www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD prý teprve chystá útok na HEDT: 16jádrový Ryzen

AMD prý teprve chystá útok na HEDT: 16jádrový Ryzen
, , aktualita
Francouzský časopis Canard PC se ukázal jako víceméně spolehlivý zdroj informací o procesorech AMD a nyní nám bez jakéhokoliv naznačování sděluje, že se v příštích měsících můžeme připravit na celou novou platformu X399 s 16jádrovými Ryzen.
K oblíbeným
reklama
Tyto procesory by představovaly masivní útok na platformu Intel HEDT, kam mimochodem patří i Core i7-6900K, který ve vícejádrových testech často nedokáže odolat aktuálnímu Ryzen 7 1800X. Jenomže to je osmijádrový procesor, kdežto chystaná platforma X399 by měla zahrnovat i 16jádrové a 32vláknové procesory. Je tak zřejmé, že jim by neodolal ani 10jádrový Core i7-6950X, čili to nejlepší, co dokáže Intel HEDT aktuálně nabídnout, a to za nějakých 49 tisíc korun s daní, ovšem i pro tento procesor si Intel samozřejmě chystá nástupce. Ryzen se 16 jádry by však měly stát do 1000 dolarů, čili výrazně pod 30 tisíc korun. Je samozřejmé, že platforma X399 by mohla nechat PC hráče chladnými a určena by byla právě především pro sestavy, na nichž pracují aplikace schopné využít až 32 vláken.

Již ohlášená platforma Naples se 32 fyzickými jádry v procesorech ukazuje, že nástup 16jádrových Ryzen (či jak se nakonec budou jmenovat, pokud přijdou) nejsou otázka toho, zda to AMD zvládne, ale zda se mu bude chtít do takové věci pustit. Canard PC přitom zní celkem sebejistě, když říká:

Nové Ryzen se 16C/32T mají dle tohoto zdroje přijít do 4 až 6 měsíců s takty mezi 2,4 až 2,8 GHz a půjde o až 150W procesory se dvěma čipy v jednom pouzdře (Multi Chip Module - MCM) pro patici SP3r2 typu LGA a se 4kanálovým přístupem k pamětem DDR4. Právě to společně s MCM pouzdrem bude vyžadovat celou novou platformu X399, kteréžto značení by si AMD mohlo z našeho pohledu odpustit, protože to působí jako nástupce pro intelovské X99 a především X299, což je chystaná platforma pro Kaby Lake-X a Skylake-X. Ale opět, toto jsou informace od Canard PC, ne od AMD, ovšem vzhledem k tomu, že aktuální čipsety pro Ryzen mají označení X370, B350 a A320, působí označení X399 pravděpodobně.

Zdroj: Canard PC
reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek