www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 4000 už v září?

AMD Ryzen 4000 už v září?
, , aktualita
Od zdrojů serveru Digitimes pochází informace o tom, že by se procesory AMD na platformě Vermeer, čili již 4. generace desktopových procesorů Ryzen, měly dostat na trh již v září. Co konkrétního se uvádí?
K oblíbeným
reklama
Že jde o informace serveru Digitimes, pak je jasné, že jde jako obvykle o zdroje mezi průmyslníky na Tchaj-wanu, a to konkrétněji mezi výrobci základních desek. Ti obvykle dobře vědí, kdy se mohou očekávat nové procesory, neboť řadu měsíců před jejich uvedením už obvykle vyvíjí nové desky, anebo alespoň připravují BIOSy. 
 
 
Dozvídáme se přitom, že AMD plánovalo představit procesory Ryzen 4000 "Vermeer" už na Computexu 2020 na začátku června. Není přitom jasné, co si můžeme pod tímto představit, čili zda snad AMD dle Digitimes chtělo procesory Ryzen 4000 hned vypustit na trh, anebo pouze představit. Logičtější je jejich předběžná prezentace, což jednak odpovídá stylu firmy AMD a pak bychom asi v této době už zaznamenali předběžné testy nových procesorů. 
 
Nyní má ovšem platit to, že s Computexem 2020 odloženým na září se odsune i představení procesorů Ryzen 4000 pro desktop a to by mělo představovat rovnou i jejich vypuštění na trh. AMD by je nakonec mohlo představit v srpnu a na trh vypustit právě v září na Computexu, ovšem už nyní se objevuje šuškanda, že letošní ročník tohoto veletrhu bude možná rovnou zrušen. 
 
Léto tedy ukáže, jak to celé bude a zda nakonec budeme moci mluvit o zpoždění, nebo naopak o tom, že Ryzen 4000 přišly dříve, než se očekávalo. Dosud se dalo předpokládat, že AMD je představí na Computexu a na trh vyšle nejdříve v posledním kvartálu. Uvidíme, zda se především na samotném vypuštění na trh něco změnilo.
 
Zdroj: Digitimes via Tom's Hardware


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář