Muze me nekdo fundovany vysvetlit jaky prinos ma X3D za procesorem ..chapu ze vetsi CACHE L3 z 64 na 128 Mb, ale realne vliv to ma na co ?? jako hrani s AMD 9950 bude horsi ??? a s 9950X3D lepsi ?? a rozdil ? pokud tento procesor je pouzivan pracovne... myslim rendering ... video editing ?? ma vliv to X3D ?? dekuji ze nekdo bez hejtu na BFU dokaze odpovedet.
Odpovědět0 2
Nejvýkonnější procesor na hry. Zároveň také jeden z nejúspornějších, resp. také vzhledem ke spotřebě na jednotku fps pravděpodobně nejefektivnější. Praktická výhoda je zejména v 1% fps low, nebo 0,1% low, ač samozřejmě i průměrné fps budou výborné, ale to není prakticky až tak podstatné. U modelů s 2 chiplety to není tak efektivní, protože je tam komunikace i mezi čiplety, plus špatný win scheduler, plus je ta extra cache pouze na jednom čipletu a frekvence procesoru jsou nižší. Tohle zřejmě bude chtít AMD trochu poladit a všichni čekají, jak to dopadne. To je zjednodušená a krátká odpověď. Z rychlé, resp. masivní cache může těžit lecos, ale není to aktuálně bežné použití. Primárně je to procesor na hry.
Odpovědět3 0
Dekuji.. a plati tedy ze pokud hry tak s X3D a pokud prace tak normal 9950 ? ja vim ze je to schizofrenie. Co kdyz chci oboji ?... ktera volba je to prave ? :) pak uz dam pokoj... ( jde o to jestli cekat na 9950X3D pokud vubec bude)
Odpovědět0 0
Záleží co děláte. Pokud dokážete využít těch 32 vláken co zvládne X950 model, po delší dobu a kontinuelně, můžete nad tím asi uvažovat. Podle mého názoru většina lidí co si to koupí to reálně stejně moc nevyužije. Osobně bych volil X3D variantu s jedním čipletem. Procesor se dá vždy vyměnit, ať zvolíte jakýkoliv.
Odpovědět0 0
skutecne na praci jedine bez x3d, potom vice jader vice prace.
x3d je skutecne jen na hry, specialne efektivni 8jadro
Odpovědět2 1
Ono fakt zavisi co si predtavi clovek pod pojmem prace. Na fyzikalni vypoct a FEM/CFD simulace je 3D varianta hotova raketa.
Odpovědět1 0
9000 modely este nevysli, tak tam to zatial nikto nevie. 7000 modely to maju takto:
8jadro ma 1xCCD a preto cely procesor ma tu pamat navyse. Pamat navyse je citliva, preto ma nizsie frekvencie ako 8core bez pamate. Kedze ma nizsie frekvencie, je pomalsi v aplikaciach (co su prakticky vsetky okrem hier), ktore tu extra pamat nevedia vyuzit. Takze je lepsie kupit 7700 ako 7800x3d, lebo bude v renderovani vykonnejsia koli vyssej frekvencii.
12 a 16core maju 2xCCD, ale len jedno znich ma extra pamat. To je velky pruser, lebo musis donutit windows hry davat len tomu procesoru s pamatou. Navyse su tam tie nizsie frekvencie, takze celkovo je zas ten procesor pomalsi ako tie bez pamate. Ked zoberies vsetky pre a proti, najlepsie na hry vychadza to 8jadro a mas to bez problemov.
Co ti teda xd3 prinesie? Vyssie minimalne fps a vyssie maximalne fps. Pre bezneho cloveka je ale rozdiel, ked mas minimum 94fps vs 110fps? Je rozdiel, ked mas maximum 394fps a nie 436fps? Zamna to mam v piiiiii.... takze x3d procesor si nekupim. Viac ma trapi, ze 7800x3d ma menej bodov Cinebenchi a 120W (skoro 2x) TDP
Odpovědět1 0
Diky ... jelikoz preferuji spise pracovni veci (rendery apd ... zustanu tak jak je v planu u klasickeho 9950X a myslim ze na to moje obcasne zahrani ten vykon bude stejne stacit :) diky....
Odpovědět0 0
Jelikož 9700x neměla ani výkon 7800x3d, tak se bojím toho, že tohle bude pouhý refresh s vyššími takty 7800x3d.
Měli by radši vydat 10 generaci, která ukáže plnohodnotný ZEN 5 bez přiškrcené spotřeby.
Odpovědět0 4
Jako vlastník 7800x3d pod vodou a EKWB blokem s kapacitou 360+280mm radiátoru, takže nemám nějaké podělané AiO. Bych rád řekl něco z praxe.. zatímco někteří řeší blbosti o tom, že je to přiškrcené a že to není ono, no hold AMD chtělo něco udělat s efektivitou a udělali to blbě. Biosem si to člověk může nastavit dle libosti, takže za mě je to v pohodě. Naopak exsitují videa, kde je jasně vidět, že ZEN5 je masakr, nečekaně se svět netočí kolem hráčů.
Nicméně se vrátím k realitě provozu 7800x3d. To CPU je tak malé, rozvaděč tak debilně udělaný, že od samého začátku je úplně jedno (podle testů, které jsem prováděl na ZEN4 v kombinaci s chladiči) - čím se rozhodneme chladit. Prakticky okamžitě vystřelí skrz frekvence teplota do nesmyslu a šílí z toho ventilátory, snižuje se výkon apod. Pro 7800x3d jsem našel ideální kombinaci maximálního PPT na 78-80w, kdy teplota nejde přes 88° ale často i při náročném renderu se to motá kolem 80°, projev PC je mnohem lepší. Jasně, mohl bych to nastavit natvrdo, až se nespíná podle zátěže a tak.. ale mám to jinak. Frekvence udržím po dobu renderů v podstatě na maximu a ničím mě 80w PPT neomezuje. Předpokládám, že 9800x3d bude nastaven skrz tu histerii na 95w (proti 120w furt značně lepší) ale to vůbec nevadí, bude zvládat mnohem lépe méně. Naopak si myslím, že tam nebude tak přiškrcená frekvence (ZEN4 vs ZEN4x3D) a tento CPU bude docela masakr.
Je tam opravdu co zlepšovat a nemohu se dočkat, až bude k dostání mnohem lepší kus HW, protože ZEN5 ukázal, že je dotaženější ZEN4 s lepším potenciálem a to mě stačí, prodám, doplatím drobný.... Intel stejně nic reálně nepředvede. 7800x3d dokáže herně běhat 30-60w.. proti 200-300w intelům je to fakt masakr.
Odpovědět5 1
Přesně. Titěrnej čip a ten heat spreader tomu moc nepomáhá. Imho daň za cenu udržení kompatibility je tu dost vysoká. Někde jsem viděl onehdá měření po delidu, kde to je výrazně lepší, ale je zřejmý, že u takto malejch čipů to prostě nemá ideální řešení a vždy je to něco za něco. Reálně se teda nějaký změny dočkáme nejdříve u AM6.
Odpovědět0 0
to mate zvláštne chladenie,..kúpte lepsi blok a pumpu,, pumpu nechajte na max otáčky a ventilátory nastavte pwm podla teploty vody nie cpu... Ovsem na to treba dosku s konektorom pre externý snímač teploty
Odpovědět0 0