www.svethardware.cz
>
>
>

AMD prý získalo zpět ztracený podíl na trhu s GPU

AMD prý získalo zpět ztracený podíl na trhu s GPU
, , aktualita
V srpnu se objevily informace shrnující data o prodejích grafických karet za druhé čtvrtletí, na jejichž základě se zjistilo, že podíl firmy AMD klesl pod pouhých 20 procent. Nyní se ale zdá, že firma dokázala ztracený podíl získat zpět.
K oblíbeným
reklama
Informace o poklesu podílu firmy AMD na grafických kartách pod 20 procent byly potvrzeny z více zdrojů na základě prodejů v druhém kvartálu tohoto roku, kdy AMD ještě nemělo na trhu novou generaci karet. V třetím kvartálu již nastoupily nové Radeony 300 a také karty Fury, Fury X a Nano, ovšem tento kvartál ještě neskončil, takže nikdo nemůže mít v rukou úplné údaje o jejich prodejích. Nicméně i tak prý vše ukazuje na to, že se AMD odrazilo od dna a začalo si svůj ztracený podíl brát zpět, alespoň dle Barron's.

AMD mělo být ve stále ještě probíhajícím kvartálu úspěšné především v segmentu 200 až 400 USD, kam spadá Radeon R9 380 a také R9 390X, zatímco NVIDIA si podržela vedení v prodejích karet s cenou 500 a více USD, čili GeForce GTX 980 Ti a GTX Titan X. Zde tedy AMD tak úspěšné nebylo a bezpochyby se na tom podepsal i nedostatek karet Fury X, v jejichž případě zájem překonal nabídku. V posledním roce přitom AMD ztratilo celých 20 procent trhu, však ještě ve druhém kvartálu 2014 drželo 38 procent trhu a o rok později už jen 18. To představuje nejprudší pokles v historii AMD produkujícího grafické čipy, čili od roku 2006, kdy firma akvizovala ATI.


Ikona Odkaz na databázi
Podíl 1.kvartál 2015
Podíl 2. kvartál 2015
Podíl 2.kvartál 2014
AMD
22,5 %
18 %
38 %
Nvidia
77,5 %
82 %
62 %


Analytici si také všimli toho, že nové Radeony 300 v segmentu 200 až 400 USD byly a jsou prodávány za výrobcem doporučené ceny (v případě dražší Fury X jsou ceny ještě podstatně vyšší), zatímco konkurenční karty NVIDIA mají ceny nižší a často pro ně platily také zvláštní slevy (až 60 USD). I to ilustruje zájem zákazníků o tyto karty. Nicméně zpráva neuvádí žádné konkrétní údaje o tom, s kolika procenty trhu s grafickými kartami AMD nakonec skončí, ale není divu. Musíme si počkat do října, kdy se objeví již konečná čísla a uvidíme, jak prodeje Radeonů ovlivní celkové finanční výsledky AMD.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková