www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD vede i na Amazonu, dodává 8 z 10 nejprodávanějších CPU

AMD vede i na Amazonu, dodává 8 z 10 nejprodávanějších CPU
, , aktualita
Společnost AMD se ještě v žádném případě nemůže rovnat s Intelem, co se týče celkového objemu prodejů procesorů, ale existují trhy, na nichž už vede. Jde především o západní obchody a DIY. 
K oblíbeným
reklama
Obvykle rozebíráme výsledky předkládané německým prodejcem Mindfactory, kde AMD už od letošního léta bezpečně vede díky 3. generaci procesorů Ryzen. Nyní se podíváme na americký Amazon, který lze pokládat za světově největšího maloobchodního prodejce. V jeho žebříčku deseti nejprodávanějších procesorů x86 přitom AMD obsadilo celkem osm míst. 
 
 
Aktuální žebříček je následující: 
  • AMD Ryzen 7 2700X + Wraith Prism LED Cooler
  • AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Stealth Cooler
  • AMD Ryzen 5 3600 + Wraith Stealth Cooler
  • AMD Ryzen 7 3700X + Wraith Prism LED Cooler
  • Intel Core i9-9900K Desktop Processor 
  • Intel Core i5-9600K Desktop Processor
  • AMD Ryzen 7 2700 + Wraith Spire LED Cooler
  • AMD Ryzen 7 3800X + Wraith Prism LED Cooler
  • AMD Ryzen 3 2200G + Radeon Vega 8 Graphics
  • AMD Ryzen 5 3600X + Wraith Spire Cooler
Jak se dalo očekávat, v případě Intelu tu máme procesor Core i9-9900K jako velice oblíbené osmijádro vhodné především pro herní sestavy a vedle něj je tu šestijádrové Core i5-9600K. 
 
V případě AMD vede starší Ryzen 7 2700X, a to nejspíše jednoduše proto, že přijde už jen na 185 dolarů. Ostatně i u nás je jeho cena velice příznivá a drží se pod 5000 korunami. Zlevnil také Ryzen 5 2600 a pak je tu ze starší generace CPU od AMD ještě Ryzen 7 2700, jehož cena u nás spadla už pod 4000 korun a pak APU Ryzen 3 2200G. 
 
Ostatní pozice už patří moderním Ryzenům 3. generace a vede model Ryzen 5 3600 a za ním máme Ryzen 7 3700X. Oba dobře známe jako velice oblíbené, ovšem Ryzen 7 3800X takovou pověst nemá, zatímco Ryzen 9 3900X v žebříčku není. To může být způsobeno jeho celkovou nižší dostupností, ale to je pochopitelně jen skromný odhad. 
 
Tak či tak, nabídka procesorů AMD je nyní velice silná, a to jak v desktopu, tak nově i ve třídě HEDT, kde Threadrippery už nemají v mnoha ohledech konkurenci. V příštím roce by to pak pro Intel mohlo být ještě horší, neboť ten bude dále ždímat 14nm proces a jako největší novinka se očekává 10jádrové desktopové Core, zatímco AMD přejde na 7nm+ s EUV a slibuje výrazně odlišnou mikroarchitekturu s podstatně vyšším výkonem na takt. 
 
Zdroj: Amazon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM
Už dlouho jsme se nedozvěděli o výpadku energie v některé z důležitých továren, a tak nás rok 2020 ještě alespoň jednou potěší. Hodinový výpadek totiž hlásí americká společnost Micron, jeden ze tří největších výrobců DRAM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu AMD uždibuje Intelu další kus podílu na Steamu
Na rozdíl od DIY trhu je postup AMD v průzkumech na Steamu pomalý, ale zato vytrvalý. Nyní tu máme nové statistiky, které také ukazují popularitu grafických karet, kde se na předních místech nic nezměnilo, ovšem to se dalo čekat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny
Epic Games Store se chystá potěšit příznivce žánru cRPG, a to hned dvojitou nadílkou. Připravil si totiž na příští týden hry Pillars of Eternity - Definitive Edition a Tyranny - Gold Edition, které bude nabízet zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pád antény radioteleskopu Arecibo byl zachycen na videu Pád antény radioteleskopu Arecibo byl zachycen na videu
Slavný radioteleskop Arecibo byl před pár dny zničen a nyní se na Internetu objevily i video záběry z celého incidentu. Pád 900tunové antény ze 150metrové výšky tak můžeme vidět na záběrech ze dvou různých kamer.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala