www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Radeon Pro Duo: 16 TFLOPS za 1500 dolarů

AMD Radeon Pro Duo: 16 TFLOPS za 1500 dolarů
, , aktualita
Společnost AMD oficiálně představila nejrychlejší grafickou kartu světa, dvoučipový Radeon Pro Duo, který nabídne výpočetní sílu 16 TeraFLOPS. Využívá k tomu dva čipy Fiji a přijde na 1500 dolarů.
K oblíbeným
reklama
Radeon Pro Duo jsme zmínili již včera jako zatím unikátní hybrid mezi kartami Radeon a FirePro, takže se dá říci, že AMD tím míří na konkurenční karty TITAN. Aktuálně tak má NVIDIA na trhu z generace Maxwell kartu TITAN X, která nabízí 6,1 TFLOPS, čili Radeon Pro Duo je se svými 16 TFLOPS někde zcela jinde. Na jednu stranu nemůžeme porovnávat jednočipovou kartu s dvoučipovou, ale z hlediska ceny nám Radeon Pro Duo (1500 USD) nabídne daleko lepší poměr k hrubému výkonu než TITAN X (1000 USD). Ze starší generace tu je ale také dvoučipová karta TITAN Z, jež však dosahuje pouze 8,1 TFLOPS. Všechny tyto údaje jsou pochopitelně v Single Precision, ale co Double Precision? Tento údaj už tak často zmiňován není, a není divu, neboť má jít jen o 1 TFLOPS, což se svým číslem 1,7 překoná i jednočipová TITAN Black, ovšem Maxwelly jsou na tom v tomto ohledu špatně a nejlepší TITAN X nabídne jen 0,19 TFLOPS.A jak už bylo také včera řečeno, Radeon Pro Duo byl navržen i pro virtuální realitu a hry pro DirectX 12. To ostatně bylo jasné již dříve, neboť samotné AMD prozradilo, že s vypuštěním této karty čeká do doby, kdy už budou dostupné VR headsety. Karta je určena nejen pro hráče, ale také pro tvůrce obsahu pro VR headsety. AMD tak již oznámilo spolupráci se studiem Crytek, s nímž tvoří iniciativu VR First. V jejím rámci se do vybraných univerzit dostanou výkonné systémy pro VR, aby si je již studenti mohli osahat a naučit se s nimi pracovat.


Radeon Pro Duo v systému od Maingear

Co se týče chlazení, karta využívá stejně jako Fury X vodní chladič s jedním 120mm radiátorem, přičemž napájení musí posílit celkem tři 8pinové konektory PCIe. Dle AMD si tak tato karta řekne až o 350 W.Radeon Pro Duo se také stává první kartou v řadě VR Ready Creator, což je opět spojeno s VR First a nakonec také s SDK LiquidVR. Toto SDK se má nakonec stát jen základem pro další vývoj, v čemž můžeme vidět paralelu s API Mantle a Vulkan.


výkon Radeonu Pro Duo v testu Fire Strike - zdroj: Videocardz

Karta bude dostupná pravděpodobně od příštího měsíce, což tedy AMD nepotvrdilo, ale mluví o začátku druhého kvartálu.

Zdroj: AMD
reklama
Nejnovější články
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek15 komentářů