www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD ukončuje podporu starých Radeonů

AMD ukončuje podporu starých Radeonů
, , aktualita
Příchod Radeon Software Crimson znamena ještě něco jiného než nástup přepracovaných a vylepšených ovladačů. Znamená to také, že grafické karty Radeon se starými architekturami VLIW4 a VLIW5 už nebudou mít přímou podporu.
K oblíbeným
reklama
Jedná se tedy o grafické karty s architekturou předcházející dnešní GCN, čili VLIW4 nebo VLIW5. Jmenovitě to jsou třeba Radeony HD 7600 nebo HD 8400, jejichž podpora ze strany AMD končí, takže pro ně už nebudou k dispozici nové ovladače. Společnost AMD však na závěr přišla s ještě jednou novou verzí, která tyto karty ještě podporuje, a to tedy v rámci nového Radeon Software Crimson. Pokud tedy už má skončit podpora starých karet, pak toto je vhodný způsob. Jejich majitelé se alespoň budou moci podívat na to, co jim nové ovladače mohou nabídnout a lépe se budou moci rozhodnout o koupi nové karty.

Společnost vydala konkrétně prohlášení, že grafické karty AMD Radeon HD 8000 Series (HD 8400 a nižší), Radeon HD 7000 Series (HD 7600 a nižší), Radeon HD 6000 Series a Radeon HD 5000 Series byly dne 24. listopadu 2015 naposledy optimalizovány, což znamená, že už patří mezi tzv. "legacy" produkty. A pro takové už nebudou určeny žádné nové ovladače. AMD se tak alespoň bude moci lépe soustředit na vývoj ovladačů pro karty s GCN čipy.

AMD Radeon Software Crimson Edition pro VLIW4 a VLIW5 jsou tedy k dispozici v beta verzi, čili ne jako WHQL ovladače. Pokud někdo bude pro tyto karty chtít certifikované ovladače, musí se spokojit s AMD Catalyst 15.7.1, které jsou určeny pro Windows 10, 8.1 a 7. Pro systémy Windows Vista a starší jsou zase určeny Catalyst 13.12.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž
I když společnost AMD jistě mnohé potěšila tím, že umožnila výrobcům karet zvednout takty GPU i pamětí, vnesla tím zároveň na trh zmatek. K zákazníkům se mohou dostat karty s různými BIOSy a to je potíž.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
HP Instant Ink: tisk jako služba, vyplatí se? HP Instant Ink: tisk jako služba, vyplatí se?
Společnost HP už delší dobu nabízí program Instant Ink, který by se dal označit za "tisk jako službu" už jen proto, že zákazníci zde platí měsíční paušály. Ovšem co za své peníze dostanou a vyplatí se to?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Mobilní osmijádro Intel Core i9-10980HK má první testy Mobilní osmijádro Intel Core i9-10980HK má první testy
Dalším zajímavým procesorem, který si pro nás chystá společnost Intel, je osmijádrový mobilní čip Intel Core i9-10980HK. Ten díky Hyper-Threadingu zvládne zpracovat až 16 vláken najednou a známe už i první testy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů