www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přináší Ryzen 3 1200 AF: Zen+ namísto původního Zen

AMD přináší Ryzen 3 1200 AF: Zen+ namísto původního Zen
, , aktualita
Dalo se čekat, že procesor AMD Ryzen 5 1600 nebude jediný, který bude nahrazen či doplněn o 12nm verzi s architekturou Zen+. U nás si jej můžeme pořídit jako YD1600BBAFBOX a jde jednoznačně o lepší volbu oproti původnímu modelu. 
K oblíbeným
reklama
Už je jasné, že se skutečně dočkáme levných procesorů AMD druhé generace, ostatně Ryzen 3 1200 se už dostal na cca 55 eur, čili 1500 Kč a nyní je za tuto cenu již k dispozici i v 12nm verzi. Jde tedy stále o procesor, který patří do 1. generace Zen a Ryzen, ovšem reálně už využívá 12nm čip Zeppelin 2. generace, čili Zen+. 
 
 
Původní model má označení YD1200BBAEBOX, přičemž zákazníci by není měli žádat spíše nový YD1200BBAFBOX, který je k dispozici za stejné ceny. V některých obchodech také bývá označen jako Ryzen 3 1200 AF.
 
Můžeme se tak těšit na vyšší výkon na takt architektury Zen+, i když jde jen cca o 5 procent a nová verze by také měla lépe pracovat se svým turbem, což znamená postupné navyšování frekvence se snižujícím se počtem zatížených jader (Precision Boost 2) a ne jeden obrovský skok, jaký předváděla první generace Ryzenů. 
 
Základní takty jsou pochopitelně stejné, takže i Ryzen 3 1200 AF pracuje na 3,1 až 3,4 GHz a má TDP 65 W. Stejná je i konfigurace jader 4C/4T a kapacita pamětí cache. Lze ale očekávat, že strop při přetaktování bude výš, ale to už záleží na štěstí při výběru. Zen+ by ale měl mít i lepší kompatibilitu s paměťmi RAM. 
 
Vedle toho by ale brzy mohly dorazit i nové Ryzen 3 3300X a 3100, v jejichž případě se očekávají ceny mezi 100 a 150 dolarů. Z hlediska poměru výkonu a ceny to tedy tak výhodné procesory jako Ryzen 3 1200 AF zřejmě nebudou. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon začne streamovat hry. Příští měsíc spustí službu Luna Amazon začne streamovat hry. Příští měsíc spustí službu Luna
Nvidia, Google a Microsoft mají nového konkurenta. Amazon totiž představil platformu Luna, která umožní streamování her až ve 4K se 60 fps. Předplatné bude rozděleno do kanálů a svůj vlastní bude mít také Ubisoft.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Tesle spadla počítačová síť, majitelé se pomocí telefonů nedostali do auta Tesle spadla počítačová síť, majitelé se pomocí telefonů nedostali do auta
Společnost Tesla musela řešit nemilý problém. Lehla ji celá počítačová síť, takže nefungoval nejen web, ale ani mobilní aplikace. Majitelé se tak pomocí telefonů dočasně nemohli dostat do svých aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware
Očekávaný návrat série Baldur's Gate v podobě třetího dílu založeného na moderní edici pravidel D&D se bohužel odkládá. Betaverze pro veřejné testování v rámci předběžného přístupu tak přijde později, ale ne o moc.
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD
Western Digital je jeden ze zbývajících tradičních výrobců pevných disků, který ale už dávno přešel i na výrobu SSD. Nyní se ale rozhodl, že vyrábět HDD a SSD pod jednou střechou nedělá dobrotu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Intel vypustil do světa 10nm Atomy Embedded, aneb Elkhart Lake Intel vypustil do světa 10nm Atomy Embedded, aneb Elkhart Lake
O procesorech Elkhart Lake jsme věděli už před rokem a půl a ty se nyní dostávají na trh coby 10nm generace Atom Embedded. Založeny jsou už na procesu SuperFin a jádrech Tremont. K dispozici budou ve třech řadách. 
Včera, aktualita, Jan Vítek