www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD vstupuje na nové trhy: síťové produkty a jízdní kola

AMD vstupuje na nové trhy: síťové produkty a jízdní kola
, , aktualita
Společnost AMD se rozhodla vstoupit na dva nové trhy, přičemž v jednom případě by se to i dalo očekávat, ale v druhém případě jde bezesporu o překvapení. AMD totiž chce jednak tvořit síťové produkty a představuje jízdní kola. 
K oblíbeným
reklama
Podívejme se nejdříve na nová kola, která nesou dobře známou značku firmy AMD. Dle prezentovaných modelů to nevypadá, že by ta měla nějaký vyhraněný styl, neboť tu míme jednak celoodpružené kolo do terénu a hned pod ním je kolo s prostým rámem, masivním sedlem a bez přehazovačky, které se tak hodí spíše do města. Nejsou na něm také vidět žádné brzy, takže zastavit budeme moci pomocí klasického torpéda.
 
 
 
Pro AMD to ale bude pochopitelně spíše doplněk nabídky, než aby chtělo v této oblasti prorazit, takže nová kola najdeme mezi jinými předměty v obchodě pro fanoušky. Jde konkrétně o jednoduchý AMD Custom Cruiser a terénní AMD Custom Mountain Bike s 26palcovými koly a běžnými ráfkovými brzdami, takže ani v jednom případě to nevypadá na produkt pro nadšence. Zajímavé také je, že ať si vybereme první či druhé kolo v jakékoliv variantě, cena je vždy 299 USD.
 
Popojedeme ale už dále k síťovým produktům. Firmě AMD jistě neuniklo, že i počítače založené na jeho procesorech a platformách, které jsou vybaveny kartami s rozhraním WLAN, vesměs využívají řešení od Intelu. 
 
Firma se tak rozhodla, že potřebuje vlastní řešení, nebo prostě alternativu, takže plánuje vstoupit na trh se síťovými produkty, jež mají být využity v podobě karet pro Wi-Fi 6 už v příští generaci notebooků s procesory (APU) Ryzen včetně Ryzen Pro. Samozřejmě také není vyloučeno, že se jich dočkáme na desktopových deskách pro procesory AMD. 
 
AMD se tak pro tento účel spojilo se společností MediaTek, která vyrábí příslušné produkty, takže přinejmenším první síťová zařízení AMD budou založena na technologiích dané firmy. 
 
Zdroj: Digitimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Alphabet ukončuje projekt Loon, internetové spojení přes balóny Alphabet ukončuje projekt Loon, internetové spojení přes balóny
Firma Alphabet, která je mateřskou společností Googlu, ukončila projekt balónů Loon, které měly přinést internetové spojení do oblastí bez pokrytí do chudých a odlehlých oblastí, kde jsou běžné formy připojení nemožné nebo velmi drahé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře