19.4.2008, Pavel Boček, aktualita

Americká společnost Advanced Micro Devices zvřejnila finanční výsledky za první čtvrtletí tohoto roku, které jsou značně povzbudivější než ty minulé. Toto čtvrtletí činily příjmy 1,505 miliardy amerických dolarů, čistá GAAP ztráta se snížila...

reklama
Pro pana ucitele | od: pas!k  21.4.200814:48
Clovek po mesisich vleze do diskuse pod clankem a hned takova naloz :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
První vlaštovka... | od: Airwar  21.4.20086:00
Snad je to po dlouhé době první dobrá zpráva od AMD, píši snad ze dvou důvodů, za prve proto že těm číslům zase až tak nerozumím, a za druhé proto že doufám že se nejedná jen o nějaký trik jak uklidnit akcionáře. Pořád doufám že se AMD zvedne, a pokud jsou tahle čísla první známkou obratu k lepšímu u AMD tak díky za ně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nenechte se rušit a ... | od: Federmann  20.4.200821:38
Vadí mi zavádějící články či jejich sebelepší překlady postavené na číslech či faktech, které jsou naprosto nevypovídající a scestné, stejně jak skutečnost, že se polovina kritických příspěvků ztratí ...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nenechte se rušit a ... | od: Petr Papež  20.4.200821:46
Ano, to proto, že obsahují linky na web, který dle mínění mnoha lidí, jsou zcestné zcela a navíc ještě ke všemu neskutečně zaujaté. Nemluvě o tom, že linky zde vkládá sám autor, což je považováno tak nějak za způsob upozornění na sebe, že? No a jestli Vám vadí zdejší články, tak mohu za sebe ­(a zcela jistě mnoho dalších lidí říct­): Nechoďte sem.
-­-­-
Také se divím, že jste ještě nepřišel na funkci tlačítka odpovědět.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nenechte se rušit a ... | od: Karel Polívka  20.4.200822:05
Nějak nerozumím, co tímto příspěvkem vlastně chcete říct ­- to komentujete své vlastní články? Pokud ano, tak máte pravdu a smekám klobouk, že si to přiznáte ­- mnohdy si skutečně pletete dojmy a pojmy, na základě čehož uvaříte zavádějící až nesmyslný dort hodný pejska a kočičky ­(a to doslova ­- hodíme do kotle fakt Y, přidáme fakt BFU, co na tom, že spolu nesouvisí, hlavně že to jsou nějaká fakta, však ony se nějak smíchají a něco z toho vznikne­). Zdejší kuriozita se Sunem je toho příkladem. Z nevědomosti vyprodukujete chybně něco, co se nejdříve snažíte okecat, jakože to není lež ­(ona vážně není, ale v souvislostech je výsledný dojem zavádějící ­- a o tom to je ­- nicméně ze zkušeností s Vámi už vím ­(a ne pouze já­), že stejně nepochopíte, o čem mluvím­) a pak se za to nakonec dokonce omluvíte, přestože o pár chvil předtím je to vlastně OK.
-­-­-
Neustále opakujete, že Vám vadí pouhé překlady jiných zpráv z jiných serverů, nicméně Vaše získávání informací z čínských serverů pomocí automatického překladače z čínštiny do angličtiny a z ní zase do češtiny, na základě čehož mnohdy vznikne totální nesmysl, je podle Vás něco lepšího? Není v tom náhodou to, že anglicky pořádně neumíte ­(natož čínsky­), a tak tento postup sám ani nemůžete použít, díky čemuž jej tolik odsuzujete?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nenechte se rušit a ...můžete to zase vymazat | od: Federmann  21.4.20086:56
Nevím, zda je horší používat Čínsko­-anglický překladač, který používá celý svět, má přes 20 miliard slov a slovních spojení a dostatečně rozumět problematice či mít dokonalé znalosti Angličtiny a překládat články je proto, že jsou EN původu, bez znalosti problematiky a možnosti posoudit jejich kvalitu.
.
1. Proč jste neuvedli, že ve ztrátě AMD z minulého účetního období je zahrnuta přestavba Fab30 na fab38, dovybavení Fab36 a dopad koupě ATI.
2. Proč jste neuvedli, že prodej a podíl na trhu roste a výsledkem tvrdého konkurenčního boje je supercena procesorů a nestojí desítky tisíc, jak by stály bez AMD.
3. Výsledkem takových nejenom vašich článků je dojem pro nezasvěcené, že AMD nic nevyrábí a jen prodělává, ale to vám zjevně nevadí a ani si tento fakt nedokážete uvědomit, ne tak připustit.
4. A můžete to zase vymazat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nenechte se rušit a ...můžete to zase vymazat | od: Karel Polívka  21.4.200811:31
Stále nechápete, že na automatický překladač se nelze spolehnout ­(nehledě na to, kolik obsahuje frází nebo kolik jej používá lidí ­- co je toto za argument?­).

Zbytek je další demagogie z Vaší strany. Váš problém je ten, který jsem popisoval v předchozím příspěvku a nebudu to dělat znovu ­(mícháte fakta, jejichž souvislostem nerozumíte, avšak pouze si myslíte, že jim rozumíte ­- mnohdy z důvodu chybného překladu z jazyků, kterým nerozumíte­). Jinak si nejsem vědom toho, že by naši autoři aktualit je pouze překládali bez toho, aniž by chápali souvislosti. A to, že prezentují někde zmíněná fakta dále ­- to je v pořádku. Rozhodně lepší, než k tomu přidávat nějaké mnohdy vykonstruované závěry ­(nezakládající se vždy na skutečnostech­), jak mnohdy činíte právě Vy.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nenechte se rušit a ...můžete to zase vymazat | od: Federmann  21.4.200814:49
Jen těžko se hledá společná řeč tam kde nenajít nechce či neumí a dobrat se výsledku v diskuzi tohoto typu je téměř nemožné.
Čeština je krásná a často se význam slov zaměňuje. Nikdy jsem nepsal fakta, které by nebyly dohledatelné či doložitelné. Odborný text, předpokládám čte někdo odborně fundovaný, je vhodné doložit odkazem, ale běžné se nikdy nedokládá. Pokud uvedu roční obrat či jinou část účetnictví větší firmy, je zřejmé, že má povinnost výsledky zveřejňovat a jsou všem přístupné, stejně jak nedokládám, že to či ono slovo existuje a je zapsáno dokonce v pravidlech s určitým významem.
.
Pokud něčemu nerozumím, pak to ještě nemusí znamenat, že to neexistuje ­(jak se často domníváte­). Svět nekončí tím co znám, ale začíná tím co neznám a znát bych mohl. Pokud něčemu nerozumím, tak se slušně zeptám, než někoho osočím … Pokud z překladu vychází „kravina“ tak ji nepřekládám a přeložím pouze význam.
.
„AMD snižuje ztrátu na 358 milionů dolarů“ Z kolika a o kolik? Minulý rok je uzavřen a nebylo podáno žádné dodatečné daňové přiznání, které by opravovalo výsledek o položku, která se nedopatřením nezaúčtovala a letos …
„mnohdy si skutečně pletete dojmy a pojmy, na základě čehož uvaříte zavádějící až nesmyslný dort hodný pejska a kočičky“ Polívka se vaří, řízek se smaží a dort se ve většině případů peče, všechno se sice dělá v kuchyni, ale technologické postupy jsou většinou značně odlišné. Pokud by mi vycházel takový nesmysl, pak bych důkladně prostudoval, zda se nejedná opravdu o nějakou seper­-specialitu a poté bych prostě napsal dort se peče a vůbec bych si nevšímal, že někdo tvrdil, že dort se vaří.
.
Jinak vámi tolik odsuzovaný http:­/­/www.google.com­/translate_t zatím češtinu neumí, tak si musím vystačit s angličtinou či ruštinou, kde se pohybuji již velmi, velmi dlouho.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nenechte se rušit a ...můžete to zase vymazat | od: Jan Vítek  21.4.200815:03
Pane Federmann, nikdo tady službu Google Translate neodsuzuje, ale je doufám jasné ­(i když vám asi nikdy nebude­), že ať je sebekvalitnější, nikdy nedokáže nahradit překlad provedený člověkem, alespoň dokud nebudeme mít stroj, který projde Turingovým testem. Jinak co jsem se naopravoval vašich děl, tak nesmyslů tam bylo opravdu dost a velmi často vznikly právě překladem. On totiž ten tolik vyspělý Google systém nedokáže třeba určit, co je jméno a co ne, a tak jsem se mohl setkat s Bobem Nýtem, jak jste s klidem označil pana Riveta z AMD.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nenechte se rušit a ...můžete to zase vymazat | od: Pavel Boček  21.4.200815:05
(Reakce i na další vlákna:­)
Vždyť v samotném textu je jasně uvedeno, z čeho společnost ztrátu snížila. Bylo to z 1,77 miliardy amerických dolarů. Pokud si dobře pamatuji, tak před třemi měsíci také byl jasně uveden rozdíl mezi GAAP a nonGAAP ziskem ­(resp. ztrátou­) ­- uvedeno tam bylo, že jsou to právě převážně náklady spojené s odkupem ATi apod., tentokrát je to tam také, však náklady jsou již jen 50 milionů dolarů. Raději pořádně čtěte, co v aktualitě je a není, ztrácíte se pak ve vlastních výmyslech a fantaziích.
...
2.Uvedeno to nebylo jednak z toho důvodu, že samotné AMD v tiskové zprávě neuvedlo, kolik kusů výrobků bylo prodáno, a jednak proto, že zatím jsem také neviděl žádné aktuální srovnání IT firem z hlediska podílů na trhu. Ke snížení ceny je snad jasné, že vede hlavně konkurence, to ví každý člověk s rozhledem.
...
3.AMD vlastně opravdu prodělává, jelikož jak je uvedeno, náklady spojené s akvizicí ATi byly jen 50 milionů, zbytek je to, že prodali za méně, než nakoupili ­(vyplatili na výplatách, klesla hodnota majetku apod., prostě náklady­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nenechte se rušit a ...můžete to zase vymazat | od: Federmann  21.4.200816:49
„3.AMD vlastně opravdu prodělává, jelikož jak je uvedeno, náklady spojené s akvizicí ATi byly jen 50 milionů, zbytek je to, že prodali za méně, než nakoupili ­(vyplatili na výplatách, klesla hodnota majetku apod., prostě náklady­).“
.
Kde by vzali peníze na ztrátu 3,379mld USD za uplynulý rok? Kdyby hospodařili jak uvádíte pak by byli za měsíc vymazání z trhu.
.
Podívejte se na Cash Flow a první tři řádky výsledovky, kolik stojí výroba a kolik jsou tržby, za uplynulý rok byly tržby 6,013mld USD a v přímých nákladech, tedy materiál, mzdy, energie, odpisy a další vynaložili „pouze“ 3,751mld USD, tedy vytvořili hrubý zisk 2,262mld USD. 1. Q. 2008 se v poměru moc lišit nebude. Taky se ale podívejte na další tři řádky výsledovky, vývoj a odpisy, kde je ukryto ­-2,865mld USD a další ...

http:­/­/uk.finance.yahoo.com­/q­/is?s=AMD&annual
.
Projděte si prosím položky:
1. Výsledovka ­(Income Statement­)
2. Rozvaha ­(Balance Sheet­)
3. Peněžní tok ­(Cash Flow­)
.
Dále ve výsledovce první tři řádky:
1. Tržby ­(Total Revenue­)
2. Přímé náklady ­(Cost of Revenue­)
3. Hrubý zisk ­(Gross Profit­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nenechte se rušit a ...můžete to zase vymazat | od: Pavel Boček  21.4.200817:15
Ano, skoro to vypadá jako nonGAAP výpočet. Nikde tam nevidím hlavně nepřímé náklady a náklady spojené s akvizicí ATi. A to je právě ono, nemůžete prostě dělat, že AMD nesplácí několikamiliardový úvěr. Splácí ho a je tak v mínusu. Nyní ho přestává splácet a ztráta se citelně zmenšila. Až zmenší další náklady a zvýší zisky, tak bude zřejmě příští čtvrtletí i GAAP v plusu...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nenechte se rušit a ...můžete to zase vymazat | od: Federmann  21.4.200818:58
Je vidět, že někteří dokonale umí anglicky, používají bravurně zkratky jako GAAP, ale ve skutečnosti ani netuší o čem je řeč.

Nastudujte si či si nechte vysvětlit rušení neodepsaného majetku a snad pochopíte a nebudou tu psány takové nesmysly.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nenechte se rušit a ...můžete to zase vymazat | od: Federmann  21.4.200819:03
Splátky úvěru nejsou nákladová položka, stejně jak úvěr samotný není ve výsledovce položka příjmová.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nenechte se rušit a ... | od: FilipZalud  25.4.200817:48
ač je Váš styl poněkud nejedlý, musím říci, že máte i pravdu. Jinak onen SUN uvedený mezi IT. Heh :­-­) kdyby byl uveden Sun Microsystem, těžko by u něj byla položka vývoj 0%, to jen na okraj. Ale pravda je, že tady byl asi menší ruch.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"ano, přesně tak..." | od: Federmann  20.4.200820:28
"Ještě mi tvrďtě, že jste jí uvedl schválně a spadnu ze židle.­"
.
SUN, byl čistý překlep, ale nebyla řeč o společnosti, a již vůbec jsem netvrdil, že je to polovodičová či počítačová firma, jaká byla pouze vaše dedukce. Byla řeč pouze o položce vývoj, kterou má každá větší firma, ale nemusí ji tak vždy vykazovat.
.
Jinak známá polovodičová a serverová společnost SUN, správně SUN MICROSYS INC, případně SUN MICROSYS INC ­(JAVAD­)
.
http:­/­/finance.yahoo.com­/echarts?s=JAVAD#chart1:symbol=javad;range=1y;charttype=line;crosshair=o­n;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined
.
PS: Často je mi vkládáno do úst, co jsem neřekl a ani říci nechtěl, pak se na tom staví. Za překlep se omlouvám, když bych nemusel, neuvedl jsem nic nepravdivého, jen nevhodnou společnost.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: | od: Petr Papež  20.4.200820:46
:­)­) ­"Byla řeč pouze o položce vývoj, kterou má každá větší firma, ale nemusí ji tak vždy vykazovat.­" Tím jsem zpět u pomlčky, teď jste napsal, že jí nemusí vykazovat. Tzn. pomlčka nemusí znamenat, že je 0,0%, ale že daná firma prostě neřekla, kolik dala na vývoj. ­(= polopravda­)
-­-­-
"SUN, byl čistý překlep, ale nebyla řeč o společnosti, a již vůbec jsem netvrdil, že je to polovodičová či počítačová firma­"
Samozřejmě, že nikoliv. Uvedl jste rafinérskou společnost mezi IT firmami. Bez nějakého popisu by všichni tuto firmu považovali za Sun Microsystems. ­(= demagogie­/lež, i když nechtěná­)
-­-­-
Původně jste uvedl nějaká procenta bez vysvětlení. Opět se musela rozvést diskuze na X příspěvků, aby jsme všichni zjistili, co pan Federmann tím vlastně myslel.
-­-­-
Já jsem reagoval pouze na to, že vy tvrdíte, že AMD má ještě prostředky na to, aby mohli platit vývoj. Já jen tvrdím to, že to je nutnost a ne ­"dovolit si­" platit vývoj. Vývoj je u AMD to samé co u řezníka kráva a sekáček na maso. Může i existovat bez toho, ale je to bez toho stále řezník? Jenom kvůli tomu bych nereagoval, ale reaguji i na to, že si stěžujete, že se Vám mažou linky na web. Ostatně, co jste čekal?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"tak tu píšete blbosti ... Píšete tu čiré lži" | od: Federmann  20.4.200819:54
Účetnictví je naprosto vypovídající, ale má své:
Účetní třídy 0 ­- 9
Syntetické účty 000 ­- 999
Ke každému syntetickému účtu může být běžně 000 ­- 999 účtů analytických.
viz např. http:­/­/www.podnikatel.cz­/firma­/ucetnictvi­/uctove­-osnovy­-a­-pravidla­/ a http:­/­/referaty­-seminarky.cz­/ucetni­-osnova­/
.
U velkých společností není problém mít desetitisíce účtů, na kterých se účtuje. Žádna položka se nesmí v účetnictví ztratit a je dohledatelná, Vývoj je účtován jako ­"Účtová třída 5 – Náklady­", zda je konkrétní účet veden jako vývoj či nikoliv, již zákon neříká.
.
Uvedl jsem společnost vedenou na burze jako SUN, která má roční tržby řádově 40mld USD a poslední roky nevykázala na vývoj ani dolar.
.
"I kdyby to co jste napsal byl Sun, tak tu píšete blbosti. Odkdy je pomlčka 0,0%? Co to je za totální blbost?­"
OPAKUJI: ­"Za poslední roky nevykázala na vývoj ani dolar.­"
.
" Píšete tu čiré lži­/demagogie­/polopravdy­/skutečná fakta­/pravdu­/zajímavá fakta­"
Nevím, v čem jsem lhal? Neznalost neomlouvá, pokud nevím tak ...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: | od: Jan Vítek  20.4.200820:07
Ano, zcela schválně a vědomě jste mezi firmy IBM, NVIDIA, Intel a AMD zařadil rafinérskou společnost. Však my vám to věříme.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: | od: Petr Papež  20.4.200820:08
Nevím, připadám si jako Alenka v říši divů. Podle mého mluvíte zcela z cesty. Nezajímá mně jaké máte ­"znalosti­" účetnictví. Takže první část zcela přeskočím, protože nevím k čemu se vztahuje.
-­-­-
Uvedl jste společnost Sunoco. Ještě mi tvrďtě, že jste jí uvedl schválně a spadnu ze židle. Vy mi chcete tvrdit, že jste mezi 5 IT firem schválně zařadil rafinérskou společnost, která má shodou náhod zrovna stejné jméno indexu jako název jedné z největších IT firem na světě.
-­-­-
Pomlčku má asi proto, že to není firma, která by se primárně na nějaký vývoj zaměřovala. Proto to asi nemají vedené jako vývoj. Asi máte pravdu v tom, že to znamená, že ta firma nedělá vývoj. To má svou logiku. V tom případě, by to bylo opravdu 0,0%. Dobře, pomlčku odpouštím.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: | od: Petr Papež  20.4.200820:09
Jan Vítek: ano, přesně tak...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"Sun má 0,0%? Ha ha, to jste mně pobavil." | od: Federmann  20.4.200818:29
Nechtěl jsem tím říci nic jiného, než že čísla vytržená z účetnictví mohou být naprosto zavádějící.
.
Jaké byly odpisy, jaký neodepsaný majetek byl rušen a kdy bude prodán aby se zase projevil v zisku ...
.
SUN http:­/­/uk.finance.yahoo.com­/q­/is?s=SUN&annual, pro mne je to zdroj dostatečně věrohodný, mohu jich napsat dalších deset, ale vy se jim řídit nemusíte, když takovým číslům nerozumíte. Nech, si čtenář sám vybere.
.
Zde je to naprosto markantní, zdaleka účto neříká, že je SUN bez vývoje, jen je to zaúčtováno jinak.

Ten podíl na trhu vůbec není neobjektivní, Intel je ve výrobě polovodičů na prvním místě a AMD někde do desátého místa, včetně, uvidíme, jak to vyjde, nemusí to být jen v procesorech či jiných komponentech.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
:D | od: Petr Papež  20.4.200819:07
Zemřu smíchy.... je to pravda nedůstojná smrt, ale moje bránice se teď otřásá asi šesti stupni Richterovi škály. Víte, jedna taková drobnost... Sunoco Inc. je rafinérská společnost :D :D :D ­(http:­/­/www.sunocoinc.com­/site­). Její index na New Yorské burze je SUN, ale to přeci vůbec neznamená, že to je SUN Microsystems, který má akcie na burze NASDAQ indexované jako JAVA.
-­-­-
No co dodat, stane se to každému, ale todle je naprosto typické. Naprosto. Vy o tom nevíte VŮBEC nic, jen si myslíte, že víte. Píšete tu čiré lži­/demagogie­/polopravdy­/skutečná fakta­/pravdu­/zajímavá fakta ­(ideálně dvakrát projetá translatorem z čínských webů­), ty naprosto úžasně skloubíte dohromady a vznikne FedČlánek či FedPříspěvek, zkuste si ho nechat patentovat. Todle opravdu nemá obdoby.
-­-­-
I kdyby to co jste napsal byl Sun, tak tu píšete blbosti. Odkdy je pomlčka 0,0%? Co to je za totální blbost? ­"Zde je to naprosto markantní, zdaleka účto neříká, že je SUN bez vývoje, jen je to zaúčtováno jinak.­" Tím byste řekl, že vlastně všechno co jste napsal, je blbost, protože každá společnost by si to mohla počítat sama ­(to jste napsal­). V tom případě, by to mělo naprosto nulovou výpovědní hodnotu.
-­-­-
Zaslechl jsem jednou vaše povolání. Chraň bůh naše děti... Nechcete se v životě věnovat něčemu jinému? Já nevím, furt Vám asi ty včely šly lépe.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Účetnictví, již podruhé! | od: Federmann  20.4.200812:34
Pro tento Web nevhodný pohled, který je lepší nečíst či rovnou zase smazat!

AMD nesnižuje ztrátu, tu lze opravit ­- snížit pouze formou dodatečného daňového přiznání, ale AMD vykazuje nižší ztrátu vůči minulému účetnímu období.

AMD vykázalo za uplynulý rok ztrátu 3,379mld USD, při tržbách 6,013mld USD a firma stále žije, má za co vyrábět a hlavně za co vyvíjet, když si dovolila na vývoj a výzkum utratit 1.847mld USD, ale také ­"utratila­" 2,981mld USD v odpisech majetku, mimo to dokázala navyšovat výrobu a získávat podíl na trhu. I laik si musí uvědomit, že jde pouze o hru čísel nikoliv krach společnosti. Kdo chce vysvětlit účetní a daňovou problematiku, pak vysvětlím mimo tuto diskuzi.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Účetnictví, již podruhé! | od: Petr Papež  20.4.200813:09
Jste směšný, nemám teď na mysli obsah příspěvků, ale jejich formu. Vy si naivně myslíte, že tu zůstanou linky na váš web? Pokud jste si všiml, tak vaše komentáře bez linků ­(většinou­) zůstávají. Čím to asi bude, že?
-­-­-
Účetnictví nerozumím, ale ohánět se tím, že firma ještě stále má na vývoj je poměrně vtipné. Kdyby totiž ten vývoj neměli, tak můžou všechno zavřít. To je povinná položka a ne že si ještě mohou dovolit platit vývoj. Oni musí. Jsou nuceni trhem a neexistuje jiná alternativa.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Účetnictví, již podruhé! - "To je povinná položka" | od: Federmann  20.4.200815:10
Náklady na vývoj a výzkum jednotlivých společností za uplynulý rok:
IBM ­- 6,20%
SUN ­- 0,00%
Nvidia ­- 16,87%
Intel ­- 14,63%
AMD ­- 30,72%
.
Obraz společnosti je v poměru majetku a zastoupení na trhu, jak finančním tak kusovém, podíl pak vypovídá o ekonomice vložených prostředků.
.
Tržní hodnota Intelu přes 130mld USD a AMD 4,5mld USD, tedy 30:1 a podíl na trhu? Pouze 6:1!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Účetnictví, již podruhé! - | od: Petr Papež  20.4.200815:23
"30:1 a podíl na trhu? Pouze 6:1!­"
Ano, ale na trhu procesorů. Intel není výrobce pouze výrobce procesorů. Vyrábí spoustu věcí v mnoha odvětvích, kde AMD ani nefiguruje. Standardizuje spoustu věcí, dělá rozhraní apod. Takže ten poměr trochu sražte. Navíc takhle napsané porovnání je čirá demagogie.
-­-­-
Z čeho jsou braná ty procenta? Dyť vůbec nic neříkají, chybí jakákoliv informace. Chybí zdroj ­(ne, vaše stránky nejsou důvěryhodný zdroj, zkuste něco lepšího­).
-­-­-
Přesně to ukazuje to, co jsem psal výše. AMD prostě musí na vývoj vynakládat mnohem větší úsilí než Intel, aby se udrželo konkurenceschopné. Nevím, co jste tímto příspěvkem chtěl napsat. Reakce na mně to být nemohla, protože v ní nic normálně napsaného není a informarční hodnota je bez uvedení zdroje 0.
-­-­-
Sun má 0,0%? Ha ha, to jste mně pobavil. Chcete mi říct, že oni se jako rok kopali do zadku? Ale no tak....
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Účetnictví, již podruhé! - | od: l.jelinek  21.4.200822:56
Jak tady psal p@pi ­- co vyjadruji ta procenta? Jsou to proinvestovane penize na vyzkum z vygenerovaneho zisku? Potom je to vcelku smesne ­- pokud budu mit zisk 1000 a investuji z toho 16 %, tak jsem dal na vyzkum 160, pokud budu mit zisk 10 a investuji 50 %, tak jsem dal na vyzkum 5. Takze ta uvedena procenta rikaji jen to, ze AMD hodne investuje do vyzkumu, ale to je vse.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Účetnictví, již podruhé! | od: Karel Polívka  20.4.200817:29
Pane Federmann, vzhledem k tomu, že už jsem měl tu čest poznat, jakým způsobem Vám mohou při tvorbě Vašich závěrů unikat souvislosti ­(nemluvě o zdrojích Vašich zpráv, kdy jste schopen vynášet závěry na základě dvojitého procesu automatického překladátoru z dvou řečí, kterým nerozumíte­), zde na Světu hardware žádné odkazy na Váš web nebudou.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Účetnictví, již podruhé! | od: wrah  21.4.200818:08
Nebylo by jednodušší prostě panu Federmannovi zakázat přispívat do diskuzí? Stějně by asi nikomu nechyběl..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Účetnictví, již podruhé! | od: Federmann  21.4.200819:28
Pravdu je třeba umlčet, co dodat?
.
Snad jen to, že jsem původně jen taktně upozornil, že vše může být i jinak a se zlou jsem se potázal, zbytečně ztrácím drahocenný čas, který jsem mohl využít mnohem smysluplněji. Příště již nebudu zdejší komunitu rušit ve vychutnávání si nesmyslů.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Účetnictví, již podruhé! | od: Petr Papež  21.4.200819:37
No ne, to si snad ani nezasloužíme... Ono kdybyste do svého prvního příspěvku také napsal něco smysluplného a ne ty bláboly, tak by to také šlo ­(ostatně jak se stavět k příspěvku, kde chybí zdroj, jsou tam uvedená nějaká procenta bez ­"jednotek­" či nějakého vysvětlení a u společnosti, která se může přetrhnout, aby vydala Niagaru je vývoj za poslední rok 0,0%?­). Děkuji za Váš ztracený čas.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Účetnictví, již podruhé! | od: Federmann  21.4.200820:27
První příspěvek byl včetně zdrojů a byl vymazán, pak se ztratily ještě dva příspěvky, jen těžko se dá takto seriozně diskutovat...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Účetnictví, již podruhé! | od: iva_11111  13.5.200817:19
Člověče, vy jste skutečně blbec. Nemohl byste už přestat vystavovat to vaše přerostlé ego?
Chudáci studenti, co mají nad sebou takové hovado!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Účetnictví, již podruhé! | od: l.jelinek  21.4.200822:51
No, ja si myslim, ze AMD zije jen diky bankam, ktere z ni ted maji slusnou dojnou kravu na dobrych par let. Staci, aby se samotne banky dostaly do financnich potizi ­(coz se v soucasnosti klidne muze stat­) a zvednou uroky a budou chtit po AMD vic a vic penez, nedej boze pro AMD primo zaplatit dluznou castku. Sorry, ekonomika mi nic moc nerika a na vejsce sla kolem me, ale zas tak daleko od pravdy asi nebudu a AMD balancuje na ostri noze.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
A | od: l.jelinek  19.4.200814:03
jsou v tech cislech take uroky z pujcek, ktere musi platit? Sorry, ale pri tech lichvarskych urocich, ktere banky nasazuji, bude AMD platit jeste za tricet let.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: A | od: GOS Unregistered  20.4.200811:21
No jo. Jenže lichva u bank je obvyklá jenom v ČR. Jinde ve světě takové úroky nemají.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: A | od: l.jelinek  21.4.200814:20
Ale maji, maji, zajed si napr. do GB a uvidis. ;­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
No potěš...:( | od: ghurwa  19.4.200813:45
Kdyby místo propouštění pořádně zamakali na nových procesorech...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: No potěš...:( | od: OmeGardian  19.4.200814:49
intel prepustil minuly­/tento rok viac zamestnancov, ako ich ma cele amd­-ati, takze na ­"zdravom­" prepustani nic nieje. ked mas 2 riaditelov tej istej pozicie­/oddelenia, tak je to zbytocnost ­(napriklad marketing, mali 2 riaditelov z oboch firiem­). a urcite bolo takychto pozicii viac..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
reklama
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.