www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD prý rozdělilo Ryzeny na tři skupiny dle plánované výroby a dostupnosti

AMD prý rozdělilo Ryzeny na tři skupiny dle plánované výroby a dostupnosti
, , aktualita
Server wccftech se přihlásil s exkluzivními informacemi o dostupnosti procesorů AMD Ryzen pro desktopy. Ty mají být rozděleny na tři skupiny dle prioritizace výroby, což se samozřejmě odrazí na dostupnosti. 
K oblíbeným
reklama
Dnes jde o procesory Ryzen 3000 a navazující generaci 5000, přičemž wccftech mluví jen o "vlastních zdrojích" a nikoho konkrétního nejmenuje. Je nesporné, že AMD musí pečlivě zvažovat, které produkty vyšle na trh v jakém množství, alespoň pokud se v takovém případě jedná o výrobní kapacity, a to dnes především 7nm proces TSMC. Pokud jde ale o desktopové procesory Ryzen 3000 a 5000, v tomto případě jde v podstatě až o následující kroky a ne výrobu samotných čipů. 
 
 
Dané procesory jsou založeny na jednom či dvou 7nm čipletech a dále na I/O jádru, které vyrábí GlobalFoundries a mělo by jít spíše právě o výrobu čipletů, která bude nedostatková. Čili AMD se bude rozhodovat spíše o tom, ve kterých koncových produktech tyto čipy využije, a to samozřejmě i s ohledem na jejich kvalitu. Pokud jsou tedy informace serveru wccftech správné, jde spíše o stanovenou prioritu na základě poptávky na trhu a konečného výdělku. 
 
V takovém případě nás ani nepřekvapí, že dle údajného plánu má AMD v tomto čtvrtletí vyrábět s nejnižší prioritou procesory Ryzen 5950X, 5900X, 3800X, 3300X a 3100. Pro první dva modely jsou zapotřebí hned dva spíše kvalitnější čiplety, model 3800X byl zase vždy pokládán za méně výhodného bratříčka procesoru 3700X a pak tu máme low-endové 3300X a 3100, které by zákazníci sice rádi kupovali, ale pro AMD to jsou procesory, na nichž moc nevydělá. 
 
Střední prioritu pak mají mít modely 3900X, 3700X, 3200G, 3400G a 3600X, čili téměř všechny zbývající procesory předchozí generace, a to až na úspěšný Ryzen 5 3600, který má mít nejvyšší prioritu společně s 5800X a 5600X. 
 
Můžeme jen doufat, že si na wccftech tyto informace jen nevycucali z prstu, neboť takové rozřazení by dalo vytvořit i na základě informací o prodejích procesorů a jejich dostupnosti na trhu. Ostatně právě takové 3300X a 3100 jsou v podstatě nedostupné, což na druhou stranu ale neplatí pro 3800X (XT). Ale zdroj především mluví o tom, jaký je plán pro toto čtvrtletí, takže jde spíše o to, co teprve bude. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096 AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096
Mimo jiné i superpočítač El Capitan s plánovaným výkonem 2 ExaFLOPS by měl být založen na procesorech AMD Genoa, které se nyní už rýsují s výbavou až 96 jader Zen 4. Chystá se tak AMD opět plošně zvyšovat počet jader svých CPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala