www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Smart Access Memory v testech, je o co stát?

AMD Smart Access Memory v testech, je o co stát?
, , aktualita
Dnes představené karty Radeon RX 6000 zatím jako jediné podporují funkci Smart Access Memory, respektive takovou funkci, která poskytne procesoru přístup do celé jejich 16GB paměti. K čemu jim to je? 
K oblíbeným
reklama
Funkce Smart Access Memory je tak jednoduchá. Procesor může přistupovat k celé paměti GPU, čili k 16 GB v případě všech tří nových Radeonů, a to pochopitelně přes sběrnici PCIe. Dle požadavků k tomu krom nových Radeonů potřebujeme rovněž nový Ryzen 5000 a k tomu ještě desku oficiálně podporující PCIe 4.0. A co dostaneme za odměnu? 
 
 
Server techPowerUp provedl příslušné testy Smart Access Memory na 22 hrách a už dopředu můžeme říci, že ji můžeme brát spíše jako bonus, jímž se AMD snaží lákat nové zákazníky na svou platformu. Jeho chování je logické. I v době výkonných Ryzenů 3000 se AMD muselo koukat na to, jak se Intel snaží dojit svou přetrvávající výhodu procesorů Core jako nejrychlejších herních x86 CPU. Ta už nyní v podstatě padla a AMD přirozeně chce, aby bylo co nejvíce patrné, že procesory Ryzen 5000 jsou velice vhodné pro moderní herní sestavy. 
 
Z výsledků testů se dá říci, že Smart Access Memory může mít zanedbatelný dopad, ale na druhou stranu může novému Radeonu zajistit vedoucí pozici před GeForce RTX 3080, jak ukazují dva následující výsledky:
 
 
Dle těchto testů můžeme očekávat v průměru asi dvě procenta výkonu navíc, takže nejde o nic, co by nám citelně chybělo, pokud se rozhodneme pro Intel. Na druhou stranu jsou to dvě procenta, která nás mohou motivovat k tomu, abychom při výběru nového počítače upřednostnili právě Ryzen s Radeonem a pak nás už tato výhoda nebude stát nic. 
 
Nyní můžeme čekat především na to, jak se bude vyvíjet téma s podporou Smart Access Memory. MSI už ohlásilo, že tuto funkci nabídne i na deskách s A520, čímž by padla podmínka rozhraní PCIe 4.0 a pak je tu ještě NVIDIA chystající si svou odpověď, která má vyžadovat z nového hardwaru snad jen kartu založenou na čipu Ampere a jinak nemá mít žádné zvláštní požadavky. Tím se pak bude samo nabízet i srovnání nárůstu výkonu s ohledem na verzi PCIe.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek