www.svethardware.cz
>
>
>

AMD se vrací, tržby rostou a firma míří k ziskovosti

AMD se vrací, tržby rostou a firma míří k ziskovosti
, , aktualita
Společnost AMD se po několika hubených kvartálech opět vrátila nad hranici jedné miliardy tržeb za jeden kvartál. Dostala se tak i z vysokých ztrát a míří k ziskovosti, neboť firma očekává silný růst i v tomto kvartálu.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD tak za uplynulý kvartál utržila 1027 milionů dolarů, což dle GAAP principů představovalo provozní výdaje 8 milionů, ale čistý příjem 69 milionů (0,08 USD na akcii). Dle non-GAAP principů je zisk z provozní činnosti 3 miliony a čistá ztráta 40 milionů (0,05 na akcii), což je stále daleko od ideálního stavu, ale při porovnání s předchozími kvartály jde o daleko lepší výsledek. Celkový dluh firmy zůstal na 2,24 miliardách.

Prezidentka a CEO Lisa Su k tomu řekla, že lepší finanční výsledky zajistily především grafické a tzv. semi-custom produkty, mezi něž patří také speciální APU vyráběná pro moderní konzole. Zájem má být také o nové grafické karty Radeon RX 480 (brzy se k nim přidají také RX 470 a RX 460) a vedle toho i o 7. generaci APU A-Series.

Stále tedy je co zlepšovat. Firma stále i po oddělení radeonové divize od procesorové mluví celkově o segmentu Computing and Graphics, který jí přinesl tržby 435 milionů. To je sice mezikvartálně o 5 procent horší, ale meziročně o 15 procent lepší. Onen mezikvartální pokles mají mít na svědomí předeším procesory a čipové sady, zatímco meziroční zlepšení jde zase na vrub mobilním procesorům (či spíše APU) a grafickým kartám. O výrazně lepší finanční výsledky se ale postaral především segment Enterprise, Embedded and Semi-Custom, který zaznamenal tržby 592 milionů dolarů, což je mezikvartálně lepší o 59 procent a meziročně o 5 procent.

Prodeje nových Radeonů RX 480 se ale plně promítnou až do výsledků za aktuální kvartál, v němž AMD předpokládá, že tržby v mezikvartálním srovnání porostou o 18 (+/- 3) procent. To by znamenalo nějakých 1212 milionů dolarů, což by firmu vrátilo na úroveň tržeb z konce roku 2014 s výhledem na další růst. Můžeme tak doufat, že AMD má to nejhorší už za sebou a my se můžeme těšit na jeho další produkty jako procesory Zen nebo grafiky Vega.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD
Server Phoronix se zaměřil na to, jak s výkonem procesorů Intel a AMD zamávaly veškeré záplaty proti chybám od té doby, co se objevil Spectre a Meltdown. Ukázalo se, že řeči o dopadu především na výkon CPU Intel nejsou přehnané. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek