, ale to je pochopitelné, neboť prostředek si zabraly už ty původní. To je jeden rozdíl.
 
 
Další je pochopitelně ve zpracování základny, která tak musela být upravena pro další dvě heatpipe, jež tak tvoří už téměř celou její plochu. Je ale také patrné, že mezi zploštělými a zbroušenými konci měděných trubic už možná nejsou tak hluboké mezery jako dříve, díky čemuž by mělo teplo lépe proudit do těla chladiče, ale to může tak pouze vypadat kvůli odrazu světla. V oněch mezírkách se také krom pasty mohou držet bublinky vzduchu, které jsou pro efektivní chlazení velice nežádoucí. 
 
 
Dle zdroje těchto snímků jinak prý vše zůstalo při starém a chladič má dokonce stejné označení, a to 712-000075 Rev: C. Stejně vypadá také ventilátor, jehož střed můžeme vidět jako to jediné bez rozbalení chladiče. Z toho tak vyplývá, že pokud se na chladič nepodíváte, těžko zjistíte, zda jde ještě o starou, anebo už o novou verzi. Na druhou stranu je tu otázka, jaký je reálný rozdíl v jejich výkonu a zda lépe zpracovaná základna a dvě heatpipe na jejích okrajích navíc nějak výrazně pomohou. 
 
Chladiče Wraith Prism RGB LED se mimochodem standardně dodávají k procesorům AMD Ryzen 9 3900X, Ryzen 7 3800X, Ryzen 7 3700X a Ryzen 7 2700X. 
  
Zdroj: XFastest


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let
Poptávka po vysokokapacitních pevných discích je vysoká a jejich výrobci se dle toho budou snažit dostat na trh nové technologie co nejdříve, aby měli mít co nabídnout ve světě, v němž už na řadě trhu převzaly vládu elektronické paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš
Letos se objevil u výrobců počítačových myší nový trend, který sice (zatím) nelze považovat za celoplošný, ale i tak je už dost rozšířený. Jde o odlehčování myší, a to především pomocí otvorů v jejich plášti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek