www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD si užívá vysoké výtěžnosti Ryzenů

AMD si užívá vysoké výtěžnosti Ryzenů
, , aktualita
Ve skutečnosti procesory Ryzen samozřejmě vyrábí GlobalFoundries, ale AMD má přirozeně zájem na tom, aby byla co nejlepší. Nyní pronikly na veřejnost informace, jak dobrá tato výtěžnost 14nm Summit Ridge vůbec je.reklama
Z hledika výtěžnosti jde o to, kolik procesorů vyrobených na waferu je ve stoprocentním stavu, takže jsou všechny jejich části plně funkční, pak mohou být tvořeny mírně poškozené procesory a některé mohou být zcela nefunkční. Pokud se chyba objeví třeba v jednom z procesorových jader, výrobce pak může ta vadná natvrdo deaktivovat a prodávat výsledný čip jako nižší model. Dle Bitsandchips.it však AMD nemusí výtěžnost procesorů Summit Ridge, čili osmijádrových Ryzen, příliš řešit, neboť ty jsou z více než 80 procent plně funkční se všemi osmi jádry.
moderní 300mm wafer


Nedá se říci, že by taková výtěžnost byla nad očekávání dobrá. Očekávat se totiž dala, a to vzhledem k tomu, že společnost GlobalFoundries měla celý rok na vyladění 14nm LPP procesu, který si licencovala od Samsungu. A vedle toho Summit Ridge ani nejsou moc velké čipy, což také přispívá k vysoké výtěžnosti.

AMD tak bude moci na trh dostat snad dost procesorů, a to včetně nových Threadripper nebo Naples, které jsou tvořeny ze dvou nebo až čtyř osmijádrových čipů na MCM pouzdře pospojovaných pomocí Infinityt Fabric. Nejde tak o velké monolitické čipy, což je pro dosažení vysoké výtěžnosti také důležité. Je to dobrá zpráva i pro nás, a to vzhledem k ceně, kterou AMD nebude muset šroubovat nahoru, jako kdyby se výroba moc nedařila. Můžeme také srovnat čtyři jádra procesorů Ryzen, která mají zabírat 44 mm2, což je asi o desetinu méně než stejně vybavený (4C/8T) Skylake, který však má jen 256kB L2 cache na jádro oproti 512 kB u Ryzenů. I z toho je vidět, jak prostorově úsporná nová architektura firmy AMD je.

O Threadripper a Naples také vyjádřila zájem společnost Dropbox, která si je už mohla vyzkoušet a otestovat v počítačích s jednou paticí. Oceňují jejich vícejádrový výkon, paměťovou propustnost i I/O výbavu.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Phanteks Enthoo Evolv Shift: elegantní skříně pro moderní byt Phanteks Enthoo Evolv Shift: elegantní skříně pro moderní byt
Společnost Phanteks vysílá na trh dvě nové elegantní skříně, které by si měly dle jejích představ najít své místo především v našich obývacích pokojích či alespoň na stolech. Jde o modely Enthoo Evolv Shift a Evolv Shift X.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Argentinská žena může opět normálně dýchat díky průdušnici vyrobené 3D tiskem Argentinská žena může opět normálně dýchat díky průdušnici vyrobené 3D tiskem
V lékařství už není technologie 3D tisku žádnou horkou novinkou, přesto její používání není ještě běžné. 3D tiskárna pomohla i argentinské ženě, která měla poškozenou průdušnici. Lékaři jí vyrobili novou. 
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
AMD ohlásilo nové finanční výsledky, Ryzen se konečně projevil AMD ohlásilo nové finanční výsledky, Ryzen se konečně projevil
Byli jsme velice zvědaví na finanční výsledky firmy AMD týkající se druhého letošního čtvrtletí, neboť v těch se už konečně měl plně projevit dopad nástupu procesorů Ryzen. Ty právě přišly a lze říci, že nejde o zklamání. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Adobe sprovodí ze světa Flash plugin do roku 2020 Adobe sprovodí ze světa Flash plugin do roku 2020
Adobe Flash se stal v minulých letech v řadě případů branou umožňující ovládnutí cílového počítače, a to kvůli svým kritickým chybám, které nezřídka bývaly zneužívány. I to přispělo k jeho pádu a nyní už byl naplánován konec Flashových pluginů. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB 3.0 Promoter Group ohlašuje specifikace vícelinkové verze 3.2 USB 3.0 Promoter Group ohlašuje specifikace vícelinkové verze 3.2
Skupina USB 3.0 Promoter Group ohlásila, že na cestě jsou specifikace USB 3.2, které by měly dorazit v blízké době a půjde o spíše menší aktualizaci tohoto rozhraní, jež bude definovat především vícelinkové připojení zařízení. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře