www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD vede i na Amazonu, dodává 8 z 10 nejprodávanějších CPU

AMD vede i na Amazonu, dodává 8 z 10 nejprodávanějších CPU
, , aktualita
Společnost AMD se ještě v žádném případě nemůže rovnat s Intelem, co se týče celkového objemu prodejů procesorů, ale existují trhy, na nichž už vede. Jde především o západní obchody a DIY. 
K oblíbeným
reklama
Obvykle rozebíráme výsledky předkládané německým prodejcem Mindfactory, kde AMD už od letošního léta bezpečně vede díky 3. generaci procesorů Ryzen. Nyní se podíváme na americký Amazon, který lze pokládat za světově největšího maloobchodního prodejce. V jeho žebříčku deseti nejprodávanějších procesorů x86 přitom AMD obsadilo celkem osm míst. 
 
 
Aktuální žebříček je následující: 
  • AMD Ryzen 7 2700X + Wraith Prism LED Cooler
  • AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Stealth Cooler
  • AMD Ryzen 5 3600 + Wraith Stealth Cooler
  • AMD Ryzen 7 3700X + Wraith Prism LED Cooler
  • Intel Core i9-9900K Desktop Processor 
  • Intel Core i5-9600K Desktop Processor
  • AMD Ryzen 7 2700 + Wraith Spire LED Cooler
  • AMD Ryzen 7 3800X + Wraith Prism LED Cooler
  • AMD Ryzen 3 2200G + Radeon Vega 8 Graphics
  • AMD Ryzen 5 3600X + Wraith Spire Cooler
Jak se dalo očekávat, v případě Intelu tu máme procesor Core i9-9900K jako velice oblíbené osmijádro vhodné především pro herní sestavy a vedle něj je tu šestijádrové Core i5-9600K. 
 
V případě AMD vede starší Ryzen 7 2700X, a to nejspíše jednoduše proto, že přijde už jen na 185 dolarů. Ostatně i u nás je jeho cena velice příznivá a drží se pod 5000 korunami. Zlevnil také Ryzen 5 2600 a pak je tu ze starší generace CPU od AMD ještě Ryzen 7 2700, jehož cena u nás spadla už pod 4000 korun a pak APU Ryzen 3 2200G. 
 
Ostatní pozice už patří moderním Ryzenům 3. generace a vede model Ryzen 5 3600 a za ním máme Ryzen 7 3700X. Oba dobře známe jako velice oblíbené, ovšem Ryzen 7 3800X takovou pověst nemá, zatímco Ryzen 9 3900X v žebříčku není. To může být způsobeno jeho celkovou nižší dostupností, ale to je pochopitelně jen skromný odhad. 
 
Tak či tak, nabídka procesorů AMD je nyní velice silná, a to jak v desktopu, tak nově i ve třídě HEDT, kde Threadrippery už nemají v mnoha ohledech konkurenci. V příštím roce by to pak pro Intel mohlo být ještě horší, neboť ten bude dále ždímat 14nm proces a jako největší novinka se očekává 10jádrové desktopové Core, zatímco AMD přejde na 7nm+ s EUV a slibuje výrazně odlišnou mikroarchitekturu s podstatně vyšším výkonem na takt. 
 
Zdroj: Amazon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon začne streamovat hry. Příští měsíc spustí službu Luna Amazon začne streamovat hry. Příští měsíc spustí službu Luna
Nvidia, Google a Microsoft mají nového konkurenta. Amazon totiž představil platformu Luna, která umožní streamování her až ve 4K se 60 fps. Předplatné bude rozděleno do kanálů a svůj vlastní bude mít také Ubisoft.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Tesle spadla počítačová síť, majitelé se pomocí telefonů nedostali do auta Tesle spadla počítačová síť, majitelé se pomocí telefonů nedostali do auta
Společnost Tesla musela řešit nemilý problém. Lehla ji celá počítačová síť, takže nefungoval nejen web, ale ani mobilní aplikace. Majitelé se tak pomocí telefonů dočasně nemohli dostat do svých aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware
Očekávaný návrat série Baldur's Gate v podobě třetího dílu založeného na moderní edici pravidel D&D se bohužel odkládá. Betaverze pro veřejné testování v rámci předběžného přístupu tak přijde později, ale ne o moc.
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD
Western Digital je jeden ze zbývajících tradičních výrobců pevných disků, který ale už dávno přešel i na výrobu SSD. Nyní se ale rozhodl, že vyrábět HDD a SSD pod jednou střechou nedělá dobrotu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Intel vypustil do světa 10nm Atomy Embedded, aneb Elkhart Lake Intel vypustil do světa 10nm Atomy Embedded, aneb Elkhart Lake
O procesorech Elkhart Lake jsme věděli už před rokem a půl a ty se nyní dostávají na trh coby 10nm generace Atom Embedded. Založeny jsou už na procesu SuperFin a jádrech Tremont. K dispozici budou ve třech řadách. 
Včera, aktualita, Jan Vítek