www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD prý startuje další kolo her zdarma k APU a CPU

AMD prý startuje další kolo her zdarma k APU a CPU
, , aktualita
Společnost AMD spustí prý novou akci If It Can Game na podporu prodeje svých procesorů FX a také APU A10, A8 i A6. V jejím rámci si můžeme pořídit ke každému novému kusu hardwaru jednu hru z předem daného výběru.
K oblíbeným
reklama
Akce platí pro CPU AMD FX i APU A10, A8 a A6 v desktopovém i mobilním provedení, takže nezáleží na tom, zda si koupíte desktop nebo notebook. Vždy byste pak měli mít na výběr jednu z nabízených her zdarma, ovšem v případě hotových počítačů tato akce dle zprávy platí jen pro některé. Které to ale budou, to se zatím nedozvíme a lze předpokládat, že to bude záviset především na značce. Stejně tak není jasné, zda bude nabídka platit i při koupi samotného procesoru nebo APU.

AMD si v poslední době obecně stěžuje na slabé prodeje svých APU, ale není divu, když ta v posledních letech přinesla jen malé zvýšení výkonu. To sice můžeme klást za vinu pamětem DDR3, na jejichž datové propustnosti APU závisí, ale Intelu se podařilo i tak díky eDRAM u své poslední generace integrovaných grafik Iris Pro předhonit i ta nejvýkonnější desktopová APU od AMD. Snad bude ale brzy lépe díky nástupu architektury Zen, 14nm výrobního procesu FinFET a pamětí HBM.

Co se týče aktuální nabídky firmy AMD, ta ji rozdělila do tří skupin. První zahrnuje desktopy a notebooky s AMD A10 a FX a vybrat si můžeme jednu hru z následujících: DiRT Rally, LEGO Batman 3: Beyond Gotham, Tomb Raider, Space Run, Habitat, Tales from Space: Mutant Blobs Attack, Guacamelee a Sonic & All-Stars Racing Transformed. Pokud půjde o desktop nebo notebook s A8, nabídka her se redukuje o ty nejlepší tituly, které bychom si stejně na A8 nemohli zahrát v dobré kvalitě a u A6 to jsou jen tři poslední z výše jmenovaných.

If It Can Game je dle zdroje také omezena na některé země a jisté prodejce. Potrvá do té doby, než budou spotřebovány dostupné aktivační klíče. Ze stránek AMD (viz zdroj) se bohužel v této době nedozvíme nic o tom, v kterých regionech akce platí, natož pak kterých prodejců se týká. Informace o nové akci pochází ze serveru Fudzilla, a uvidíme tedy, zda budou potvrzeny samotným AMD.

Zdroj: AMD, Fudzilla
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek