www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD vede i na Amazonu, dodává 8 z 10 nejprodávanějších CPU

AMD vede i na Amazonu, dodává 8 z 10 nejprodávanějších CPU
, , aktualita
Společnost AMD se ještě v žádném případě nemůže rovnat s Intelem, co se týče celkového objemu prodejů procesorů, ale existují trhy, na nichž už vede. Jde především o západní obchody a DIY. 
K oblíbeným
reklama
Obvykle rozebíráme výsledky předkládané německým prodejcem Mindfactory, kde AMD už od letošního léta bezpečně vede díky 3. generaci procesorů Ryzen. Nyní se podíváme na americký Amazon, který lze pokládat za světově největšího maloobchodního prodejce. V jeho žebříčku deseti nejprodávanějších procesorů x86 přitom AMD obsadilo celkem osm míst. 
 
 
Aktuální žebříček je následující: 
  • AMD Ryzen 7 2700X + Wraith Prism LED Cooler
  • AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Stealth Cooler
  • AMD Ryzen 5 3600 + Wraith Stealth Cooler
  • AMD Ryzen 7 3700X + Wraith Prism LED Cooler
  • Intel Core i9-9900K Desktop Processor 
  • Intel Core i5-9600K Desktop Processor
  • AMD Ryzen 7 2700 + Wraith Spire LED Cooler
  • AMD Ryzen 7 3800X + Wraith Prism LED Cooler
  • AMD Ryzen 3 2200G + Radeon Vega 8 Graphics
  • AMD Ryzen 5 3600X + Wraith Spire Cooler
Jak se dalo očekávat, v případě Intelu tu máme procesor Core i9-9900K jako velice oblíbené osmijádro vhodné především pro herní sestavy a vedle něj je tu šestijádrové Core i5-9600K. 
 
V případě AMD vede starší Ryzen 7 2700X, a to nejspíše jednoduše proto, že přijde už jen na 185 dolarů. Ostatně i u nás je jeho cena velice příznivá a drží se pod 5000 korunami. Zlevnil také Ryzen 5 2600 a pak je tu ze starší generace CPU od AMD ještě Ryzen 7 2700, jehož cena u nás spadla už pod 4000 korun a pak APU Ryzen 3 2200G. 
 
Ostatní pozice už patří moderním Ryzenům 3. generace a vede model Ryzen 5 3600 a za ním máme Ryzen 7 3700X. Oba dobře známe jako velice oblíbené, ovšem Ryzen 7 3800X takovou pověst nemá, zatímco Ryzen 9 3900X v žebříčku není. To může být způsobeno jeho celkovou nižší dostupností, ale to je pochopitelně jen skromný odhad. 
 
Tak či tak, nabídka procesorů AMD je nyní velice silná, a to jak v desktopu, tak nově i ve třídě HEDT, kde Threadrippery už nemají v mnoha ohledech konkurenci. V příštím roce by to pak pro Intel mohlo být ještě horší, neboť ten bude dále ždímat 14nm proces a jako největší novinka se očekává 10jádrové desktopové Core, zatímco AMD přejde na 7nm+ s EUV a slibuje výrazně odlišnou mikroarchitekturu s podstatně vyšším výkonem na takt. 
 
Zdroj: Amazon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala