Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD pozdrží setkání s analytiky, promýšlí strategii

28.11.2014, Jan Vítek, aktualita
AMD pozdrží setkání s analytiky, promýšlí strategii
Společnost AMD dle všeho nebude v obvyklém termínu pořádat své setkání s investory, čili 'Financial Analyst Day' (FAD). Ten se chystá až na příští rok, přičemž důvodem má být to, že firma chce promyslit a přehodnotit svou produktovou roadmap.
Co se týče věčného rivala AMD, čili společnosti Intel, pak ta již svou tradiční listopadovou akci pro investory pořádala. Díky tomu jsme se mohli dozvědět o tom, že firma se chystá využít zbrusu nové paměti 3D NAND pro svá nadcházející SSD a také byla řeč o 5. a 6. generaci procesorů Core, tedy Broadwell a Skylake. Intel má zkrátka ve své produktové roadmap pro PC a nejbližší dobu jasno, ale to samé se evidentně nedá říci o AMD.

AMD tak dle serveru Hexus.net posune svůj Financial Analyst Day do roku 2015, takže se o jeho produktové strategii pro nejbližší období jen tak něco nedozvíme. Již dříve ale firma poskytla nějaké nové informace o chystaných výkonných i úsporných APU s kódovým označením Carrizo, jež mají za úkol nahradit Kaveri a Beema. Vedle toho se chystá i nástup technologie FreeSync jako konkurence pro NVIDIA G-Sync, takže ohledně blízké budoucnosti AMD také nejsme úplně "v lese".

Nicméně investory samozřejmě zajímá také aktuální finanční situace firmy a my zase čekáme na některé produkty, a to především novou generaci Radeonů jako reakci na GeForce GTX 900. Je také třeba zohlednit, že AMD nedávno vystřídalo svého CEO. Na místo Rory Reada přišla Lisa Su, která jistě nepůjde přesně ve vyznačených šlépějích svého předchůdce. Podobné zdržení ostatně nastalo i v roce 2011, kdy Read nahradil tehdejšího CEO Dirka Meyera.

AMD však zatím neuvedlo, jaké jsou oficiální důvody pozdržení FAD a ani kdy se bude konat. Mluví se o lednu až únoru, což je přibližně i doba, kdy má být oficiálně představena nová generace Radeonů pod vedením R9 390X. Jeho první benchmarky jsou již na světě, ale zatím nelze ověřit, zda jsou pravdivé.

Zdroj: Hexus.net