www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD slibuje nové referenční karty s Navi 21, přijdou brzy

AMD slibuje nové referenční karty s Navi 21, přijdou brzy
, , aktualita
Server BabelTechReviews hlásí, že AMD slibuje další dodávky referenčních karet s čipy Navi 21, čili nových výkonných Radeonů. Přijít mají brzy, a to konkrétněji ještě během tohoto kvartálu, takže do konce března. 
K oblíbeným
reklama
Se zástupci BabelTechReviews se bavil Riche Corpus, který se do podobných zpráv obvykle nedostává, nicméně jde jistě o velice dobře informovaného pracovníka na pozici Senior Director v divizi Radeon Technologies Group. Corpus potvrdil, že AMD očekává další dodávky referenčních Radeonů RX 6800/6900 ještě během prvního letošního kvartálu. A je ostatně trošku smutné, že je trh v takovém stavu, aby se něco podobného vůbec muselo řešit. 
 
 
Riche Corpus dále uvedl, že AMD bude i nadále podporovat své partnery ve vývoji jejich nereferenčních modelů, ale nic jiného jsme ani neočekávali. 
 
Když se vrátíme k oněm dodávkám referenčních karet, pak ty budou určeny jako dříve k prodeji přímo na AMD.com, a to za výrobcem doporučené ceny. Aktuálně na těchto stránkách ale pochopitelně žádné takové nejsou dostupné, ostatně AMD má své prodejní sklady prázdné i co se týče procesorů Ryzen 5000. Stránky nás tak aktuálně leda odkážou na seznam prodejců v různých regionech. 
 
AMD přitom původně plánovalo, že své referenční Radeony s Navi 21 dodá na trh jen v první vlně a poté výrobu karet svěří už jen svým partnerům. Pak ale Scott Herkelman uvedl, že své karty bude AMD vyrábět ještě na začátku tohoto roku a my bychom se nyní vzhledem k situaci na trhu ani nedivili, kdyby byla výroba ještě prodloužena. A samozřejmě nejde jen o referenční karty, které pak prodává samo AMD, ale také o karty, které poté pod svou značkou prodávají jeho partneři jako Sapphire, Powercolor a jiní, ovšem ve skutečnosti jde o to samé. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala