reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD Radeon RX 6600 XT se konečně ukázal

, , aktualita
AMD Radeon RX 6600 XT se konečně ukázal
Na webu se objevila fotografie karty, která je zřejmým zástupcem referenčních modelů AMD Radeon RX 6600 XT. Může jít ještě o neprodejný vzorek, ale máme tu díky ní potvrzení, že tyto karty přijdou na trh brzy. 
AMD Radeon RX 6600 XT se konečně ukázal
AMD Radeon RX 6600 XT se tak ukázal na fotografii, kde máme vyfocen i štítky karty s podstatnými informacemi. Na podvrh tato fotografie rozhodně nevypadá, takže budeme počítat s tím, že jde o reálný produkt, který pro AMD vyrobila firma PC Partner. Fotografie byla mimochodem zveřejněna na kanálu @Broly_X1 stejně jako nová mobilní procesorová roadmap firmy AMD.
 
 
Štítky karty nám potvrzují, že jde o Radeon s čipem Navi 23 XT, čili prostě Radeon RX 6600 XT. Ten je vybaven 8 GB paměti GDDR6 a pak třemi konektory DisplayPort a jedním HDMI. 
 
 
Tyto informace lze doplnit zatím nepotvrzenými údaji o tom, že půjde o paměti GDDR6 s propustností 16 Gb/s na pin a na 128bitové sběrnici a že dané GPU bude mít velice slušné turbo až 2684 MHz. Navi 23 XT také má obsahovat 2048 Stream procesorů, 128 TMU, 32 ROP a 64 MB Infinity Cache, která mu pomůže dohnat ztráty způsobené spíše slabší paměťovou propustností 256 GB/s. 
 
Navi 23 XT se totiž má přinejmenším vyrovnat čipu Navi 10 XT, který ovšem sedí na kartách Radeon RX 5700 XT s propustností 448 GB/s díky dvojnásobně široké paměťové sběrnici. Ale my už samozřejmě víme, že karty s Navi 2 mají slabší propustnost svých pamětí, se kterou se v dané mikroarchitektuře využívající Infinity Cache počítá. To také dnes paradoxně představuje i jejich výhodu, neboť kvůli tomu nejsou nové Radeony až tak moc atraktivní pro těžaře. Jenomže nedostatek na trhu je takový, že tato výhoda v obrovské poptávce neznamená téměř nic. 
 
Můžeme počítat s tím, že nový Radeon RX 6600 XT možná i se slabším RX 6600 bude představen 1. června v computexové Keynote Lisy Su. 


reklama
reklama
reklama