www.svethardware.cz
>
>
>

AMD prý získalo zpět ztracený podíl na trhu s GPU

AMD prý získalo zpět ztracený podíl na trhu s GPU
, , aktualita
V srpnu se objevily informace shrnující data o prodejích grafických karet za druhé čtvrtletí, na jejichž základě se zjistilo, že podíl firmy AMD klesl pod pouhých 20 procent. Nyní se ale zdá, že firma dokázala ztracený podíl získat zpět.
K oblíbeným
reklama
Informace o poklesu podílu firmy AMD na grafických kartách pod 20 procent byly potvrzeny z více zdrojů na základě prodejů v druhém kvartálu tohoto roku, kdy AMD ještě nemělo na trhu novou generaci karet. V třetím kvartálu již nastoupily nové Radeony 300 a také karty Fury, Fury X a Nano, ovšem tento kvartál ještě neskončil, takže nikdo nemůže mít v rukou úplné údaje o jejich prodejích. Nicméně i tak prý vše ukazuje na to, že se AMD odrazilo od dna a začalo si svůj ztracený podíl brát zpět, alespoň dle Barron's.

AMD mělo být ve stále ještě probíhajícím kvartálu úspěšné především v segmentu 200 až 400 USD, kam spadá Radeon R9 380 a také R9 390X, zatímco NVIDIA si podržela vedení v prodejích karet s cenou 500 a více USD, čili GeForce GTX 980 Ti a GTX Titan X. Zde tedy AMD tak úspěšné nebylo a bezpochyby se na tom podepsal i nedostatek karet Fury X, v jejichž případě zájem překonal nabídku. V posledním roce přitom AMD ztratilo celých 20 procent trhu, však ještě ve druhém kvartálu 2014 drželo 38 procent trhu a o rok později už jen 18. To představuje nejprudší pokles v historii AMD produkujícího grafické čipy, čili od roku 2006, kdy firma akvizovala ATI.


Ikona Odkaz na databázi
Podíl 1.kvartál 2015
Podíl 2. kvartál 2015
Podíl 2.kvartál 2014
AMD
22,5 %
18 %
38 %
Nvidia
77,5 %
82 %
62 %


Analytici si také všimli toho, že nové Radeony 300 v segmentu 200 až 400 USD byly a jsou prodávány za výrobcem doporučené ceny (v případě dražší Fury X jsou ceny ještě podstatně vyšší), zatímco konkurenční karty NVIDIA mají ceny nižší a často pro ně platily také zvláštní slevy (až 60 USD). I to ilustruje zájem zákazníků o tyto karty. Nicméně zpráva neuvádí žádné konkrétní údaje o tom, s kolika procenty trhu s grafickými kartami AMD nakonec skončí, ale není divu. Musíme si počkat do října, kdy se objeví již konečná čísla a uvidíme, jak prodeje Radeonů ovlivní celkové finanční výsledky AMD.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2020 Doporučené PC sestavy: leden 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář