www.svethardware.cz
>
>
>

AMD prý získalo zpět ztracený podíl na trhu s GPU

AMD prý získalo zpět ztracený podíl na trhu s GPU
, , aktualita
V srpnu se objevily informace shrnující data o prodejích grafických karet za druhé čtvrtletí, na jejichž základě se zjistilo, že podíl firmy AMD klesl pod pouhých 20 procent. Nyní se ale zdá, že firma dokázala ztracený podíl získat zpět.
K oblíbeným
reklama
Informace o poklesu podílu firmy AMD na grafických kartách pod 20 procent byly potvrzeny z více zdrojů na základě prodejů v druhém kvartálu tohoto roku, kdy AMD ještě nemělo na trhu novou generaci karet. V třetím kvartálu již nastoupily nové Radeony 300 a také karty Fury, Fury X a Nano, ovšem tento kvartál ještě neskončil, takže nikdo nemůže mít v rukou úplné údaje o jejich prodejích. Nicméně i tak prý vše ukazuje na to, že se AMD odrazilo od dna a začalo si svůj ztracený podíl brát zpět, alespoň dle Barron's.

AMD mělo být ve stále ještě probíhajícím kvartálu úspěšné především v segmentu 200 až 400 USD, kam spadá Radeon R9 380 a také R9 390X, zatímco NVIDIA si podržela vedení v prodejích karet s cenou 500 a více USD, čili GeForce GTX 980 Ti a GTX Titan X. Zde tedy AMD tak úspěšné nebylo a bezpochyby se na tom podepsal i nedostatek karet Fury X, v jejichž případě zájem překonal nabídku. V posledním roce přitom AMD ztratilo celých 20 procent trhu, však ještě ve druhém kvartálu 2014 drželo 38 procent trhu a o rok později už jen 18. To představuje nejprudší pokles v historii AMD produkujícího grafické čipy, čili od roku 2006, kdy firma akvizovala ATI.


Ikona Odkaz na databázi
Podíl 1.kvartál 2015
Podíl 2. kvartál 2015
Podíl 2.kvartál 2014
AMD
22,5 %
18 %
38 %
Nvidia
77,5 %
82 %
62 %


Analytici si také všimli toho, že nové Radeony 300 v segmentu 200 až 400 USD byly a jsou prodávány za výrobcem doporučené ceny (v případě dražší Fury X jsou ceny ještě podstatně vyšší), zatímco konkurenční karty NVIDIA mají ceny nižší a často pro ně platily také zvláštní slevy (až 60 USD). I to ilustruje zájem zákazníků o tyto karty. Nicméně zpráva neuvádí žádné konkrétní údaje o tom, s kolika procenty trhu s grafickými kartami AMD nakonec skončí, ale není divu. Musíme si počkat do října, kdy se objeví již konečná čísla a uvidíme, jak prodeje Radeonů ovlivní celkové finanční výsledky AMD.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD

S aktualizacemi Windows 10 už to opravdu přestává být legrace. Kumulativní update KB4517389 mnohým rozbil menu Start a nyní se zjistilo, že stojí i za zvýšeným množstvím BSOD, kritických pádů systému. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe
Většina SSD disků má takovou přepisovací životnost, že se ke smrti disků z tohoto důvodu většina uživatelů ani nepřiblíží. Problémy však mají uživatelů vozů Tesla. Tam totiž kvůli přepisování odchází čipy v multimediálním systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil
Český výrobce antivirů Avast se přiznal, že se do jeho počítačové sítě dostali hackeři. Využili k tomu kompromitování přihlašovacích údajů do dočasného VPN účtu a získali zde vysoká administrátorská práva.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway
NASA v rámci svého programu Artemis kromě partnerství s americkými soukromými společnostmi navazuje spolupráci i se zahraničními kosmickými agenturami. S realizací vesmírné stanice u Měsíce pomůže například Japonsko. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek