www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD předvedlo novou generaci 28nm grafických čipů

AMD předvedlo novou generaci 28nm grafických čipů
, , aktualita
Společnost AMD vydala krátké tiskové prohlášení o demonstraci nových 28nm grafických čipů. Ta proběhla na konferenci Fusion 2011 a vzal si ji na starost Matt Skynner, vice prezident a generální manažer grafické divize AMD. Ve své demonstraci...
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD vydala krátké tiskové prohlášení o demonstraci nových 28nm grafických čipů. Ta proběhla na konferenci Fusion 2011 a vzal si ji na starost Matt Skynner, vice prezident a generální manažer grafické divize AMD.

Ve své demonstraci "Enabling the Best Visual Experience" Skynner předváděl notebook vybavený jedním z nových 28nm čipů, na němž běžela hra Dragon Age 2. To je však bohužel vše, co nám k tomu AMD řeklo, takže pak už můžeme uvést pouze spekulace.

Ty hovoří o tom, že nové 28nm grafické čipy Southern Islands vyráběné tchaj-wanskou společností TSMC budou pouze staré modely vyráběné novým procesem. Ten dle očekávání zajistí nižší spotřebu, a tedy větší výkon na watt oproti 40nm Northern Islands. Možná se ale také dočkáme více shaderových jednotek, a tedy vyššího výkonu, a to někdy v příštím roce, kdy se nové grafiky mají začít prodávat.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková