www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD ukončuje podporu starých Radeonů

AMD ukončuje podporu starých Radeonů
, , aktualita
Příchod Radeon Software Crimson znamena ještě něco jiného než nástup přepracovaných a vylepšených ovladačů. Znamená to také, že grafické karty Radeon se starými architekturami VLIW4 a VLIW5 už nebudou mít přímou podporu.
K oblíbeným
reklama
Jedná se tedy o grafické karty s architekturou předcházející dnešní GCN, čili VLIW4 nebo VLIW5. Jmenovitě to jsou třeba Radeony HD 7600 nebo HD 8400, jejichž podpora ze strany AMD končí, takže pro ně už nebudou k dispozici nové ovladače. Společnost AMD však na závěr přišla s ještě jednou novou verzí, která tyto karty ještě podporuje, a to tedy v rámci nového Radeon Software Crimson. Pokud tedy už má skončit podpora starých karet, pak toto je vhodný způsob. Jejich majitelé se alespoň budou moci podívat na to, co jim nové ovladače mohou nabídnout a lépe se budou moci rozhodnout o koupi nové karty.

Společnost vydala konkrétně prohlášení, že grafické karty AMD Radeon HD 8000 Series (HD 8400 a nižší), Radeon HD 7000 Series (HD 7600 a nižší), Radeon HD 6000 Series a Radeon HD 5000 Series byly dne 24. listopadu 2015 naposledy optimalizovány, což znamená, že už patří mezi tzv. "legacy" produkty. A pro takové už nebudou určeny žádné nové ovladače. AMD se tak alespoň bude moci lépe soustředit na vývoj ovladačů pro karty s GCN čipy.

AMD Radeon Software Crimson Edition pro VLIW4 a VLIW5 jsou tedy k dispozici v beta verzi, čili ne jako WHQL ovladače. Pokud někdo bude pro tyto karty chtít certifikované ovladače, musí se spokojit s AMD Catalyst 15.7.1, které jsou určeny pro Windows 10, 8.1 a 7. Pro systémy Windows Vista a starší jsou zase určeny Catalyst 13.12.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů