www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Renoir ve své nahotě: z čeho se skládá nové APU?

AMD Renoir ve své nahotě: z čeho se skládá nové APU?
, , aktualita
AMD právě v těchto dnech vypouští na trh svá nová APU Renoir, která zatím přicházejí jen v mobilní verzi, ale ta desktopová snad na sebe nenechá dlouho čekat. Nyní se můžeme podívat na to, z čeho se nám Renoir skládá. 
K oblíbeným
reklama
Nová APU AMD Renoir nám nabídnou výrazný nárůst výkonu jednak díky lepší architektuře procesorů i integrované grafiky, ale i díky přechodu na 7nm výrobní proces firmy TSMC. Můžeme se jen těšit na to, co předvedou desktopové verze, které se ostatně už rýsují na obzoru
 
 
Nyní tu ale máme mobilní Renoir a server techPowerUp nám přinesl snímek jejich jádra, které se rozkládá na 156 mm2 a skládá se z 9,8 miliardy tranzistorů. 
 
 
Jednotlivé části pak máme následně i popsány, ale i bez toho lze jasně identifikovat dva čtyřjádrové CCX, čili celkem osm jader s 512 kB L2 cache pro každé a celkově pak 8 MB L3 cache. Hned vedle jsou červeně zvýrazněné NGCU, čili osm výpočetních jednotek nové generace, které můžeme označit za hybrid mezi Vegou a Navi. Jde o notně vylepšenou Vegu s větším výkonem ve hrách a také se zobrazovacím a multimediálním enginem z generace Navi. I přes to, že ve výsledku je tu "pouze" maximálně 512 Stream procesorů, lze očekávat ve hrách výrazně vyšší výkon oproti předchozí generaci. 
 
Dále byly zvýrazněny paměťové kontrolery a PHY, značný prostor si zabere také rozhraní Infinity Fabric, které je v prostoru mnezi všemi pojmenovanými částmi a nakonec byly identifikovány I/O pro celý čip, do čehož můžeme zařadit třeba SATA, USB a jiná rozhraní. Linky PCIe by ale mohly být spíše jinde v modře či fialově zvýrazněné části. 
 
Ještě co se týče paměťového kontroleru, zde stojí za zmínku, že jde o vylepšenou verzi podporující LPDDR4x až na efektivních 4233 MHz a standardní DDR4 až na 3200 MHz. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG
Americký Micron se chystá už v tomto čtvrtletí spustit výrobu pamětí 3D NAND skládajících se ze 128 vrstev a využívajících jistou RG Architecture. Na trh pak tyto paměti začnou proudit během příštího kvartálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online Gamescom 2020 se uskuteční v původním termínu, i když možná jen online
Organizátoři ujistili fanoušky, že největší herní veletrh v Evropě se uskuteční v původním srpnovém termínu. Otázkou zůstává, v jaké podobě. Menší štěstí měla herní akce QuakeCon 2020, která byla zrušena.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik