www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD uvádí RX 560, prý i pro AAA hry

AMD uvádí RX 560, prý i pro AAA hry
, , aktualita
Dnes se na trh dostává nejen nový low-end od firmy NVIDIA v podobě GeForce GT 1030, ale také výrazně výkonnější grafika od AMD, a to Radeon RX 560. Ta je dle výrobce určena i pro plynulé hraní AAA her, takže co nám k tomu nabídne?reklama
NVIDIA GeForce GT 1030 dnes vstoupily na trh, ale jde přeci jen o jiný kalibr, než je Radeon RX 560. Ten ani ve své řadě nepředstavuje low-end, neboť tu je ještě RX 550 určený také do běžného prodeje a pak tu jsou už jen slabší OEM verze. GeForce GT 1030 nám na hraní AAA titulů v rozlišení Full HD rozhodně stačit nebude, ale RX 560 dle AMD ano.

Radeon RX 560 je založen na plnohodnotném čipu Polaris 11, který předchozí generace nabídla v osekané podobě. Ten má tak nyní už v nabídce plných 1024 Stream procesorů a k tomu 64 TMU a 16 ROP. GPU běží na taktech 1175 až 1275 MHz a poskytne výkon 2,4 až 2,6 TFLOPS, což už na AAA hry ve Full HD opravdu stačí. Bude ale pak už také vhodné si tuto kartu pořídit ve 4GB verzi a ne 2GB, která už na řadu her, respektive jejich textury, nemusí stačit. V obou případech ale získáme GDDR5 na 128bitové sběrnici s propustností 112 GB/s.

AMD se ve své prezentaci zaměřilo především na majitele starších karet, jako je R7 360. Ta je ještě aktuální a se 2 GB paměti se dá pořídit za cenu kolem 2700 Kč s DPH. Jde ale o ještě 28nm GPU Bonaire Pro 2. generace GCN se 768 Stream procesory na 1050 MHz. Je tak jasné, že bude výrazně pomalejší než RX 560 a AMD chce ukázat, že i vzhledem ke dvougeneračnímu rozdílu v architekturách to bude leckdy i více než dvojnásobný nárůst výkonu.

Radeon RX 560 se dá přitom se 4 GB paměti pořídit za ceny přes 3200 Kč a 2GB verze přijde na 2850 Kč, alespoň dle aktuální omezené nabídky. To jednoznačně už posílá kartu Radeon R7 360 do důchodu a také lze říci, že 2 GB navíc za příplatek cca 400 Kč stojí. Co se týče předchozích RX 460, jejich ceny na trhu jsou v podstatě stejné jako ceny nové verze, takže ty také nemá smysl při výběru upřednostnit.

Zdroj: AMD
Nejpopulárnější grafické karty

reklama
Nejnovější články
Phanteks Enthoo Evolv Shift: elegantní skříně pro moderní byt Phanteks Enthoo Evolv Shift: elegantní skříně pro moderní byt
Společnost Phanteks vysílá na trh dvě nové elegantní skříně, které by si měly dle jejích představ najít své místo především v našich obývacích pokojích či alespoň na stolech. Jde o modely Enthoo Evolv Shift a Evolv Shift X.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Argentinská žena může opět normálně dýchat díky průdušnici vyrobené 3D tiskem Argentinská žena může opět normálně dýchat díky průdušnici vyrobené 3D tiskem
V lékařství už není technologie 3D tisku žádnou horkou novinkou, přesto její používání není ještě běžné. 3D tiskárna pomohla i argentinské ženě, která měla poškozenou průdušnici. Lékaři jí vyrobili novou. 
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
AMD ohlásilo nové finanční výsledky, Ryzen se konečně projevil AMD ohlásilo nové finanční výsledky, Ryzen se konečně projevil
Byli jsme velice zvědaví na finanční výsledky firmy AMD týkající se druhého letošního čtvrtletí, neboť v těch se už konečně měl plně projevit dopad nástupu procesorů Ryzen. Ty právě přišly a lze říci, že nejde o zklamání. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Adobe sprovodí ze světa Flash plugin do roku 2020 Adobe sprovodí ze světa Flash plugin do roku 2020
Adobe Flash se stal v minulých letech v řadě případů branou umožňující ovládnutí cílového počítače, a to kvůli svým kritickým chybám, které nezřídka bývaly zneužívány. I to přispělo k jeho pádu a nyní už byl naplánován konec Flashových pluginů. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB 3.0 Promoter Group ohlašuje specifikace vícelinkové verze 3.2 USB 3.0 Promoter Group ohlašuje specifikace vícelinkové verze 3.2
Skupina USB 3.0 Promoter Group ohlásila, že na cestě jsou specifikace USB 3.2, které by měly dorazit v blízké době a půjde o spíše menší aktualizaci tohoto rozhraní, jež bude definovat především vícelinkové připojení zařízení. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře