www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD prý teprve chystá útok na HEDT: 16jádrový Ryzen

AMD prý teprve chystá útok na HEDT: 16jádrový Ryzen
, , aktualita
Francouzský časopis Canard PC se ukázal jako víceméně spolehlivý zdroj informací o procesorech AMD a nyní nám bez jakéhokoliv naznačování sděluje, že se v příštích měsících můžeme připravit na celou novou platformu X399 s 16jádrovými Ryzen.reklama
Tyto procesory by představovaly masivní útok na platformu Intel HEDT, kam mimochodem patří i Core i7-6900K, který ve vícejádrových testech často nedokáže odolat aktuálnímu Ryzen 7 1800X. Jenomže to je osmijádrový procesor, kdežto chystaná platforma X399 by měla zahrnovat i 16jádrové a 32vláknové procesory. Je tak zřejmé, že jim by neodolal ani 10jádrový Core i7-6950X, čili to nejlepší, co dokáže Intel HEDT aktuálně nabídnout, a to za nějakých 49 tisíc korun s daní, ovšem i pro tento procesor si Intel samozřejmě chystá nástupce. Ryzen se 16 jádry by však měly stát do 1000 dolarů, čili výrazně pod 30 tisíc korun. Je samozřejmé, že platforma X399 by mohla nechat PC hráče chladnými a určena by byla právě především pro sestavy, na nichž pracují aplikace schopné využít až 32 vláken.

Již ohlášená platforma Naples se 32 fyzickými jádry v procesorech ukazuje, že nástup 16jádrových Ryzen (či jak se nakonec budou jmenovat, pokud přijdou) nejsou otázka toho, zda to AMD zvládne, ale zda se mu bude chtít do takové věci pustit. Canard PC přitom zní celkem sebejistě, když říká:

Nové Ryzen se 16C/32T mají dle tohoto zdroje přijít do 4 až 6 měsíců s takty mezi 2,4 až 2,8 GHz a půjde o až 150W procesory se dvěma čipy v jednom pouzdře (Multi Chip Module - MCM) pro patici SP3r2 typu LGA a se 4kanálovým přístupem k pamětem DDR4. Právě to společně s MCM pouzdrem bude vyžadovat celou novou platformu X399, kteréžto značení by si AMD mohlo z našeho pohledu odpustit, protože to působí jako nástupce pro intelovské X99 a především X299, což je chystaná platforma pro Kaby Lake-X a Skylake-X. Ale opět, toto jsou informace od Canard PC, ne od AMD, ovšem vzhledem k tomu, že aktuální čipsety pro Ryzen mají označení X370, B350 a A320, působí označení X399 pravděpodobně.

Zdroj: Canard PC
reklama
Nejnovější články
AMD vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AMD vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu
Vývojáři CryEnginu se chystají přijít s novou verzí 5.4, která bude představovat důležitý krok pro rozšíření podpory Vulkanu. Tato nová verze má dorazit na konci července a její autoři nám poskytli možnost sledovat její vývoj.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka
Asi 2700 světelných let od Země se nachází podivná dvojice hvězd, které okolo sebe aktuálně obíhají velice blízko, ale někdy v minulosti se měla jedna z nich nacházet uvnitř druhé. Jak je to vůbec možné?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek