www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen Threadripper PRO vstupují na trh s osmikanálovými DDR4

AMD Ryzen Threadripper PRO vstupují na trh s osmikanálovými DDR4
, , aktualita
AMD se nakonec opravdu rozhodlo vyslat na trh procesory Ryzen Threadripper PRO, které se mohou oproti původním verzím pochlubit především tím, že nabídnou osmikanálové kontrolery pro DDR4. A co víc?
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen Threadripper PRO přicházejí jako procesory určené pro výrobce počítačů, takže nejspíše půjde pouze o modely pro OEM, jež nenajdeme na trhu jako samostatně prodávaný produkt. Tomu ostatně napovídá i ten fakt, že jsme doposud neslyšeli ani o žádné základní desce, která by měla být pro nové procesory určena, neboť vzhledem k osmikanálovému zapojení pamětí by dnes dostupné modely pro běžné Threadrippery 3. generace nestačily. 
 
 
Procesory Ryzen Threadripper PRO nám pochopitelně nenabídnou nic nového, co se týče počtu jader či taktů. S ohledem na takty jsou na tom dokonce i hůře než původní Threadrippery 3. generace, například 64jádrový model 3990X pracuje na 2,9 až 4,3 GHz, zatímco nový 64jádrový 3995WX má takty 2,7 až 4,2 GHz při stejném TDP. Ostatně čtyři paměťové kanály pro DDR4 navíc a ještě k tomu 64 dalších linek PCIe 4.0 něco zbaští a také je u takovýchto procesorů jistě důležitější, aby byla zajištěna stabilita, než aby z nich AMD mačkalo co nejvíc megahertz. 
 
 
Máme tu tak čtyři nové modely, a to Ryzen Threadripper PRO 3995WX, 3975WX, 3955WX a 3945WX. Pouze první dva mají svou obdobu mezi Threadrippery 3. generace a zbylé mají pouze 16 a 12 jader, ovšem při stávajícím 280W TDP. Díky tomu nabízí vysoké základní takty a vzhledem k použití stejného I/O čipu pak rovněž i 128 linek PCIe 4.0 a osm kanálů pro RAM.
 
Kapacita L2 a L3 cache už se odvíjí od počtu čipletů a v tomto ohledu se AMD nesnažilo o nic zvláštního. 32jádrový model tak nese i polovinu maximální výbavy a 16jádrový s 12jádrovým pak čtvrtinu, což se odráží právě v kapacitě L3 cache. 
 
AMD při této příležitosti ohlásilo i svou spolupráci s Lenovem, které nabídne procesory Threadripper PRO 3995WX v pracovních stanicích ThinkStation P620.
 
 
Ty budou vybaveny až čtyřmi kartami řady NVIDIA Quadro RTX 4000, až 1 TB paměti DDR4-3200 a 20 TB úložného prostoru v osmi discích. Dostupné ale nebudou hned, ale až od září. 
 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře