www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 5000: připravte si ideálně paměti DDR4-4000

AMD Ryzen 5000: připravte si ideálně paměti DDR4-4000
, , aktualita
Na webu se objevila část prezentace AMD, která se týká paměťového systému nových procesorů Ryzen 5000. Dle ní AMD doporučuje v ideálním případě paměti DDR4-4000. A co dalšího se dozvíme?  
K oblíbeným
reklama
AMD se tak chystá doporučovat k novým procesorům Ryzen 5000 ještě rychlejší paměti než dříve a hlavní zpráva je ta, že pokud byly pro Ryzen 3000 ideální paměti DDR4-3800, pro Ryzen 5000 platí už DDR4-4000. To ale samozřejmě neodpovídá oficiálně podporovaným DDR4, které v případě Ryzen 3000 jsou DDR4-3200. 
 
 
Prezentace dále mluví o třech důležitých taktech vedle samotné pracovní frekvence procesorových jader. Jednak je to dobře známý FClk, čili takt sběrnice Infinity Fabric. Ta už zde nebude využita pro propojení čtyřjádrových CCX, neboť ty v generaci Zen 3 zanikly, ovšem dále bude využita pro propojení čipletů mezi sebou a samozřejmě i s I/O jádrem. Nadále tak bude velice důležitá pro celkovou komunikaci CPU v rámci sama sebe i s jiným hardwarem. 
 
Dále to je UClk, čili takt paměťové kontroleru pro DDR4 a nakonec MClk, takt samotných pamětí. Obvyklé nastavení je přitom 1:1:1, čili uživatel bude právě taktem pamětí DDR4 určovat i takty FClk a UClk, což se dalo očekávat, neboť takt Infinity Fabric byl závislý na taktu pamětí už v první generaci procesorů Ryzen. 
 
Znamená to také, že při použití poměru 1:1:1 musí samotný procesor a jeho paměťový kontroler a sběrnice IF zvládat vysoké takty, pokud chceme použít rychlé paměti. A dle informací z prezentace AMD v tom budou nové Ryzen 5000 lepší než Ryzen 3000 a zvládnou alespoň o 100 MHz vyšší fyzickou frekvenci. Při použití DDR4-4000 tak bude fyzické frekvence MClk, UClk i FClk shodně na 2000 MHz a dle AMD je právě toto ono ideální nastavení. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář