www.svethardware.cz
>
>
>

AMD prý získalo zpět ztracený podíl na trhu s GPU

AMD prý získalo zpět ztracený podíl na trhu s GPU
, , aktualita
V srpnu se objevily informace shrnující data o prodejích grafických karet za druhé čtvrtletí, na jejichž základě se zjistilo, že podíl firmy AMD klesl pod pouhých 20 procent. Nyní se ale zdá, že firma dokázala ztracený podíl získat zpět.
K oblíbeným
reklama
Informace o poklesu podílu firmy AMD na grafických kartách pod 20 procent byly potvrzeny z více zdrojů na základě prodejů v druhém kvartálu tohoto roku, kdy AMD ještě nemělo na trhu novou generaci karet. V třetím kvartálu již nastoupily nové Radeony 300 a také karty Fury, Fury X a Nano, ovšem tento kvartál ještě neskončil, takže nikdo nemůže mít v rukou úplné údaje o jejich prodejích. Nicméně i tak prý vše ukazuje na to, že se AMD odrazilo od dna a začalo si svůj ztracený podíl brát zpět, alespoň dle Barron's.

AMD mělo být ve stále ještě probíhajícím kvartálu úspěšné především v segmentu 200 až 400 USD, kam spadá Radeon R9 380 a také R9 390X, zatímco NVIDIA si podržela vedení v prodejích karet s cenou 500 a více USD, čili GeForce GTX 980 Ti a GTX Titan X. Zde tedy AMD tak úspěšné nebylo a bezpochyby se na tom podepsal i nedostatek karet Fury X, v jejichž případě zájem překonal nabídku. V posledním roce přitom AMD ztratilo celých 20 procent trhu, však ještě ve druhém kvartálu 2014 drželo 38 procent trhu a o rok později už jen 18. To představuje nejprudší pokles v historii AMD produkujícího grafické čipy, čili od roku 2006, kdy firma akvizovala ATI.


Ikona Odkaz na databázi
Podíl 1.kvartál 2015
Podíl 2. kvartál 2015
Podíl 2.kvartál 2014
AMD
22,5 %
18 %
38 %
Nvidia
77,5 %
82 %
62 %


Analytici si také všimli toho, že nové Radeony 300 v segmentu 200 až 400 USD byly a jsou prodávány za výrobcem doporučené ceny (v případě dražší Fury X jsou ceny ještě podstatně vyšší), zatímco konkurenční karty NVIDIA mají ceny nižší a často pro ně platily také zvláštní slevy (až 60 USD). I to ilustruje zájem zákazníků o tyto karty. Nicméně zpráva neuvádí žádné konkrétní údaje o tom, s kolika procenty trhu s grafickými kartami AMD nakonec skončí, ale není divu. Musíme si počkat do října, kdy se objeví již konečná čísla a uvidíme, jak prodeje Radeonů ovlivní celkové finanční výsledky AMD.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů