www.svethardware.cz
>
>
>

AMD uvádí čipovou sadu A520 s podporou Ryzenů 4000

AMD uvádí čipovou sadu A520 s podporou Ryzenů 4000
, , aktualita
AMD oznámilo novou čipovou sadu A520 pro levné základní desky. Proti A320 potěší rozsáhlejší použití sběrnice PCIe 3.0 a především podpora nových procesorů s architekturou Zen 3, tedy Vermeer a Cezanne.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD rozšiřuje nabídku čipových sad i směrem do low-endu. Ne každý potřebuje základní desky s rozsáhlými možnostmi taktování a vysoký výkon, takže se může spokojit i s levnějším chipsetem. Takovým má být AMD A520. Proti stávajícímu A320 se toho na první pohled moc nezměnilo, ale přeci jen tu najdeme užitečné rozdíly. Zůstává využití sběrnice PCIe 3.0 pro grafiku (x16) i připojení datových úložišť, nicméně zatímco A320 používala pro některá spojení ještě PCIe 2.0, A520 už běží plně na PCIe 3.0 a nabídne tak vyšší výkon pro I/O. Celkově je zde 26 linek PCIe 3.0.
 
AMD A520
 
Asi nejzásadnější změnou je ale to, že AMD A520 bude podporovat nejnovější procesory s architekturou Zen 3, které by se měly představit koncem tohoto roku. Jde tedy o klasické Ryzeny 4000 Vermeer a modely Cezanne s integrovanou grafikou. Zajímavé ale je, že nebude podporovat procesory Ryzen 1. a 2. generace. Dále tu najdete až 5 portů USB 3.2 Gen2 (SuperSpeed 10 Gbps), dva USB 3.1, 6 USB 2.0 a podporu 4 SATA portů.  Proti AMD B550 zde bude chybět např. podpora dvou grafik nebo funkce pro přetaktování, nemluvě o absenci PCIe 4.0. Tradiční výrobci základních desek už představili první modely s novou čipovou sadou (Asus, AsRock, MSI, Gigabyte i Biostar).
 
AsRock A520M-Pro4
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik7 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem
Od HyperX se na trh dostává nová herní myš, která představuje další odlehčený model využívající děravý plášť. HyperX Pulsefire Haste má také symetrické tělo, ovšem přesto se nebude hodit levákům stejně dobře jako pravákům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek