www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přináší Ryzen 3 1200 AF: Zen+ namísto původního Zen

AMD přináší Ryzen 3 1200 AF: Zen+ namísto původního Zen
, , aktualita
Dalo se čekat, že procesor AMD Ryzen 5 1600 nebude jediný, který bude nahrazen či doplněn o 12nm verzi s architekturou Zen+. U nás si jej můžeme pořídit jako YD1600BBAFBOX a jde jednoznačně o lepší volbu oproti původnímu modelu. 
K oblíbeným
reklama
Už je jasné, že se skutečně dočkáme levných procesorů AMD druhé generace, ostatně Ryzen 3 1200 se už dostal na cca 55 eur, čili 1500 Kč a nyní je za tuto cenu již k dispozici i v 12nm verzi. Jde tedy stále o procesor, který patří do 1. generace Zen a Ryzen, ovšem reálně už využívá 12nm čip Zeppelin 2. generace, čili Zen+. 
 
 
Původní model má označení YD1200BBAEBOX, přičemž zákazníci by není měli žádat spíše nový YD1200BBAFBOX, který je k dispozici za stejné ceny. V některých obchodech také bývá označen jako Ryzen 3 1200 AF.
 
Můžeme se tak těšit na vyšší výkon na takt architektury Zen+, i když jde jen cca o 5 procent a nová verze by také měla lépe pracovat se svým turbem, což znamená postupné navyšování frekvence se snižujícím se počtem zatížených jader (Precision Boost 2) a ne jeden obrovský skok, jaký předváděla první generace Ryzenů. 
 
Základní takty jsou pochopitelně stejné, takže i Ryzen 3 1200 AF pracuje na 3,1 až 3,4 GHz a má TDP 65 W. Stejná je i konfigurace jader 4C/4T a kapacita pamětí cache. Lze ale očekávat, že strop při přetaktování bude výš, ale to už záleží na štěstí při výběru. Zen+ by ale měl mít i lepší kompatibilitu s paměťmi RAM. 
 
Vedle toho by ale brzy mohly dorazit i nové Ryzen 3 3300X a 3100, v jejichž případě se očekávají ceny mezi 100 a 150 dolarů. Z hlediska poměru výkonu a ceny to tedy tak výhodné procesory jako Ryzen 3 1200 AF zřejmě nebudou. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM
Už dlouho jsme se nedozvěděli o výpadku energie v některé z důležitých továren, a tak nás rok 2020 ještě alespoň jednou potěší. Hodinový výpadek totiž hlásí americká společnost Micron, jeden ze tří největších výrobců DRAM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu
Na rozdíl od DIY trhu je postup AMD v průzkumech na Steamu pomalý, ale zato vytrvalý. Nyní tu máme nové statistiky, které také ukazují popularitu grafických karet, kde se na předních místech nic nezměnilo, ovšem to se dalo čekat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny
Epic Games Store se chystá potěšit příznivce žánru cRPG, a to hned dvojitou nadílkou. Připravil si totiž na příští týden hry Pillars of Eternity - Definitive Edition a Tyranny - Gold Edition, které bude nabízet zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pád antény radioteleskopu Arecibo byl zachycen na videu Pád antény radioteleskopu Arecibo byl zachycen na videu
Slavný radioteleskop Arecibo byl před pár dny zničen a nyní se na Internetu objevily i video záběry z celého incidentu. Pád 900tunové antény ze 150metrové výšky tak můžeme vidět na záběrech ze dvou různých kamer.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Dosáhne přetaktovaná RX 6800 na výkon RX 6800 XT? Dosáhne přetaktovaná RX 6800 na výkon RX 6800 XT?
Karty Radeon RX 6800 byly možná dosud neprávem opomíjené, za což možná může jejich vyšší cena oproti konkurenčním RTX 3070, která je však opodstatněna i dvojnásobkem paměti. Ale co výkon, kam se dá vyhnat? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek