reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD připravuje platformu Brazos-T pro tablety

4.7.2011, Jan Vítek, aktualita
AMD připravuje platformu Brazos-T pro tablety
Společnost AMD chystá přijít s novou verzí platformy AMD Brazos, kterou jsme si vyzkoušeli v recenzi notebooku MSI CR650. Jedná se o Brazos-T, která zaútočí na konkurenční platformu Intel Clover Trail a připravuje se na tablety pro operační...
Společnost AMD chystá přijít s novou verzí platformy AMD Brazos, kterou jsme si vyzkoušeli v recenzi notebooku MSI CR650. Jedná se o Brazos-T, která zaútočí na konkurenční platformu Intel Clover Trail a připravuje se na tablety pro operační systém Windows 8. Ty mají i s Brazos-T dorazit do poloviny příštího roku.
Brazos-T se skládá ze dvou hlavních součástí - APU s označením Hondo, což je nástupce dnešních čipů Desna (Z-01) a čipové sady (či spíše southbridge) Hudson M2T, což je také nástupce a konkrétně Hudsonu M1.

Hondo bude trošku překvapivě stále vyráběno 40nm procesem, i když by jeden očekával už využití 32nm, jakým AMD nechává vyrábět dnešní APU Llano. Uvnitř čipu budou dvě jádra Bobcat, čili x86 procesory na 1 GHz a vedle nich Radeon HD 6250 pro DirectX 11. Typicky by ale měl spotřebovat pouze kolem 2 W, což je polovina dnešního Z-01 a jeho TDP bude 4,5 W (Z-01 má 5,9 W). Jinak nepřinese v podstatě nic nového.

Čip Hudson M2T bude mít maximální spotřebu 1 W, přičemž bude dle AMD ale také velmi optimalizován z hlediska spotřeby. My se můžeme těšit na to, že příští rok bude na poli tabletů ještě větší konkurence, než jsme očekávali, což bude tlačit ceny dolů. Očekávat můžeme také válku mezi platformami x86 a ARM, nebo také Google Android a Windows 8.

Zdroj: Donanimhaber
reklama
reklama