www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD ukončuje podporu starých Radeonů

AMD ukončuje podporu starých Radeonů
, , aktualita
Příchod Radeon Software Crimson znamena ještě něco jiného než nástup přepracovaných a vylepšených ovladačů. Znamená to také, že grafické karty Radeon se starými architekturami VLIW4 a VLIW5 už nebudou mít přímou podporu.
K oblíbeným
reklama
Jedná se tedy o grafické karty s architekturou předcházející dnešní GCN, čili VLIW4 nebo VLIW5. Jmenovitě to jsou třeba Radeony HD 7600 nebo HD 8400, jejichž podpora ze strany AMD končí, takže pro ně už nebudou k dispozici nové ovladače. Společnost AMD však na závěr přišla s ještě jednou novou verzí, která tyto karty ještě podporuje, a to tedy v rámci nového Radeon Software Crimson. Pokud tedy už má skončit podpora starých karet, pak toto je vhodný způsob. Jejich majitelé se alespoň budou moci podívat na to, co jim nové ovladače mohou nabídnout a lépe se budou moci rozhodnout o koupi nové karty.

Společnost vydala konkrétně prohlášení, že grafické karty AMD Radeon HD 8000 Series (HD 8400 a nižší), Radeon HD 7000 Series (HD 7600 a nižší), Radeon HD 6000 Series a Radeon HD 5000 Series byly dne 24. listopadu 2015 naposledy optimalizovány, což znamená, že už patří mezi tzv. "legacy" produkty. A pro takové už nebudou určeny žádné nové ovladače. AMD se tak alespoň bude moci lépe soustředit na vývoj ovladačů pro karty s GCN čipy.

AMD Radeon Software Crimson Edition pro VLIW4 a VLIW5 jsou tedy k dispozici v beta verzi, čili ne jako WHQL ovladače. Pokud někdo bude pro tyto karty chtít certifikované ovladače, musí se spokojit s AMD Catalyst 15.7.1, které jsou určeny pro Windows 10, 8.1 a 7. Pro systémy Windows Vista a starší jsou zase určeny Catalyst 13.12.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil
Český výrobce antivirů Avast se přiznal, že se do jeho počítačové sítě dostali hackeři. Využili k tomu kompromitování přihlašovacích údajů do dočasného VPN účtu a získali zde vysoká administrátorská práva.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway
NASA v rámci svého programu Artemis kromě partnerství s americkými soukromými společnostmi navazuje spolupráci i se zahraničními kosmickými agenturami. S realizací vesmírné stanice u Měsíce pomůže například Japonsko. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading
Můžeme být velice zvědaví na to, jakou novou desktopovou generaci Core nám Intel připraví. Zatím to vypadá, že Core i3 a rovněž Core i5 dostanou podporu Hyperthreadingu a pak lze jen čekat na to, jaké budou ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče? Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče?
Hry pro jednoho hráče bohužel ze světa Star Wars před několika lety zmizely. Zůstal multiplayer a pachuť po lootboxových experimentech, v nichž společnost Electronic Arts zkoušela, kam až může zajít. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek