www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován

AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
, , aktualita
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 7 5700G se už konečně objevil ve finální verzi, čili ne jako inženýrský vzorek, jichž jsme tu v posledních týdnech měli více než dost, a to především na čínských sociálních sítích. Ovšem i finální verze tohoto APU se nepřekvapivě objevila na ChipHell.
 
 
Testovat nové APU v této době je pochopitelně nesnadné, i když už jde o finální verzi. K dispozici totiž nejsou ještě ovladače pro integrovanou Vegu a i kdyby byly, pak ne ve finální verzi. GPU-Z ovšem alespoň potvrdí to, že jde opět o Vegu 8 vybavenou 512 Stream procesory a zajímavé je, že ta běží na 2000 MHz, což je o 100 MHz méně v porovnání s Ryzenem 7 4700G. Ovšem úžasný pokrok v grafickém výkonu jsme stejně od generace Cezanne neočekávali. 
 
 
Zatím tak ani nemá cenu páchat podrobnější testy a z hlediska výkonu CPU se postačí podívat na výsledky v CPU-Z, kde se nové APU dostalo na 631 bodů v jednovláknovém bencharku, což je o cca 20 bodů lepší než v případě inženýrských verzí a vícevláknový výkon je vyšší o cca 7 %. Právě proto je vždy vhodnější se závěry o výkonu nových generací čekat až na finální verze čipů. 
 
 
Co se týče napětí a taktů, pak nejvyšší nastavitelná hodnota byla 1,42 V, ale v takovém případě bylo APU pod zátěží nestabilní. Na fixním napětí 1,365 V dokázalo pracovat na frekvenci 4,65 GHz a po 15 minutách zátěže dosáhlo teploty 75 °C.
 
Kdy by ale desktopové Cezanne mohly přijít na trh? I když je zřejmé, že už existují jejich finální verze, tak AMD zatím nedalo vědět o žádné události, která by v příštích týdnech mohla znamenat jejich oficiální představení. To se ovšem může velice rychle změnit, zvlášť když v této době ještě stále nebyly obnoveny klasické veletrhy či konference, na nichž hardwarové firmy obvykle představovaly nový hardware. Vše se děje online, jednoduše a bez nutnosti na představení novinek upozorňovat týdny dopředu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Květnové kumulativní updaty Windows 10 jsou tady. Končí podpora verze 1909 Květnové kumulativní updaty Windows 10 jsou tady. Končí podpora verze 1909
Microsoft vypustil do světa nové kumulativní aktualizace Windows 10, které se zaměřují na opravy chyb a vylepšení bezpečnosti. Zároveň skončila podpora verze 1909, její uživatelé by tak měli přejít na novější verzi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell P3222QE: pracovní 4K monitor obsahuje USB hub a Gigabit Ethernet Dell P3222QE: pracovní 4K monitor obsahuje USB hub a Gigabit Ethernet
Dell oznámil 32palcový monitor vybavený jemným IPS panelem. K tomu přidává rozhraní USB-C pro připojení notebooku pomocí jediného kabelu. Proto nechybí ani rozbočovač se čtyřmi porty USB-A a konektor LAN. Dell představil také nový headset WL7022.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Radeon RX 6600 s Navi 23 nabídne údajně až 2048 Stream procesorů AMD Radeon RX 6600 s Navi 23 nabídne údajně až 2048 Stream procesorů
Dle informací z fór Chiphell by chystané grafické karty firmy AMD s čipem Navi 23 neměly v případě počtu Stream procesorů moc zaostávat za modelem RX 6700 XT s čipem Navi 22. Co si AMD pro nás chystá? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Hopper by mohla nabídnout až 18 432 jader ve 288 SM NVIDIA Hopper by mohla nabídnout až 18 432 jader ve 288 SM
18.432 CUDA jader v celkem 288 jednotkách SM, tolik by dle leakera kopite7kimi mohla nabídnout NVIDIA v rámci generace Hopper. Ta ovšem nemusí dorazit zrovna brzy, čímž máme na mysli příští rok. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
QuantumScape zveřejňuje výsledky testů svých solid-state akumulátorů QuantumScape zveřejňuje výsledky testů svých solid-state akumulátorů
Společnost QuantumScape to nemá poslední dobou jednoduché. Chce přijít na trh s novými solid-state akumulátory, nicméně nedávno se objevila zpráva, která nedávala moc důvěru ve schopnosti firmy. Ta se to nyní snaží trochu napravit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře