www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Vega je tu, ale zatím jen v serverech LiquidSky

AMD Vega je tu, ale zatím jen v serverech LiquidSky
, , aktualita
AMD na své akci Capsaicin & Cream představilo nejen nové technologie pro novou generaci grafických čipů, ale také konkurenci pro GeForce Now, čili GPU Vega v serverech herní streamovací služby LiquidSky. Ty už jsou k dispozici.
K oblíbeným
reklama
LiquidSky s GPU Vega tak nejsou žádné překvapení a my už můžeme říci, že tato služba už ukončila svou uzavřenou fázi betatestování a bude k dispozici široké veřejnosti. Prohlašuje tak, že "budoucnost cloudového hraní je tu", což znamená, že stejně jako v případě GeForce Now si budeme moci ve vysoké kvalitě zahrát i na počítači či tabletu se slabou grafikou. Budeme k tomu ale potřebovat rychlé a především pohotové internetové připojení s co nejkratším zpožděním.

Služba LiquidSky měla už v průběhu betatestování serverů s Vegou mít na 1,5 milionu registrovaných uživatelů. Aktuálně stále probíhá betatestování, ale v rámci otevřené verze beta 2.0, což zahrnuje i nového klienta pro operační systémy Windows (později pro Mac OS a Android). Ten umožňuje streamování her včetně moderních AAA titulů v rozlišení 1080p při 60 i více snímcích za sekundu a v kvalitě Ultra. To tedy v tom nejlepším scénáři Elite, který bude také nejvíce nákladný. Bude tak čtyřnásobně dražší než základní Gamer pro hraní v 30 FPS, ovšem neplatí se přímo dolary či jinou běžnou měnou, ale jistými SkyCredity.

Ty budeme moci získat i zdarma, a to po zhlédnutí půlminutové reklamy, za což dostaneme 40 kreditů a maximálně pak 180 za den. Z toho vyplývá, že za pár minut sledování reklam si budeme moci až tři hodiny hrát, což není tak úplně špatná nabídka (ovšem jak jsem si ověřil, ta aktuálně není dostupná). A pak budeme moci samozřejmě vytáhnout i tvrdou měnu, a to vyměnit 10 dolarů za 1500 kreditů nebo 30 dolarů za 6000 kreditů. A pak je k dispozici i předplatitelská služba, díky níž získáme výměnou za pravidelné platby ještě více kreditů, a to 2400 za 10 dolarů měsíčně. To tak představuje dolar za hodinu hraní v nejvyšší kvalitě nebo čtyři hodiny hraní ve standardní.
- v mém případě byl nejvhodnější frankfurtský server s pingem 24 ms (další nejbližší je v Miláně) -


V balíčcích jsou zároveň s tím nabízeny cloudové disky, přičemž ti, kteří platí dle potřeby získají v každém případě 100 GB a předplatitelé pak dokonce 500 GB. Tento prostor se využije i pro data samotných her, jež můžeme synchronizovat skrz Steam, Origin, Battle.net, Windows Store a dalších. Jde tak o virtuální a vzdálené herní PC, ne o službu napěchovanou hrami, které si tak musíte zakoupit sami.

Je třeba také dodat, že tato služba ještě dle ohlasů na Facebooku nefunguje spolehlivě a zatím se potýká s vysokou zátěží serverů a někteří si stěžují na problémovou klientskou aplikaci a na špatnou komunikaci ze strany LiquidSky.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů