www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 4000 už v září?

AMD Ryzen 4000 už v září?
, , aktualita
Od zdrojů serveru Digitimes pochází informace o tom, že by se procesory AMD na platformě Vermeer, čili již 4. generace desktopových procesorů Ryzen, měly dostat na trh již v září. Co konkrétního se uvádí?
K oblíbeným
reklama
Že jde o informace serveru Digitimes, pak je jasné, že jde jako obvykle o zdroje mezi průmyslníky na Tchaj-wanu, a to konkrétněji mezi výrobci základních desek. Ti obvykle dobře vědí, kdy se mohou očekávat nové procesory, neboť řadu měsíců před jejich uvedením už obvykle vyvíjí nové desky, anebo alespoň připravují BIOSy. 
 
 
Dozvídáme se přitom, že AMD plánovalo představit procesory Ryzen 4000 "Vermeer" už na Computexu 2020 na začátku června. Není přitom jasné, co si můžeme pod tímto představit, čili zda snad AMD dle Digitimes chtělo procesory Ryzen 4000 hned vypustit na trh, anebo pouze představit. Logičtější je jejich předběžná prezentace, což jednak odpovídá stylu firmy AMD a pak bychom asi v této době už zaznamenali předběžné testy nových procesorů. 
 
Nyní má ovšem platit to, že s Computexem 2020 odloženým na září se odsune i představení procesorů Ryzen 4000 pro desktop a to by mělo představovat rovnou i jejich vypuštění na trh. AMD by je nakonec mohlo představit v srpnu a na trh vypustit právě v září na Computexu, ovšem už nyní se objevuje šuškanda, že letošní ročník tohoto veletrhu bude možná rovnou zrušen. 
 
Léto tedy ukáže, jak to celé bude a zda nakonec budeme moci mluvit o zpoždění, nebo naopak o tom, že Ryzen 4000 přišly dříve, než se očekávalo. Dosud se dalo předpokládat, že AMD je představí na Computexu a na trh vyšle nejdříve v posledním kvartálu. Uvidíme, zda se především na samotném vypuštění na trh něco změnilo.
 
Zdroj: Digitimes via Tom's Hardware


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů