www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 4000 už v září?

AMD Ryzen 4000 už v září?
, , aktualita
Od zdrojů serveru Digitimes pochází informace o tom, že by se procesory AMD na platformě Vermeer, čili již 4. generace desktopových procesorů Ryzen, měly dostat na trh již v září. Co konkrétního se uvádí?
K oblíbeným
reklama
Že jde o informace serveru Digitimes, pak je jasné, že jde jako obvykle o zdroje mezi průmyslníky na Tchaj-wanu, a to konkrétněji mezi výrobci základních desek. Ti obvykle dobře vědí, kdy se mohou očekávat nové procesory, neboť řadu měsíců před jejich uvedením už obvykle vyvíjí nové desky, anebo alespoň připravují BIOSy. 
 
 
Dozvídáme se přitom, že AMD plánovalo představit procesory Ryzen 4000 "Vermeer" už na Computexu 2020 na začátku června. Není přitom jasné, co si můžeme pod tímto představit, čili zda snad AMD dle Digitimes chtělo procesory Ryzen 4000 hned vypustit na trh, anebo pouze představit. Logičtější je jejich předběžná prezentace, což jednak odpovídá stylu firmy AMD a pak bychom asi v této době už zaznamenali předběžné testy nových procesorů. 
 
Nyní má ovšem platit to, že s Computexem 2020 odloženým na září se odsune i představení procesorů Ryzen 4000 pro desktop a to by mělo představovat rovnou i jejich vypuštění na trh. AMD by je nakonec mohlo představit v srpnu a na trh vypustit právě v září na Computexu, ovšem už nyní se objevuje šuškanda, že letošní ročník tohoto veletrhu bude možná rovnou zrušen. 
 
Léto tedy ukáže, jak to celé bude a zda nakonec budeme moci mluvit o zpoždění, nebo naopak o tom, že Ryzen 4000 přišly dříve, než se očekávalo. Dosud se dalo předpokládat, že AMD je představí na Computexu a na trh vyšle nejdříve v posledním kvartálu. Uvidíme, zda se především na samotném vypuštění na trh něco změnilo.
 
Zdroj: Digitimes via Tom's Hardware


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seagate uvedl SATA SSD disky FireCuda 120 pro herní sestavy Seagate uvedl SATA SSD disky FireCuda 120 pro herní sestavy
Spousta sestav má stále ještě hlavní úložiště připojené přes SATA konektor. Pro ně připravila společnost Seagate nové SSD disky FireCuda 120. V rámci možností rozhraní nabízí velmi slušné výkony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Digitimes: generace Zen 4000 Vermeer nakonec může být už 5nm Digitimes: generace Zen 4000 Vermeer nakonec může být už 5nm
Velice zajímavá a nečekaná zpráva přichází od serveru Digitimes, dle nějž se AMD stalo pro firmu TSMC jedním z nejdůležitějších zákazníků, což by se mělo projevit celkově vyšší úrovní spolupráce. Spekuluje se tak dokonce o tom, že Vermeer budou 5nm čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Raspberry Pi 4 získalo 8 GB RAM, nastupuje 64bitový Raspberry Pi OS Raspberry Pi 4 získalo 8 GB RAM, nastupuje 64bitový Raspberry Pi OS
Počítač Raspberry Pi 4 je na trhu už téměř rok a během něj zvládla nadace Raspberry prodat téměř tři miliony kusů různých jeho verzí, přičemž ty se potýkaly s různými problémy, jež si vyžádaly nové revize. Nyní přichází ale další model s 8 GB RAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
"Ohnivý kruh": astronomové spatřili vzácnou galaxii z mladého vesmíru "Ohnivý kruh": astronomové spatřili vzácnou galaxii z mladého vesmíru
Galaxie obvykle známe ve tvaru koulí nebo spíše v jejich ikonické spirální podobě, ovšem velice vzdálená galaxie R5519 je označována za ohnivý kruh právě kvůli svému tvaru a celkové podobě. Jak vznikla?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Asus, MSI i ASRock umožní přetaktování na deskách s B460 a H470 Asus, MSI i ASRock umožní přetaktování na deskách s B460 a H470
Asus se chlubí možnostmi přetaktování procesorů na deskách s čipovými sadami Intel B460 a H470, čili se sérií 400 určenou pro procesory Comet Lake-S. Nelze ale samozřejmě počítat s tím, co nabízí čipsety řady Z. 
Včera, aktualita, Jan Vítek