www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD vede i na Amazonu, dodává 8 z 10 nejprodávanějších CPU

AMD vede i na Amazonu, dodává 8 z 10 nejprodávanějších CPU
, , aktualita
Společnost AMD se ještě v žádném případě nemůže rovnat s Intelem, co se týče celkového objemu prodejů procesorů, ale existují trhy, na nichž už vede. Jde především o západní obchody a DIY. 
K oblíbeným
reklama
Obvykle rozebíráme výsledky předkládané německým prodejcem Mindfactory, kde AMD už od letošního léta bezpečně vede díky 3. generaci procesorů Ryzen. Nyní se podíváme na americký Amazon, který lze pokládat za světově největšího maloobchodního prodejce. V jeho žebříčku deseti nejprodávanějších procesorů x86 přitom AMD obsadilo celkem osm míst. 
 
 
Aktuální žebříček je následující: 
  • AMD Ryzen 7 2700X + Wraith Prism LED Cooler
  • AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Stealth Cooler
  • AMD Ryzen 5 3600 + Wraith Stealth Cooler
  • AMD Ryzen 7 3700X + Wraith Prism LED Cooler
  • Intel Core i9-9900K Desktop Processor 
  • Intel Core i5-9600K Desktop Processor
  • AMD Ryzen 7 2700 + Wraith Spire LED Cooler
  • AMD Ryzen 7 3800X + Wraith Prism LED Cooler
  • AMD Ryzen 3 2200G + Radeon Vega 8 Graphics
  • AMD Ryzen 5 3600X + Wraith Spire Cooler
Jak se dalo očekávat, v případě Intelu tu máme procesor Core i9-9900K jako velice oblíbené osmijádro vhodné především pro herní sestavy a vedle něj je tu šestijádrové Core i5-9600K. 
 
V případě AMD vede starší Ryzen 7 2700X, a to nejspíše jednoduše proto, že přijde už jen na 185 dolarů. Ostatně i u nás je jeho cena velice příznivá a drží se pod 5000 korunami. Zlevnil také Ryzen 5 2600 a pak je tu ze starší generace CPU od AMD ještě Ryzen 7 2700, jehož cena u nás spadla už pod 4000 korun a pak APU Ryzen 3 2200G. 
 
Ostatní pozice už patří moderním Ryzenům 3. generace a vede model Ryzen 5 3600 a za ním máme Ryzen 7 3700X. Oba dobře známe jako velice oblíbené, ovšem Ryzen 7 3800X takovou pověst nemá, zatímco Ryzen 9 3900X v žebříčku není. To může být způsobeno jeho celkovou nižší dostupností, ale to je pochopitelně jen skromný odhad. 
 
Tak či tak, nabídka procesorů AMD je nyní velice silná, a to jak v desktopu, tak nově i ve třídě HEDT, kde Threadrippery už nemají v mnoha ohledech konkurenci. V příštím roce by to pak pro Intel mohlo být ještě horší, neboť ten bude dále ždímat 14nm proces a jako největší novinka se očekává 10jádrové desktopové Core, zatímco AMD přejde na 7nm+ s EUV a slibuje výrazně odlišnou mikroarchitekturu s podstatně vyšším výkonem na takt. 
 
Zdroj: Amazon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář