www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Threadripper 3990X přehrává video ve Správci úloh pomocí zátěže jader

AMD Threadripper 3990X přehrává video ve Správci úloh pomocí zátěže jader
, , aktualita
Jde asi o nejméně efektivní i efektní, zkrátka o nejhorší možné využití procesoru pro přehrávání videa, ale právě v tom je ono kouzlo. Jde o AMD Threadripper 3990X vybavený celkem 128 logickými procesory.
K oblíbeným
reklama
Windows Task Manager, čili Správce úloh rozhodně nepovažujeme za aplikaci vhodnou nebo vůbec schopnou přehrávat video. V případě běžného PC nám ukazuje zátěž procesoru v několika malých grafech, kde je vidět i nedávná historie využití, ale pokud jde o procesor jako AMD Threadripper 3990X se 64 fyzickými a 128 logickými jádry, máme tu celou matici okének, která jsou zbarvena do modra právě se zvyšující se zátěží. 
 
 
K dispozici je tak v tomto případě rozlišení 14 x 9 pixelů, které lze využít společně se škálou modré barvy odpovídající zatížení 0 až 100 procent v případě každého jádra. Pak už jen stačí sehnat člověka, který se tak trošku nudí a dokáže přimět každé z logických jader procesoru k zátěži dle toho, co zobrazuje zdrojové video. Jde mimochodem o Bad Apple od Alstroemeria Records, které se zvláště hodí díky tomu, že obsahuje animace vyvedené pouze v černé a bílé, takže o to lépe můžeme identifikovat i tvary na chaboučkém rozlišení 14 x 9. 
 
 
Zajímavé na tom všem je, jak pozoruhodně rychle dokáží jádra svou zátěží reagovat na video, respektive jde i o samotný Správce úloh a jeho schopnost aktualizovat zobrazení jejich zátěže. V tomto případě si totiž autor pomohl, a to tak, že nechal procesor reagovat na zpomalené video a pak výsledný záznam opět zrychlil na úroveň zdrojového videa. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel
Tržní kapitalizace společnosti NVIDIA, čili aktuální souhrnná hodnota všech jejích akcií na trhu, vůbec poprvé v historii překonala Intel. Tím se NVIDIA v tomto ohledu stala nejhodnotnějším americkým výrobcem čipů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz
MSI přidává do své nabídky další monitor pro hráče. Model Optix G32CQ4 používá rozlišení WQHD či panel se zakřivením. Obnovovací frekvence dosahuje až 165 Hz a podporována je také technologie FreeSync.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů