www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přináší Ryzen 3 1200 AF: Zen+ namísto původního Zen

AMD přináší Ryzen 3 1200 AF: Zen+ namísto původního Zen
, , aktualita
Dalo se čekat, že procesor AMD Ryzen 5 1600 nebude jediný, který bude nahrazen či doplněn o 12nm verzi s architekturou Zen+. U nás si jej můžeme pořídit jako YD1600BBAFBOX a jde jednoznačně o lepší volbu oproti původnímu modelu. 
K oblíbeným
reklama
Už je jasné, že se skutečně dočkáme levných procesorů AMD druhé generace, ostatně Ryzen 3 1200 se už dostal na cca 55 eur, čili 1500 Kč a nyní je za tuto cenu již k dispozici i v 12nm verzi. Jde tedy stále o procesor, který patří do 1. generace Zen a Ryzen, ovšem reálně už využívá 12nm čip Zeppelin 2. generace, čili Zen+. 
 
 
Původní model má označení YD1200BBAEBOX, přičemž zákazníci by není měli žádat spíše nový YD1200BBAFBOX, který je k dispozici za stejné ceny. V některých obchodech také bývá označen jako Ryzen 3 1200 AF.
 
Můžeme se tak těšit na vyšší výkon na takt architektury Zen+, i když jde jen cca o 5 procent a nová verze by také měla lépe pracovat se svým turbem, což znamená postupné navyšování frekvence se snižujícím se počtem zatížených jader (Precision Boost 2) a ne jeden obrovský skok, jaký předváděla první generace Ryzenů. 
 
Základní takty jsou pochopitelně stejné, takže i Ryzen 3 1200 AF pracuje na 3,1 až 3,4 GHz a má TDP 65 W. Stejná je i konfigurace jader 4C/4T a kapacita pamětí cache. Lze ale očekávat, že strop při přetaktování bude výš, ale to už záleží na štěstí při výběru. Zen+ by ale měl mít i lepší kompatibilitu s paměťmi RAM. 
 
Vedle toho by ale brzy mohly dorazit i nové Ryzen 3 3300X a 3100, v jejichž případě se očekávají ceny mezi 100 a 150 dolarů. Z hlediska poměru výkonu a ceny to tedy tak výhodné procesory jako Ryzen 3 1200 AF zřejmě nebudou. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru? Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru?
Každý rok spadne na Zemi několik tisíc meteoritů, které tak dokáží překonat ochranu poskytovanou atmosférou a nevypaří se při průletu skrz ni. Jaká je ovšem šance na to, že nás některý z nich zasáhne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 May 2020 Update není bezchybný: Microsoft zveřejnil seznam chyb Windows 10 May 2020 Update není bezchybný: Microsoft zveřejnil seznam chyb
Jak je tomu zvykem u komplexních systémů, jako je Windows 10, vždy se najdou kombinace SW a HW, které spolu moc dobře nefungují. Microsoft proto zveřejnil seznam známých chyb nové aktualizace, o kterých už ví.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Epic nyní zdarma nabízí Borderlands: The Handsome Collection Epic nyní zdarma nabízí Borderlands: The Handsome Collection
Epic Games Store nepřekvapil, ale rozhodně ani nezarmoutil, neboť dle očekávání tu máme zdarma Borderlands: The Handsome Collection. Nejde o jeden titul, ale o dvě hry včetně veškerého bonusového obsahu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
MSI potvrzuje podporu Zen 3 na deskách s AMD 400 i s 16MB BIOSem MSI potvrzuje podporu Zen 3 na deskách s AMD 400 i s 16MB BIOSem
Společnost MSI chce už nyní svým zákazníkům slíbit, že její základní desky s čipovými sadami AMD 400 Series budou podporovat procesory generace Zen 3. Neomezuje se přitom pouze na desky řady MAX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Přijdou po Vermeer stále ještě 7nm procesory Warhol se Zen 3? Přijdou po Vermeer stále ještě 7nm procesory Warhol se Zen 3?
Ještě do včerejšího dne jsme měli víceméně jasno v tom, co jak se budou vyvíjet další procesorové generace společnosti AMD, ovšem pak přišla informace od Digitimes o 5nm CPU chystaných ještě na tento rok, které však vůbec neodpovídá tato zpráva.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře