www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD vede i na Amazonu, dodává 8 z 10 nejprodávanějších CPU

AMD vede i na Amazonu, dodává 8 z 10 nejprodávanějších CPU
, , aktualita
Společnost AMD se ještě v žádném případě nemůže rovnat s Intelem, co se týče celkového objemu prodejů procesorů, ale existují trhy, na nichž už vede. Jde především o západní obchody a DIY. 
K oblíbeným
reklama
Obvykle rozebíráme výsledky předkládané německým prodejcem Mindfactory, kde AMD už od letošního léta bezpečně vede díky 3. generaci procesorů Ryzen. Nyní se podíváme na americký Amazon, který lze pokládat za světově největšího maloobchodního prodejce. V jeho žebříčku deseti nejprodávanějších procesorů x86 přitom AMD obsadilo celkem osm míst. 
 
 
Aktuální žebříček je následující: 
  • AMD Ryzen 7 2700X + Wraith Prism LED Cooler
  • AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Stealth Cooler
  • AMD Ryzen 5 3600 + Wraith Stealth Cooler
  • AMD Ryzen 7 3700X + Wraith Prism LED Cooler
  • Intel Core i9-9900K Desktop Processor 
  • Intel Core i5-9600K Desktop Processor
  • AMD Ryzen 7 2700 + Wraith Spire LED Cooler
  • AMD Ryzen 7 3800X + Wraith Prism LED Cooler
  • AMD Ryzen 3 2200G + Radeon Vega 8 Graphics
  • AMD Ryzen 5 3600X + Wraith Spire Cooler
Jak se dalo očekávat, v případě Intelu tu máme procesor Core i9-9900K jako velice oblíbené osmijádro vhodné především pro herní sestavy a vedle něj je tu šestijádrové Core i5-9600K. 
 
V případě AMD vede starší Ryzen 7 2700X, a to nejspíše jednoduše proto, že přijde už jen na 185 dolarů. Ostatně i u nás je jeho cena velice příznivá a drží se pod 5000 korunami. Zlevnil také Ryzen 5 2600 a pak je tu ze starší generace CPU od AMD ještě Ryzen 7 2700, jehož cena u nás spadla už pod 4000 korun a pak APU Ryzen 3 2200G. 
 
Ostatní pozice už patří moderním Ryzenům 3. generace a vede model Ryzen 5 3600 a za ním máme Ryzen 7 3700X. Oba dobře známe jako velice oblíbené, ovšem Ryzen 7 3800X takovou pověst nemá, zatímco Ryzen 9 3900X v žebříčku není. To může být způsobeno jeho celkovou nižší dostupností, ale to je pochopitelně jen skromný odhad. 
 
Tak či tak, nabídka procesorů AMD je nyní velice silná, a to jak v desktopu, tak nově i ve třídě HEDT, kde Threadrippery už nemají v mnoha ohledech konkurenci. V příštím roce by to pak pro Intel mohlo být ještě horší, neboť ten bude dále ždímat 14nm proces a jako největší novinka se očekává 10jádrové desktopové Core, zatímco AMD přejde na 7nm+ s EUV a slibuje výrazně odlišnou mikroarchitekturu s podstatně vyšším výkonem na takt. 
 
Zdroj: Amazon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“ USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“
Fake news o škodlivosti 5G využili podvodníci, kteří na internetu prodávají malá zařízení s názvem 5GBioShield slibující ochranu před údajně škodlivými účinky sítí nové generace. Za stovky liber ovšem zákazníci dostanou pouze obyčejný USB flash disk.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher
Studio CD Projekt Red může slavit a také slaví. Během existence série her The Witcher postavené na tématice fantasy knih Andrzeje Sapkowskiho se totiž prodalo přes 50 milionů kopií těchto her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru? Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru?
Každý rok spadne na Zemi několik tisíc meteoritů, které tak dokáží překonat ochranu poskytovanou atmosférou a nevypaří se při průletu skrz ni. Jaká je ovšem šance na to, že nás některý z nich zasáhne?
Včera, aktualita, Jan Vítek