www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 1600X se v Cinebench vyrovná i Core i7 6800K

AMD Ryzen 1600X se v Cinebench vyrovná i Core i7 6800K
, , aktualita
Máme tu nový týden a také nové testy zajímavého šestijádrového procesoru, modelu Ryzen 5 1600 X. Ten díky své výbavě v testu Cinebench R15 překonává Core i7 6800K a téměř se vyrovná i mnohem dražšímu modelu.
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 5 1600X se už ukázal v prvních testech, ale to šlo zatím jen o zabudované jednoduché benchmarky v utilitě CPU-Z. Nyní tu máme ale výsledek z renderovacího Cinebench R15, který nový šestijádrový Ryzen řadí po bok mnohem dražších Intelů z 6. HEDT generace.

Procesor Ryzen 1600X je vybaven 6 jádry a dokáže najednou zpracovávat 12 vláken, přičemž pracuje na výchozích taktech 3,3 až 3,7 GHz s TDP 95 W. Očekávat jej můžeme na trhu na začátku března s cenou 259 USD, která je jen o málo vyšší než Core i5 7600K nebo 6600K. Výkon v renderovacím testu Cinebench je ale v případě Ryzenu někde zcela jinde, a to mezi procesory Core i7 6800K a 6850K, které se u nás prodávají za cca 12.800 Kč a 18.000 Kč. Ryzen 5 1600X by měl být za cenu do 8000 Kč s daní, což z něj dělá dle známých testů velice dobrou koupi.

Vedle toho tu máme také další testy AMD Ryzen 7 1800X, které naznačují, že co se týče IPC na tom nová generace AMD není vůbec špatně. Dle těchto výsledků má Ryzen mírně (o cca 4 procenta) překonávat i Broadwell-E.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář