www.svethardware.cz
>
>
>

AMD utržilo očekávanou sumu, ale výhled na zbytek roku je horší

AMD utržilo očekávanou sumu, ale výhled na zbytek roku je horší
, , aktualita
Společnost AMD si zatím z hlediska financí nemůže stěžovat na to, že by ji pandemie citelně zasáhla, alespoň pokud jde o výsledky za první kvartál. Očekává však, že zbytek roku bude slabší kvůli dopadům pandemie. 
K oblíbeným
reklama
Výsledky firmy AMD lze interpretovat tak, že tržby šly oproti předchozímu kvartálu výrazně dolů, a to o 16 procent z 2,13 na 1,79 mld. dolarů, takže o dobrý výsledek nejde. Jenomže to je velice jednoduchý pohled na věc. Jednak je důležitější či významnější meziroční srovnání a v něm šly tržby naopak nahoru o 40 procent, neboť nelze přímo srovnávat tradičně silný závěrečný kvartál roku s obvykle velice slabým prvním kvartálem. 
 
Navíc se nedá říci, že by AMD postihla nějaká krize, neboť to očekávalo na Q1 2020 tržby 1,8 miliard dolarů plus/minus 50 milionů a do toho se s výsledkem 1,79 miliardy pohodlně vešlo. Samozřejmě to mohlo být i lepší, ale o propadu se nedá mluvit. 
 
 
AMD ostatně samo přiznalo, že pandemie Covid-19 ho zbrzdila v rozletu a Lisa Su mluvila konkrétně o problémech v rámci dodavatelského řetězce a také o propadu poptávky v Číně. I na základě toho nyní firma očekává celkově nižší poptávku, neboť v tomto kvartálu už se koronavirus rozšířil do zbytku světa, takže dopady mohou být ještě horší. I tak očekává, že tržby za celý tento rok budou o čtvrtinu vyšší ve srovnání s rokem 2019. 
 
Navíc je zatím oproti předchozímu roku nesrovnatelně lepší zisk firmy, v němž se odráží také o 5 procent vyšší hrubé marže. Ta je dokonce i o jeden procentní bod vyšší i v porovnání s koncem předchozího roku. Vše to jde na vrub především segmentu Computing and Graphics, v jehož rámci firma utržila 1,44 miliardy dolarů, což je o 73 % více než před rokem. Aktuálně ji tak táhne dolů především segment Semi-custom (meziroční pokles o 21 %), což se dalo čekat vzhledem ke slabé poptávce po konzolích Xbox 1 a PS4 v očekávání nástupu nové generace. V druhé polovině roku by ale právě i Semi-custom měla dosáhnout lepších výsledků. 
 
V aktuálním kvartálu AMD dle předpokladu utrží 1,85 miliard dolarů (+/- 100 milionů), což by znamenalo 21% meziroční růst. Marže mohou mírně klesnout. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář