www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD představuje nové Ryzen 3000XT plus čipové sady B550 a A520

AMD představuje nové Ryzen 3000XT plus čipové sady B550 a A520
, , aktualita
Společnost AMD včera odpoledne představila nové procesory Ryzen 3000XT, o čemž jsme věděli už dopředu, stejně jako o čipové sadě B550, na níž založené desky se právě dostaly na trh. Připravují se pak i další s A520. 
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen 9 3900XT, Ryzen 7 3800XT a Ryzen 5 3600XT už tak máme oficiálně potvrzeny jako vůbec první modely Ryzen, které nesou označení XT. Potvrzuje se, že jde o procesory s vyššími takty, jenomže ne o tolik, jak se dříve udávalo. Těšili jsme se totiž i na zvýšení základních taktů, a to i o více než 200 MHz, ale nakonec z toho ve všech případech je pouhé navýšení maximálního turba, a to právě o 100 MHz, nebo v případě 3800XT o 200 MHz. Nové modely XT pak pouze nahrazují staré verze X na jejich původních cenách, čili postupně 499, 399 a 249 dolarů. 
 
 
S ohledem na to by se dala trošku přehodnotit i včerejší zpráva serveru Digitimes, která tvrdí, že AMD chce odsunout nástup CPU Ryzen 4000 do příštího roku. Tu jsme komentovali tak, že právě i kvůli chystaným Ryzen 3000XT by takové pozdržení příští generace mělo smysl, ovšem pokud ty představují jen zvýšení turba o 100 či 200 MHz, tento smysl se nám vytrácí. Ale i kdyby byly výrazně lepší, stále platí, že AMD slíbilo Zen 3 včetně CPU Ryzen 4000 na tento rok a to stále platí, dokud se z oficiálních zdrojů nedozvíme něco jiného.  
 
 
Další novinka je, že včera se oficiálně začaly prodávat nové základní desky s čipovou sadou AMD B550, čili nový mainstream, který bude mít zajištěnu také podporu právě i pro chystané procesory generace Zen 3. Starší desky ji budou mít samozřejmě také, ale v jejich případě už ji AMD původně nechtělo garantovat. 
 
Vedle toho AMD také potvrzuje, že se chystají desky s čipsetem A520 a ve vývoji je aktuálně přes 40 verzí. Dříve se přitom objevila informace, že A520 nemá podporovat budoucí Ryzen 4000 a možná že právě na základě toho nyní AMD uvádí konkrétně podporu 3. generace procesorů Ryzen i té příští (for 3rd Gen AMD Ryzen processors and beyond).
 
 
AMD mimochodem mluví o optimalizovaném 7nm procesu, který umožnil dosažení vyšších turbo frekvencí nových procesorů XT. Nicméně ani jeden z nich nepřesahuje takt 4,7 GHz, který už od loňského podzimu nabízí procesor Ryzen 9 3950X. AMD také doporučuje, abychom si pro nové procesory XT připravili výkonný chladič, a to ideálně AIO vodníka s alespoň 280mm radiátorem. Ovšem model Ryzen 5 3600XT přichází s vlastním boxovaným Wraith Spire. 
 
Procesory Ryzen 9 3900XT, Ryzen 7 3800XT a Ryzen 5 3600XT budou dle očekávání k dispozici od 7. července 2020 a desky s čipovou sadou A520 se očekávají na trhu v srpnu. Připraví je obvyklé společnosti jako ASRock, ASUS, Biostar, Colorful, GIGABYTE či MSI.

Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080 Prodejci hlásí: zásoby RTX 3070 jsou podstatně větší než karet RTX 3080
NVIDIA ve čtvrtek odpoledne vyšle na trh nové karty GeForce RTX 3070, z nichž by se mohl stát velký prodejní úspěch. Nabídnout totiž mají výkon plně srovnatelný s RTX 2080 Ti, a to s cenou 500 dolarů. Ale jak to bude s dostupností? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě Facebook Dating: nová seznamka spuštěna i v Evropě
Sociální síť Facebook už před nějakou dobou spustila seznamku Dating. Dosud ale nebyla dostupná v Evropě, což se nyní mění. Přináší možnost seznámit se s různými lidmi za různými účely, ať už jde o nalezení lásky nebo jen parťáka na venčení psa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin PayPal skutečně přichází s podporou kryptoměn jako Bitcoin
V letošním červnu se mluvilo o tom, že společnost PayPal zahrne do svých systémů i podporu kryptoměn. Tak se nyní skutečně děje, firma toto potvrzuje a už počátkem příštího roku by to mělo začít fungovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře