www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD přiznává problémy s USB na deskách s čipsety série 500

AMD přiznává problémy s USB na deskách s čipsety série 500
, , aktualita
Společnost AMD zareagovala na šířící se stížnosti na rozhraní USB ve spojení s moderními základními deskami pro procesory Ryzen. Potvrdila tak, že problém existuje, ovšem co se o něm dozvíme? 
K oblíbeným
reklama
Samotná společnost AMD aktuálně prosí o pomoc s vyřešením problémů, které se týkají či mohou týkat základních desek s čipsety X570, B550 a A520 a rozhraní USB. Oslovila tak komunitu na serveru Reddit a chce, aby se co nejvíce zákazníků podělilo o informace o daných problémech, přičemž jde především o časté odpojování různých zařízení jako klávesnic či jiných vstupních periferií, nebo i VR headsetů, které prý bývají postiženy pozoruhodně často. 
 
 
Dozvídáme se, že nejspolehlivěji se problém projeví v případě, kdy je v systému výkonné GPU napojené na rozhraní PCIe 4.0 a zároveň VR headset, který obvykle potřebuje vysoký proudový odběr z portů USB. Znamená to snad, že je tu jakýsi problém s napájením? To můžeme aktuálně těžko říci, přičemž mezi navrhovaná dočasná řešení patří snížení propustnosti rozhraní PCIe přechodem na verzi 3.0 a také deaktivace C-States v BIOSu, což ovšem jako obvykle nepomáhá vždy a všem. 
 
Jádro těchto problémů s USB na AMD 500 Series tak dosud evidentně není známé, zvláště když AMD samo teprve sbírá informace a evidentně se teprve bude snažit zjistit, co za tím vězí. Bude sledovat situaci především na Redditu (r/Amd), kde pak může vybrané uživatele během několika příštích dní kontaktovat přímo zástupce firmy, aby si vyžádal dodatečné informace. Žádat může detailní informace o hardwarové konfiguraci, popis jednotlivých kroků, které spolehlivě vyvolají daný problém, různé logy a jiné systémové informace. 
 
AMD také slíbilo, že až bude mít v ruce něco konkrétního, samo se přihlásí s dalším oznámením. Zákazníci mohou ale vždy kontaktovat jim určenou podporu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů