www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD prý teprve chystá útok na HEDT: 16jádrový Ryzen

AMD prý teprve chystá útok na HEDT: 16jádrový Ryzen
, , aktualita
Francouzský časopis Canard PC se ukázal jako víceméně spolehlivý zdroj informací o procesorech AMD a nyní nám bez jakéhokoliv naznačování sděluje, že se v příštích měsících můžeme připravit na celou novou platformu X399 s 16jádrovými Ryzen.reklama
Tyto procesory by představovaly masivní útok na platformu Intel HEDT, kam mimochodem patří i Core i7-6900K, který ve vícejádrových testech často nedokáže odolat aktuálnímu Ryzen 7 1800X. Jenomže to je osmijádrový procesor, kdežto chystaná platforma X399 by měla zahrnovat i 16jádrové a 32vláknové procesory. Je tak zřejmé, že jim by neodolal ani 10jádrový Core i7-6950X, čili to nejlepší, co dokáže Intel HEDT aktuálně nabídnout, a to za nějakých 49 tisíc korun s daní, ovšem i pro tento procesor si Intel samozřejmě chystá nástupce. Ryzen se 16 jádry by však měly stát do 1000 dolarů, čili výrazně pod 30 tisíc korun. Je samozřejmé, že platforma X399 by mohla nechat PC hráče chladnými a určena by byla právě především pro sestavy, na nichž pracují aplikace schopné využít až 32 vláken.

Již ohlášená platforma Naples se 32 fyzickými jádry v procesorech ukazuje, že nástup 16jádrových Ryzen (či jak se nakonec budou jmenovat, pokud přijdou) nejsou otázka toho, zda to AMD zvládne, ale zda se mu bude chtít do takové věci pustit. Canard PC přitom zní celkem sebejistě, když říká:

Nové Ryzen se 16C/32T mají dle tohoto zdroje přijít do 4 až 6 měsíců s takty mezi 2,4 až 2,8 GHz a půjde o až 150W procesory se dvěma čipy v jednom pouzdře (Multi Chip Module - MCM) pro patici SP3r2 typu LGA a se 4kanálovým přístupem k pamětem DDR4. Právě to společně s MCM pouzdrem bude vyžadovat celou novou platformu X399, kteréžto značení by si AMD mohlo z našeho pohledu odpustit, protože to působí jako nástupce pro intelovské X99 a především X299, což je chystaná platforma pro Kaby Lake-X a Skylake-X. Ale opět, toto jsou informace od Canard PC, ne od AMD, ovšem vzhledem k tomu, že aktuální čipsety pro Ryzen mají označení X370, B350 a A320, působí označení X399 pravděpodobně.

Zdroj: Canard PC
reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář