www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD uvádí RX 560, prý i pro AAA hry

AMD uvádí RX 560, prý i pro AAA hry
, , aktualita
Dnes se na trh dostává nejen nový low-end od firmy NVIDIA v podobě GeForce GT 1030, ale také výrazně výkonnější grafika od AMD, a to Radeon RX 560. Ta je dle výrobce určena i pro plynulé hraní AAA her, takže co nám k tomu nabídne?reklama
NVIDIA GeForce GT 1030 dnes vstoupily na trh, ale jde přeci jen o jiný kalibr, než je Radeon RX 560. Ten ani ve své řadě nepředstavuje low-end, neboť tu je ještě RX 550 určený také do běžného prodeje a pak tu jsou už jen slabší OEM verze. GeForce GT 1030 nám na hraní AAA titulů v rozlišení Full HD rozhodně stačit nebude, ale RX 560 dle AMD ano.

Radeon RX 560 je založen na plnohodnotném čipu Polaris 11, který předchozí generace nabídla v osekané podobě. Ten má tak nyní už v nabídce plných 1024 Stream procesorů a k tomu 64 TMU a 16 ROP. GPU běží na taktech 1175 až 1275 MHz a poskytne výkon 2,4 až 2,6 TFLOPS, což už na AAA hry ve Full HD opravdu stačí. Bude ale pak už také vhodné si tuto kartu pořídit ve 4GB verzi a ne 2GB, která už na řadu her, respektive jejich textury, nemusí stačit. V obou případech ale získáme GDDR5 na 128bitové sběrnici s propustností 112 GB/s.

AMD se ve své prezentaci zaměřilo především na majitele starších karet, jako je R7 360. Ta je ještě aktuální a se 2 GB paměti se dá pořídit za cenu kolem 2700 Kč s DPH. Jde ale o ještě 28nm GPU Bonaire Pro 2. generace GCN se 768 Stream procesory na 1050 MHz. Je tak jasné, že bude výrazně pomalejší než RX 560 a AMD chce ukázat, že i vzhledem ke dvougeneračnímu rozdílu v architekturách to bude leckdy i více než dvojnásobný nárůst výkonu.

Radeon RX 560 se dá přitom se 4 GB paměti pořídit za ceny přes 3200 Kč a 2GB verze přijde na 2850 Kč, alespoň dle aktuální omezené nabídky. To jednoznačně už posílá kartu Radeon R7 360 do důchodu a také lze říci, že 2 GB navíc za příplatek cca 400 Kč stojí. Co se týče předchozích RX 460, jejich ceny na trhu jsou v podstatě stejné jako ceny nové verze, takže ty také nemá smysl při výběru upřednostnit.

Zdroj: AMD
reklama
Nejnovější články
Teleskop Jamese Webba úspěšně prošel mrazivým testem Teleskop Jamese Webba úspěšně prošel mrazivým testem
Nadějný teleskop Jamese Webba (JWST) už je dávno postaven a nyní už má také za sebou úspěšnou zkoušku v komoře, kde byly provedeny testy v prostředí o teplotě blízké absolutní nule. Nyní se chystá do Kalifornie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft má oživit Fable jako příběhové RPG Microsoft má oživit Fable jako příběhové RPG
Už před dvěma lety Microsoft zavřel Lionhead Studios, tvůrce populární série Fable. Nyní se mluví o tom, že by ji měl oživit, a to stále jako RPG orientované na příběh, z čehož kouká singleplayer - v dnešní době už téměř ohrožený styl hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čtyři rozšíření prohlížeče Chrome nakazily půl milionu počítačů malwarem Čtyři rozšíření prohlížeče Chrome nakazily půl milionu počítačů malwarem
Google již stačil stáhnout z nabídky čtyři rozšíření pro prohlížeč Chrome, která byla ve skutečnosti malware navržený tak, aby postižené počítače generovaly útočníkům zisk. To zasáhlo přes půl milionů počítačů a jejich uživatelů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vega 64 jako investiční karta: majitel ji prodal a koupil sběratelský TITAN Xp Vega 64 jako investiční karta: majitel ji prodal a koupil sběratelský TITAN Xp
Absurdní zvyšování cen karet především v západních obchodech přináší také absurdní situace. Jeden z majitelů karty AMD Radeon RX Vega 64 totiž svou kartu prodal, koupil TITAN Xp ze sběratelské edice a ještě ušetřil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Objevují se falešné záplaty pro Spectre a Meltdown, ve skutečnosti malware Objevují se falešné záplaty pro Spectre a Meltdown, ve skutečnosti malware
Stalo se v podstatě to, co jsme mohli očekávat. Objevují se falešné softwarové záplaty, které využívají všeobecného zmatení, nejistoty a především neinformovanosti běžných uživatelů ohledně exploitů Meltdown a Spectre. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek