www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen Threadripper PRO vstupují na trh s osmikanálovými DDR4

AMD Ryzen Threadripper PRO vstupují na trh s osmikanálovými DDR4
, , aktualita
AMD se nakonec opravdu rozhodlo vyslat na trh procesory Ryzen Threadripper PRO, které se mohou oproti původním verzím pochlubit především tím, že nabídnou osmikanálové kontrolery pro DDR4. A co víc?
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen Threadripper PRO přicházejí jako procesory určené pro výrobce počítačů, takže nejspíše půjde pouze o modely pro OEM, jež nenajdeme na trhu jako samostatně prodávaný produkt. Tomu ostatně napovídá i ten fakt, že jsme doposud neslyšeli ani o žádné základní desce, která by měla být pro nové procesory určena, neboť vzhledem k osmikanálovému zapojení pamětí by dnes dostupné modely pro běžné Threadrippery 3. generace nestačily. 
 
 
Procesory Ryzen Threadripper PRO nám pochopitelně nenabídnou nic nového, co se týče počtu jader či taktů. S ohledem na takty jsou na tom dokonce i hůře než původní Threadrippery 3. generace, například 64jádrový model 3990X pracuje na 2,9 až 4,3 GHz, zatímco nový 64jádrový 3995WX má takty 2,7 až 4,2 GHz při stejném TDP. Ostatně čtyři paměťové kanály pro DDR4 navíc a ještě k tomu 64 dalších linek PCIe 4.0 něco zbaští a také je u takovýchto procesorů jistě důležitější, aby byla zajištěna stabilita, než aby z nich AMD mačkalo co nejvíc megahertz. 
 
 
Máme tu tak čtyři nové modely, a to Ryzen Threadripper PRO 3995WX, 3975WX, 3955WX a 3945WX. Pouze první dva mají svou obdobu mezi Threadrippery 3. generace a zbylé mají pouze 16 a 12 jader, ovšem při stávajícím 280W TDP. Díky tomu nabízí vysoké základní takty a vzhledem k použití stejného I/O čipu pak rovněž i 128 linek PCIe 4.0 a osm kanálů pro RAM.
 
Kapacita L2 a L3 cache už se odvíjí od počtu čipletů a v tomto ohledu se AMD nesnažilo o nic zvláštního. 32jádrový model tak nese i polovinu maximální výbavy a 16jádrový s 12jádrovým pak čtvrtinu, což se odráží právě v kapacitě L3 cache. 
 
AMD při této příležitosti ohlásilo i svou spolupráci s Lenovem, které nabídne procesory Threadripper PRO 3995WX v pracovních stanicích ThinkStation P620.
 
 
Ty budou vybaveny až čtyřmi kartami řady NVIDIA Quadro RTX 4000, až 1 TB paměti DDR4-3200 a 20 TB úložného prostoru v osmi discích. Dostupné ale nebudou hned, ale až od září. 
 
 
Zdroj: AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum
Na začátku letošního školního roku byly představeny nové GeForce, které obrátily trh s herními grafikami naruby. Kdo si myslel, že si hned bude moci koupit zbrusu nový model, a proto se ihned zbavil toho starého, udělal nejlépe, když si to zatím rozmyslel.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot
MSI přidalo do nabídky další herní monitor z řady Optix, který se příští měsíc dostane i na česý trh. Monitor nabídne rozlišení WQHD na úhlopříčce 27 palců a využívá technologii Quantum Dot, kterou můžeme znát z televizorů. 
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik10 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala