www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD reaguje na zprávy o SMT, plánovači W10 a výkonu Ryzenů ve hrách

AMD reaguje na zprávy o SMT, plánovači W10 a výkonu Ryzenů ve hrách
, , aktualita
Velkým tématem posledních dní je technologie SMT v procesorech Ryzen a její využití v systému Windows 10 a také obecně výkon procesorů Ryzen ve hrách. Na to včera AMD reagovalo článkem, v němž najdeme mnohé zajímavé informace.reklama
Po testech her pod Windows 10 a Windows 7 byla palba směřována na plánovač úloh systému Windows 10, neboť výsledky těchto testů ukazovaly, že pod desítkami hry pracují pomaleji než pod sedmičkami, což dokáže vyrovnat vypnuté SMT. AMD už dříve slíbilo, že bude s herními vývojáři pracovat na optimalizacích pro procesory Ryzen a o plánovači nemluvilo, nicméně to jej nikterak nevylučovalo jako viníka problémů. V několika testech byly totiž procesory Ryzen výrazně slabší než srovnávané Intely, a to jak se zapnutým, tak s vypnutým SMT.

AMD nyní samo říká, že dle jeho vlastních testů procesorů Ryzen pod Windows 10 je plánovač procesů v tomto systému aktuálně v pořádku. Můžeme už také vysvětlit, odkud pramení nesrovnalosti v detekování paměti cache v Ryzenech a jejího přiřazení procesorovým jádrům, které také přispěly k názoru, že Windows 10 nedokáží správně pracovat s těmito procesory. Někteří evidentně využívali starší verzi utility Coreinfo, která tak nesprávně udávala údaje o cache, a to verzi starší než 3.31. A pak se AMD ještě podívalo na nesrovnalosti ve výkonu pod Windows 7 a Windows 10, které přiznalo, ale dle něj za to nemůže plánovač, ale "rozdíly v softwarových architekturách těchto OS". Čili problém s výkonem pod W10 tu je, ale co jej způsobuje, toť otázka.

Firma také připomněla, že už po celém světě rozeslala přes 300 vývojových sad, které mají pomoci softwarovým firmám přinést potřebné aktualizace.

Dále se můžeme podívat na otázku teploty, a to konkrétně na senzory T Control (tCTL), které se mají týkat bodu mezi samotným čipem a heatspreaderem, přičemž AMD tu započítává kompenzaci +20 °C mezi tCTL a Tj, čili opravdovou teplotou procesorů Ryzen, a to prý pro účely nastavení potřebných otáček chladiče. To znamená, že si můžeme od udávané teploty tCTL odečíst 20 stupňů, abychom získali opravdový údaj. Čili proto některé utility udávají podezřele vysoké údaje o teplotě, takže je potřeba čekat na jejich aktualizaci. Ale pozor, kompenzace neplatí pro všechny procesory, ale jen pro 1700X a 1800X, zatímco v případě Ryzen 7 1700 tu není vůbec žádná.


Procesor
Opravdová teplota (Tj)
tCTL offset
Teplota tCTL
AMD Ryzen 7 1800X
38 °C
20 °C
58 °C
AMD Ryzen 7 1700X
38 °C
20 °C
58 °C
AMD Ryzen 7 1700
38 °C
0 °C
38 °C


Co se týče výkonu, AMD doporučuje nastavit systém na High Performance, čili vysoký výkon, čímž se zabrání parkování jader, jež jsou jinak agresivně uváděna do nízkospotřebového stavu, což způsobuje, že při potřebě jejich výkonu se nasčítává zpoždění při jejich probouzení. AMD se chystá v prvním dubnovém týdnu vydat update, který upraví správu procesorů Ryzen v režimu rovnováhy.

Nakonec tu máme opět SMT, které má dle AMD ve hrách přinést nulový či pozitivní dopad na výkon, i když v testech jsme zaznamenali spíše negativní. Co se týče toho pozitivního, dle testů AMD jde o hry Arma 3, Battlefield 1, Mafia III, Watch Dogs 2, Sid Meier’s Civilization VI, For Honor, Hitman, Mirror’s Edge Catalyst a The Division. V ostatních případech chce firma dále spolupracovat s vývojáři, aby přinesli potřebné záplaty pro efektivnější využití procesorů Zen, o čemž se více dozvíme nědy později.

Zdroj: AMD
reklama
Nejnovější články
Humanoidní robot Toyota T-HR3 se hýbe podle člověka, cvičí i tai-či Humanoidní robot Toyota T-HR3 se hýbe podle člověka, cvičí i tai-či
Toyota vyvinula už třetí generaci humanoidního robota T-HR3. Nová verze přes Master Maneuvering System poslouchá povely člověka a velmi dobře je kopíruje. I díky systému Torque Servo Module umí stát např. na jedné noze.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čína už odstavila i Skype, další obět posedlosti kontrolou Čína už odstavila i Skype, další obět posedlosti kontrolou
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a nemá ráda aplikace, které podporují šifrování datových přenosů. Ty se pak totiž obtížně šmírují. Po WhatsAppu tak nyní končí další komunikační platforma Skype.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dle analytika jsou reakce na Battlefront II přehnané, Disney to však vidí jinak Dle analytika jsou reakce na Battlefront II přehnané, Disney to však vidí jinak
Electronic Arts zatím ve hře Star Wars Battlefront II deaktivovali systém mikrotransakcí, který byl zvláště minulý týden hlasitě kritizován a dalo by se říci, že hráčům už došla trpělivost. Dle jistého analytika však byla tato kritika nezasloužená. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
První známý mezihvězdný návštěvník je poněkud podivný První známý mezihvězdný návštěvník je poněkud podivný
Už dvakrát jsme se podívali na to, co astronomové zjistili o objektu 1I/2017 U1 ‘Oumuamua, prvním známém tělese, které prokazatelně nepochází ze Sluneční soustavy. Nyní už tu konečně máme podrobnější informace. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Chystají se také Neverwinter Nights Enhanced Edition Chystají se také Neverwinter Nights Enhanced Edition
Studio Beamdog nespalo a po klasických RPG jako Baldur’s Gate, Planescape Torment a Icewind Dale si připravilo technicky vylepšenou a modernizovanou verzi už novějšího RPG, a to Neverwinter Nights Enhanced Edition.
Včera, aktualita, Jan Vítek