www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD potvrzuje, Vega přijde do konce června

AMD potvrzuje, Vega přijde do konce června
, , aktualita
Samotná CEO společnosti AMD Lisa Su potvrdila, že nové herní grafické karty s čipy Vega dorazí ještě v této polovině roku. Vedle toho se mají na trh dostat i profesionální a podnikové karty s těmito čipy
K oblíbeným
reklama
Lisa Su potvrdila nástup Vegy ve svém proslovu při příležitosti oznámení aktuálních finančních výsledků firmy AMD, na něž reagovala cena akcií prudkým sestupem téměř o čtvrtinu hodnoty, za nímž můžeme vidět zklamání, ale i korekci a vystřízlivění z jejich nadhodnocení, které vyvolalo nadšení z nástupu procesorů Ryzen. V každém případě tržby firmy AMD nikam raketově neposkočily, což je pochopitelné vzhledem k tomu, že Ryzen zasáhly do prvního kvartálu jen okrajově, ovšem ani předpokládaný růst tržeb za tento kvartál není zrovna raketový.

Nyní ale už k Veze, kterážto architektura se má do velké míry vymykat z dosavadní nabídky. I oproti GPU Polaris nám architektura Vega nabídne velké změny, jako je nový paměťový subsystem, novou generaci geometrických pipelline, nový Compute Engine a nový Pixel Engine. Ve výsledku má být Vega energeticky mnohem účinnější než předchozí architektury, a to by také měla být, aby mohla vytvořit silnou konkurenci alespoň pro aktuální GPU NVIDIA Pascal.

Vega si tedy zachovává odkaz architektury GCN (Graphics Core Next), na níž je založena, ale její základní blok, který mají společný všechna GPU Radeon, čili Compute Unit, je zcela nový. To nám dává jistou naději, že Vega opravdu bude stát za to a je otázka, jak moc lepší bude v porovnání s Polaris, která na tom s ohledem na energetickou efektivitu není zdaleka tak dobře jako Pascal.

Doufejme také, že slib Lisy Su o představení Vegy na trh v tomto čtvrtletí nakonec nebude znamenat, že bude papírově představena 30. června a reálně k dispozici bude v červenci. Ve skutečnosti může dorazit kdykoliv, ale to se jistě dozvíme s předstihem přinejmenším několika dní. Jako nejvíce pravděpodobné datum se přitom jeví přelom května a června, kdy proběhne jako obvykle Computex.

Nově zveřejněný výtah z linuxových ovladačů pak ukazuje na 4096 Stream procesorů, 4 Shader Enginy, 256 texturovacích jednotek a 64 rasterizačních jednotek.
  • case CHIP_VEGA10:
  • adev->gfx.config.max_shader_engines = 4;
  • adev->gfx.config.max_tile_pipes = 8;
  • adev->gfx.config.max_cu_per_sh = 16;
  • adev->gfx.config.max_sh_per_se = 1;
  • adev->gfx.config.max_backends_per_se = 4;
  • adev->gfx.config.max_texture_channel_caches = 16;
  • adev->gfx.config.max_gprs = 256;
  • adev->gfx.config.max_gs_threads = 32;
  • adev->gfx.config.max_hw_contexts = 8;


Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů