www.svethardware.cz
>
>
>

AMD se vrací, tržby rostou a firma míří k ziskovosti

AMD se vrací, tržby rostou a firma míří k ziskovosti
, , aktualita
Společnost AMD se po několika hubených kvartálech opět vrátila nad hranici jedné miliardy tržeb za jeden kvartál. Dostala se tak i z vysokých ztrát a míří k ziskovosti, neboť firma očekává silný růst i v tomto kvartálu.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD tak za uplynulý kvartál utržila 1027 milionů dolarů, což dle GAAP principů představovalo provozní výdaje 8 milionů, ale čistý příjem 69 milionů (0,08 USD na akcii). Dle non-GAAP principů je zisk z provozní činnosti 3 miliony a čistá ztráta 40 milionů (0,05 na akcii), což je stále daleko od ideálního stavu, ale při porovnání s předchozími kvartály jde o daleko lepší výsledek. Celkový dluh firmy zůstal na 2,24 miliardách.

Prezidentka a CEO Lisa Su k tomu řekla, že lepší finanční výsledky zajistily především grafické a tzv. semi-custom produkty, mezi něž patří také speciální APU vyráběná pro moderní konzole. Zájem má být také o nové grafické karty Radeon RX 480 (brzy se k nim přidají také RX 470 a RX 460) a vedle toho i o 7. generaci APU A-Series.

Stále tedy je co zlepšovat. Firma stále i po oddělení radeonové divize od procesorové mluví celkově o segmentu Computing and Graphics, který jí přinesl tržby 435 milionů. To je sice mezikvartálně o 5 procent horší, ale meziročně o 15 procent lepší. Onen mezikvartální pokles mají mít na svědomí předeším procesory a čipové sady, zatímco meziroční zlepšení jde zase na vrub mobilním procesorům (či spíše APU) a grafickým kartám. O výrazně lepší finanční výsledky se ale postaral především segment Enterprise, Embedded and Semi-Custom, který zaznamenal tržby 592 milionů dolarů, což je mezikvartálně lepší o 59 procent a meziročně o 5 procent.

Prodeje nových Radeonů RX 480 se ale plně promítnou až do výsledků za aktuální kvartál, v němž AMD předpokládá, že tržby v mezikvartálním srovnání porostou o 18 (+/- 3) procent. To by znamenalo nějakých 1212 milionů dolarů, což by firmu vrátilo na úroveň tržeb z konce roku 2014 s výhledem na další růst. Můžeme tak doufat, že AMD má to nejhorší už za sebou a my se můžeme těšit na jeho další produkty jako procesory Zen nebo grafiky Vega.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek