www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD vstupuje na nové trhy: síťové produkty a jízdní kola

AMD vstupuje na nové trhy: síťové produkty a jízdní kola
, , aktualita
Společnost AMD se rozhodla vstoupit na dva nové trhy, přičemž v jednom případě by se to i dalo očekávat, ale v druhém případě jde bezesporu o překvapení. AMD totiž chce jednak tvořit síťové produkty a představuje jízdní kola. 
K oblíbeným
reklama
Podívejme se nejdříve na nová kola, která nesou dobře známou značku firmy AMD. Dle prezentovaných modelů to nevypadá, že by ta měla nějaký vyhraněný styl, neboť tu míme jednak celoodpružené kolo do terénu a hned pod ním je kolo s prostým rámem, masivním sedlem a bez přehazovačky, které se tak hodí spíše do města. Nejsou na něm také vidět žádné brzy, takže zastavit budeme moci pomocí klasického torpéda.
 
 
 
Pro AMD to ale bude pochopitelně spíše doplněk nabídky, než aby chtělo v této oblasti prorazit, takže nová kola najdeme mezi jinými předměty v obchodě pro fanoušky. Jde konkrétně o jednoduchý AMD Custom Cruiser a terénní AMD Custom Mountain Bike s 26palcovými koly a běžnými ráfkovými brzdami, takže ani v jednom případě to nevypadá na produkt pro nadšence. Zajímavé také je, že ať si vybereme první či druhé kolo v jakékoliv variantě, cena je vždy 299 USD.
 
Popojedeme ale už dále k síťovým produktům. Firmě AMD jistě neuniklo, že i počítače založené na jeho procesorech a platformách, které jsou vybaveny kartami s rozhraním WLAN, vesměs využívají řešení od Intelu. 
 
Firma se tak rozhodla, že potřebuje vlastní řešení, nebo prostě alternativu, takže plánuje vstoupit na trh se síťovými produkty, jež mají být využity v podobě karet pro Wi-Fi 6 už v příští generaci notebooků s procesory (APU) Ryzen včetně Ryzen Pro. Samozřejmě také není vyloučeno, že se jich dočkáme na desktopových deskách pro procesory AMD. 
 
AMD se tak pro tento účel spojilo se společností MediaTek, která vyrábí příslušné produkty, takže přinejmenším první síťová zařízení AMD budou založena na technologiích dané firmy. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Quantum-dot pro perovskity: solární články dosahují 25,7% účinnosti Quantum-dot pro perovskity: solární články dosahují 25,7% účinnosti
Perovskitové solární články se opět posouvají o něco dál. Vědci z EPFL a Korea Institute of Energy Research na ně aplikovali technologii kvantových teček a díky tomu dokázali jejich účinnost navýšit až na 25,7 % na malém formátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA v Evropě zdražuje své vlastní modely RTX 3000 NVIDIA v Evropě zdražuje své vlastní modely RTX 3000
NVIDIA se rozhodla zdražit své vlastní karty Founders Edition, což zatím platí dle dostupných informací jen v Evropské Unii, ovšem brzy by se měla "dočkat" rovněž Velká Británie. Jaký je důvod pro zdražení zrovna v této době? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel varuje před poškozením přetaktovaných neodemknutých procesorů Intel varuje před poškozením přetaktovaných neodemknutých procesorů
Intel zřejmě nerad vidí, jak se na moderních deskách díky nastavení základního taktu BCLK přetaktovávají i běžné procesory Alder Lake-S, které nepatří mezi modely K s odemknutým násobičem. Co k tomu říká?
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
MediaTek demonstroval Wi-Fi 7: 2,4× rychlejší než Wi-Fi 6 MediaTek demonstroval Wi-Fi 7: 2,4× rychlejší než Wi-Fi 6
MediaTek spolupracuje na vývoji nového standardu Wi-Fi 7, který má přinést násobně rychlejší datové přenosy. Nyní demonstroval první funkční připojení Wi-Fi 7 a hovoří se o 2,6krát vyšší rychlosti než u Wi-Fi 6.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meta hledá cestu, jak přinést NFT do Instagramu i Facebooku Meta hledá cestu, jak přinést NFT do Instagramu i Facebooku
Společnost Meta je další, která plánuje integraci NFT do svých platforem. Nemělo by ale jít jen o zobrazování profilových obrázků, ale také o systém pro vytváření a prodej NFT, tedy celé tržiště s nimi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře