www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD uvádí RX 560, prý i pro AAA hry

AMD uvádí RX 560, prý i pro AAA hry
, , aktualita
Dnes se na trh dostává nejen nový low-end od firmy NVIDIA v podobě GeForce GT 1030, ale také výrazně výkonnější grafika od AMD, a to Radeon RX 560. Ta je dle výrobce určena i pro plynulé hraní AAA her, takže co nám k tomu nabídne?
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce GT 1030 dnes vstoupily na trh, ale jde přeci jen o jiný kalibr, než je Radeon RX 560. Ten ani ve své řadě nepředstavuje low-end, neboť tu je ještě RX 550 určený také do běžného prodeje a pak tu jsou už jen slabší OEM verze. GeForce GT 1030 nám na hraní AAA titulů v rozlišení Full HD rozhodně stačit nebude, ale RX 560 dle AMD ano.

Radeon RX 560 je založen na plnohodnotném čipu Polaris 11, který předchozí generace nabídla v osekané podobě. Ten má tak nyní už v nabídce plných 1024 Stream procesorů a k tomu 64 TMU a 16 ROP. GPU běží na taktech 1175 až 1275 MHz a poskytne výkon 2,4 až 2,6 TFLOPS, což už na AAA hry ve Full HD opravdu stačí. Bude ale pak už také vhodné si tuto kartu pořídit ve 4GB verzi a ne 2GB, která už na řadu her, respektive jejich textury, nemusí stačit. V obou případech ale získáme GDDR5 na 128bitové sběrnici s propustností 112 GB/s.

AMD se ve své prezentaci zaměřilo především na majitele starších karet, jako je R7 360. Ta je ještě aktuální a se 2 GB paměti se dá pořídit za cenu kolem 2700 Kč s DPH. Jde ale o ještě 28nm GPU Bonaire Pro 2. generace GCN se 768 Stream procesory na 1050 MHz. Je tak jasné, že bude výrazně pomalejší než RX 560 a AMD chce ukázat, že i vzhledem ke dvougeneračnímu rozdílu v architekturách to bude leckdy i více než dvojnásobný nárůst výkonu.

Radeon RX 560 se dá přitom se 4 GB paměti pořídit za ceny přes 3200 Kč a 2GB verze přijde na 2850 Kč, alespoň dle aktuální omezené nabídky. To jednoznačně už posílá kartu Radeon R7 360 do důchodu a také lze říci, že 2 GB navíc za příplatek cca 400 Kč stojí. Co se týče předchozích RX 460, jejich ceny na trhu jsou v podstatě stejné jako ceny nové verze, takže ty také nemá smysl při výběru upřednostnit.

Zdroj: AMD
reklama
Nejnovější články
TSMC se pochlubilo finančními výsledky, výdělky z 7nm procesu rostly TSMC se pochlubilo finančními výsledky, výdělky z 7nm procesu rostly
Společnost TSMC si na nedostatek práce nemůže stěžovat a spíše má starosti o to, jak co nejdříve rozšířit svou výrobní kapacitu a jak správně investovat do budoucna. Co říkají nejnovější finanční výsledky? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jak bude Roman Space Telescope pátrat po osamělých černých dírách? Jak bude Roman Space Telescope pátrat po osamělých černých dírách?
NASA stále připravuje nový vesmírný teleskop, který dostal název Roman Space Telescope (RST) po "matce Hubblea", Nancy Grace Roman. Nyní se můžeme podívat na to, k čemu bude sloužit a jaký princip využije. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály G.Skill uvádí zlaté RAM: až DDR4-5333 pro čtyři kanály
Společnost G.Skill se přihlásila s dalšími novými paměťmi DDR4, které jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky. Jedná se o G.Skill Trident Z Royal Elite, která navazuje na nedávno představené novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti
Internetoví scalpeři se stali široce známým fenoménem zvláště ve spojení s nástupem grafických karet NVIDIA Ampere a také nových konzolí firem Microsoft a Sony. Využívali přitom především velice příhodně nazvané Grinchboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench AMD vnadí na Threadripper se Zen 3, ukazuje výkon EPYC Milan v Cinebench
Společnost AMD by měla letos vyslat na trh další generaci procesorů Threadripper vybavenou jádry Zen 3. Ta by ostatně měla dovršit nabídku procesorů se Zen 3 jako vůbec poslední. Jaký výkon ale můžeme očekávat? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek