reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

AMD uvádí ovladače Crimson 16.3: Hitman a Vulkan

, , aktualita
AMD uvádí ovladače Crimson 16.3: Hitman a Vulkan
Společnost AMD nedlouho po nepovedeném představení ovladačů od NVIDIE přináší vlastní novou verzi, a to Radeon Software Crimson Edition 16.3. Ta obsahuje několik nových vlastností, optimalizací a také opravuje chyby.
NVIDIA si uřízla ostudu, když na začátku tohoto týdne přinesla ovladače 364.47 WHQL, které řadě uživatelů přinesly jen problémy a donutily je složitě se vracet k předchozí verzi. Doufejme tedy, že alespoň AMD si nové ovladače předtím pořádně otestovalo. Přináší tedy březnové Radeon Software Crimson Edition 16.3, které jsou přímo určeny pro nového Hitmana, jenž přijde jako další titul pro DirectX 12 už zítra. Pro ten je zároveň připraven profil pro CrossFire a další velkou novinkou je plná podpora API Vulkan 1.0.

Tím to však nekončí. Nové ovladače jsou také optimalizovány pro Rise of the Tomb Raider, velmi mají zvýšit výkon v Gears of War: Ultimate Edition a přidávají také profil Crossfire pro The Park. Ve hře Rise of the Tomb Raider tak máme zaznamenat až o 16 procent vyšší výkon, a to s využitím karty Radeon R9 Fury X. Ta samá karta pak má být v nových Gears of War o rovných 60 procent rychlejší a karty série Radeon R9 380 až o 44 procent, takže to znamená, že jde o optimalizaci čipů architektury GCN 1.2. Vedle toho již má být vyřešen problém s náhodným zasekáváním obrazu v této hře a v Rise of the Tomb Raider už bychom neměli zaznamenat to, že hra při zapnuté tesselaci spadne.

Dále tu je AMD XConnect Technology, která přidává předběžnou podporu zapojení externích grafických karet s čipy série Radeon R9 300, a to přes rozhraní Thunderbolt 3. Systém samotný ale musí mít BIOS, jenž podporuje externí GPU, což je dnes spíše výjimka jako v případě Razer Blade Stealth. V Global Options dále najdete položku Power Efficiency Toggle. Ta má ve vypnutém stavu zabránit poklesu taktu GPU, který ale je logicky využíván i jako ochrana proti přehřátí. Pak je tu podpora dvou displejů v režimu Eyefinity a výběr jazyka (pokud vám nevyhovuje automatické nastavení na systémový).

Zdroj: TZ AMD
reklama
reklama
reklama
reklama