www.svethardware.cz
>
>
>

AMD si v druhém čtvrtletí 2005 podrželo výsledky hospodaření

, , aktualita
AMD zveřejnilo výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí 2005. Původní předpoklady analytiků se nepotvrdily a AMD zhruba stejné výsledky jako loni. K 26. červnu dosáhlo AMD tržeb ve výši 1.26 miliardy dolarů se ziskem 11 milionů. To jsou 3...
reklama
AMD zveřejnilo výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí 2005. Původní předpoklady analytiků se nepotvrdily a AMD zhruba stejné výsledky jako loni. K 26. červnu dosáhlo AMD tržeb ve výši 1.26 miliardy dolarů se ziskem 11 milionů. To jsou 3 centy na akcii.

V porovnání s loňským rokem se jedná o drobný nárůst tržeb a nižší zisky. Ve 2. čtvrtletí 2004 mělo AMD obrat 1.262 miliardy dolarů se ziskem 32 milionů (9 centů na akcii). Pro doplnění uveďme, že za 1. čtvrtletí 2005 dělal obrat společnosti 1.227 miliardy se ztrátou 17 milionů dolarů. Odhady analytiků očekávali na pololetí ztrátu AMD.

Hlavním pozitivem byl zvýšení zájem OEM partnerů o serverové procesory a procesory do notebooků. V porovnání s loňským rokem vzrostl prodej procesorů AMD o 38%. Výsledky ale výrazně kazí propad prodeje paměťových prvků AMD o 31% oproti minulému roku, celkově se obrat z tohoto odvětví snížil na 447 milionů dolarů.

Zdroj: http://www.eetimes.com/news/semi/showArticle.jhtml?articleID=165702128
reklama
Nejnovější články
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti
Ceny grafických karet Radeon RX Vega 56 začaly v evropských obchodech klesat, za čímž mají stát AIB partneři firmy AMD a očekávaný nástup grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Tu očekáváme už dnes.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře