www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD RX Vega spatřena v testech a ukazuje své specifikace

AMD RX Vega spatřena v testech a ukazuje své specifikace
, , aktualita
Po vypuštění karty GeForce GTX 1080 Ti na trh se už můžeme plně zaměřit na to, co si pro nás chystá pod kartou RX Vega společnost AMD. Tato karta byla spatřena ve výsledcích různých benchmarků, z nichž lze vyčíst také nějaké specifikace.reklama
Co se týče specifikací karet s čipy Vega, případ s GeForce GTX 1080 Ti nám ukázal, že i v rámci očekávatelného nám výrobci mohou přichystat velká překvapení. Však tato nejnovější GeForce nabídla vyšší hrubý výkon než mnohem dražší TITAN X, což mluví samo za sebe. Tím chci říci, že až Vega nakonec nastoupí na trh, mohou veškeré dosavadní informace o ní padnout, ale i tak se podíváme na to, co by si pro nás AMD měllo chystat.

Především je třeba říci, že AMD na kartách s GPU Vega evidentně ještě horečně pracuje, takže uvedené výsledky benchmarků rozhodně nelze brát jako konečné. Nicméně dále se potvrzuje, že by Vega skutečně měla mít 64 CU, a tedy celkem 4096 Stream procesorů, dále pak 8 GB paměti HBM2 na 2048bitové sběrnici a interní označení pro dané GPU je GFX9 (device ID: 687F:C3). To ukazuje na další generaci GPU, neboť Hawaii byly čipy GFX7 a Polaris GFX8. Očekávat také můžeme, že půjde o 14nm čipy vyráběné opět v továrnách GlobalFoundries.
- klikněte pro zvětšení -


Jak ukazují dostupné údaje, testovací vzorek karty s GPU Vega měl být taktovaný na 1000 až 1200 MHz, což by se 64 CU (4098 SP) mělo dát dohromady 9,8 TFLOPS v FP32, ovšem obecně se očekává spíše 12,5 TFLOPS, ale právě taktovací frekvence je to, co by mělo být ještě před vypuštěním karet na trh vyladěno, a to alespoň na nějakých 1500 MHz.

Dále se už opět mluví o tom, že paměti HBM2 na kartách Vega budou mít propustnost 512 GB/s a ne nějakých 409 GB/s. To dříve pramenilo z toho, že SK Hynix zmínil pro začátek tohoto roku dostupnost pouze 1,6 Gb/s pamětí HBM2 a na 2 Gb/s (propustnost na pin).

Uvidíme tak, zda AMD bude vůbec schopno zaútočit na dnešní hi-end firmy NVIDIA, což v této chvíli není vůbec jasné. Výsledky testu SiSoft ale vypadají povzbudivě a srovnat si je můžete třeba s GeForce GTX 1080.

Zdroj: VideoCardz
reklama
Nejnovější články
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další nadílka her zdarma: vánoční Hitman a Company of Heroes 2 Další nadílka her zdarma: vánoční Hitman a Company of Heroes 2
Letos si nemůžeme stěžovat na nedostatek herních dárků. Máme tu totiž další dva, a to Hitman Holiday Pack od IO Interactive a pak tu je také okamžitá možnost si přivlastnit kopii Company of Heroes 2 od Relic. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Předseda FCC si střílí z konce síťové neutrality Předseda FCC si střílí z konce síťové neutrality
Organizace FCC zrušila obyvatelům USA jistotu síťové neutrality, čili rovnosti veškerých dat poskytovaných jejich ISP. Předseda FCC Ajit Pai k tomu zveřenil video, v němž si ze síťové neutrality a jejích zastánců rovnou střílí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Online video přehrávače už zcela běžně těží na našich počítačích Online video přehrávače už zcela běžně těží na našich počítačích
Ve světě počítačů se rozhořela válka mezi společnostmi a jednotlivci, kteří by si rádi z našich počítačů udělali slouhy pro těžbu kryptoměn ku vlastnímu obohacení a mezi firmami vyvíjejícími software pro blokování reklam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek